въпрос

  • 581
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте  накой би ли ми казал какво означава тази диагноза Hipotrophia intrauterina-  отнася се за новородено бебе! Благодаря ви

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Буквално преведено думите означават, че е слабо хранено вътреутробно - вероятно бебето е с ниско тегло при раждането и слабичко?

# 2
да роди се 2,400кг. и е в отделение за недоносени бебета. firebird  ,някаква друга информация имаш ли за диагнозата???

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Това не е болест, а състояние, вероятно има причина да е слабичко - нещо в плацентата, заболяване на майката, нещо подобно, нем ога да гадая така.
Твоето детенце ли е, или питаш за познати?
Ако освен това не пише нищо друго, детенцето ще навакса и всичко ще е наред.
Важно е да се храни хубаво. А в коя седмица е родено? И майката в болницата ли е? Позволяват ли да го кърми?

# 4
На приятелката ми е  детенцето .Тя е изписана от болницата след седем дни след раждането а бебето остана  в болницата докато качи определени килограми. Родено е няколко дни преди термина и незнам каква може да е причината за състоянието на бебо, през бременоста док. не виждаха никакъв проблем че е малко или нещо претиснително. Майката няма заболявания

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
де да знам защо е, понякога плацентата старее и бебето не се храни добре.
Хубаво е майката да изцежда, за да си запази кърмата. Малко кофти, че са я изписали без бебо, за него е важно кърмене на поискване, да расте бързо. Това значи хранене и нощем, мъничък е и трябва да расте.
Дано го изпишат по-скоро, за бебоците е важно да са при мама.

Общи условия

Активация на акаунт