Шум на сърчицето

  • 880
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Днес водих сина си на лекар - кашля лошо и има хрема. След като го преслуша лекарката попита дали е тичал, тъй като чувала шум на сърцето. Досега никога не е казвала нещо подобно. Каза ни следващия път детето да е спокойно, когато го преслушва и ако отново го чуела ще ни прати при специалист - той да си каже мнението. Сега се чувствам ужасно, защото не попипах нищо повече, а сега въпросите изникват един след друг - например може ли детето да тича, да плаче /тъй като ние прачем много и по всякакви поводи/ и др. подобни. Моля, ако някой може да ми даде повече информация, нека сподели  Praynig.

# 1
  • Мнения: 941
искай направление за детски кардиолог Peace

# 2
  • Мнения: 3 146
Аз в пубертета имах шум на сърцето, дори не зная дали го имам още. Лекалката каза, че по принцип е безобидно, но беше специалист. Да ти даде направление, ако не ти даде, иди на специалист, щом се притесняваш. Ама то от тичането не може да се получи шум на сърцето! Нещо ми звучи съмнителен аргументът на лекаря. Специалист!

# 3
  • Мнения: 1 802
Моето дете е със шум на сърцето. Преглеждано е от специалист. Каза че, е физиологичен шум и със течение на годините минава от само себе си! Няма нищо притеснително ако шума е такъв!
А твоето дете като тича - задъхва ли се? Изглежда ли ти изморено доста често? След като тича, полягва ли си?

# 4
  • Мнения: 167
Определено не се уморява лесно - може да тича през стаите непрекъснато в продължение на около 5-10 минути - от едната стена до другата. Не полягва изобщо даже и когато трябва да спи или е много изморен - може да заспи прав или започва да пристъпва едва, едва, но не иска да легне. Не знам до колко това е определящо - просто вчера преди да го прегледа лекарката беше плакал , направо се дереше.

# 5
  • Мнения: 44
Ние имаме шум на сърцето, който й откриха още като бебе. Казаха, че е физиологичен и ще го израсте, но вече е почти на 6 г. и още си го има. Хубавото в случая е, че не и пречи особено. Става въпрос за 2 хорди дето не би трябвало да ги има, но са вътре в едната камера и вибрират от движението на кръвта. Очакваше се да се скусат от самосебе си, но все още са там. Ако не се задъхва или уморява детето няма проблеми! Спокойно!

# 6
  • Мнения: 225
Днес водих сина си на лекар - кашля лошо и има хрема. След като го преслуша лекарката попита дали е тичал, тъй като чувала шум на сърцето. Досега никога не е казвала нещо подобно. Каза ни следващия път детето да е спокойно, когато го преслушва и ако отново го чуела ще ни прати при специалист - той да си каже мнението. Сега се чувствам ужасно, защото не попипах нищо повече, а сега въпросите изникват един след друг - например може ли детето да тича, да плаче /тъй като ние прачем много и по всякакви поводи/ и др. подобни. Моля, ако някой може да ми даде повече информация, нека сподели  Praynig.
Наистина трябва да си заведеш детето на кардиолог.Моя син бе само на един месец когато се разболя от пневмония и тогава ми казаха че има шум на сърцето.Сигурно си досещаш че и аз бях ужасена.Когато го заведохме на кардиолог Той го прегледа на ехо-граф.Каза че има една дупчица(съжалявам но не си спомням точното наименование),между предсърдие и камера.каза че повечето бебета се раждат с такава дупчица и, че при 99% от тях тази празнота се запълва с течение на времето някъде до три годинки.Така и стана при нас.
Не се притеснявай много и го заведи на лекар
От сърце ви желая да всичко да е наред. Praynig  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 082
дори и да има шум на сърцето,с течение на годините се израства,т.е не е проблем.за твое успокоение отиди на специалист.синът ми имаше,следихме го 2-3 години и от тогава не сме го водили на лекар.сега даже спортува

# 8
  • Мнения: 167
Благодаря ви за отговорите. Сега като се замисля аз също като дете имах шум на сърцето и то явно доста дълго време , защото си го спомням - може би съм била 10-12 годишна когато лекарката казваше, че имам шумче, но щяло да отшуми. Ще го водя след ден-два пак при личната и тогава ще видим какво ще стане.
Още веднъж благодаря за отзивчивостта  Hug

Общи условия

Активация на акаунт