Хроничен пиелонефрит

  • 23 580
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
ако имате проблеми с бъбреците като мен посетете "урвич 13"там може да намерите решение на проблемите или поне да получите малко надежда!! Simple Smileаз боледувам от 20г. имам хроничен пиолонефрит и пи, nelidix той наистина помага!!! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 205
Майчета, съжелявам че и вашите дечица страдат от тези ужасни бактерии. Дъщеря ми от 3 год. периодично е с Е-коли в урината. Сега е на 11 години и ако изключим бактериите е с отлични кръвни и общи показатели. Пиша за да разкажа, как намерихме правилното лечение. Само набързо ще спомена, че ходихме в Токуда, в Болница Лозенец, в Детско здраве е Дженерали, на хомеопат и къде ли още не, при което  изпихме около10-15 антибиотика, Нелидикс, Фуролин и каквото друго ни изписаха. Правихме сцинтиграфия, уродинамика, а прегледа с ехограф ни стана навик, но гадните бактерии все се връщаха. Само първите 1-2 пъти имаше остатъчна урина в мехура. Едните лекари ми казваха, че дете което 8 години не е имало проблеми с бъбреци не може просто изведнъж да ги получи и затова да изпие и този антибиотик и те ще изчезнат, другите напротив казваха че трябва да правим микционна снимка и калибриране, нищо че не се напишква, въпреки че пие 2.5-3 литра вода/дневно и иначе е добре. Нещо ме възпираше от микционната снмка и калибрирането, защото детето е вече голямо и ще се травмира ужасно, Слава Богу че не я подложих на това, защото най-накрая разбрахме, че в следствие на  многото течности, които приема, пик. мехур е увеличен, а не просто задържа урина. Все казвах на лекарите, че пишка рядко, въпреки че пие много течности. Благодяря от сърце на доц. Кънчев, който само като погледна едно изследване от нашата дебела папка с изследвания, каза, че количеството измерена урина при уродинамиката, говори за угромен мехур и ме попита никой ли не го е казал досега. Именно мехура трябваше да лекуваме.  Та Слава Богу след 1 месец лечение с Калимин и режим на пишкането, вече нямаме бактерии, без да съм давала антибиотик и уродинамиката е доста по-добра. Изчела съм всички теми за бъбречни и уро  проблеми в нета, незнам как досега не съм попаднала на правилния уролог. С поста си исках да насоча вниманието ви, в случай на бактерии в урината да не следите само бъбреците и да не пренегрегвате пик. мехур. Успех и възстанояване на всички дечица.  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 554
При моята дъщеря нещата стоят горе-долу по същият начин.Тя е на 7 г. и след дълго ходене по лекари и правене на изледвания на урината , решиха че ще трябва да й направят калибриране.Претърпя цялата мъка и в резултат на която докторите от Пирогов / не казвам нищо лошо за тях/ назначиха дата за операция.Имала е остатъчна урина и т.н. познати неща за всички вас.Аз през цялото време не бях сигурна ,че трябва да приживее още една неприятна ситуация и така стигнахме до д-р Кънчев - и той ни каза същото,че трябва да се лекува пик.канал.Итака вече  6-7 месеца / а може и повече / няма проблеми.
Така , че не винаги нещата се нуждаят от операция , но все пак зависи за какво става на въпрос.При нас е така.

# 48
Zdraveite ot 17 godi6en stradam ot 4esto yrinirane ty se poqvqva6e ty ot6ymqva6e .Na 23 godini se zapu6ix ot kamak ,zastana otpred na glavi4kata postapix v bolniza po spe6nost izkaraxa go stoqx edna semiza s katetar izvadixa go yrinarax 2 dena dobre i sled tova pak se po4na 4esto pikaex i smmu6teniq otpadnalost gadene bezsanie ,zapu6ix se sprqx da pikaq i otnovo v bolniza napravixa mi po golqm otvor otpred no ni6to pak se zapu6ix i otnovo operaziq,po4nax da pikaq no 4esto yrinata vse namalq6e simptomite bqxa 4esto pikaene namalqne na yrinata bez struq .Postapix na le4enie v VMIgrad plovdiv lekuvaxame 7 godini no bez nikakav rezultat .Ot skoro po4na da me lekuva P-r Pan4ev v grad sofiq vidq 4e imam stesnenie na kanala napravi slednoto pod upoika mi napravixa yretromiq stoqx s katera 20 dena izvadixa go i kanala se upravi pikax dobre no 4esto i sega pak vze da namalq yrinata imam napani 4esto pikaq no mislq 4e e ot kanala ve4e gadimi se nemi se qde suxa mi e ustata ,bezsanie,slabo mie 4uvstvam tejest v babrezite sqka6 ne6to me e svilo xranqse po edna dve filiiki na den i to s maslo ili mlqko, povra6tam na kakvo se dalji tova

# 49
  • Мнения: 1
zdraveite mam4eta.moqt sin e na 1gd i 8ms i mu predstoi operaciq s diagnoza hidronefroza,mnogo se pritesnqvam ako ima nqkoe mam4e koqto e prijivqlva tova neka da pi6e.

Общи условия

Активация на акаунт