Зелен пипер с доматен сос, моя скромна рецепта

  • 1 252
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Продукти:
за соса
домати(консерва)
доматено пюре
лук
чесън 6-7 скилиди
100 мл бира
босилек
5 маслини
лют червен пипер
щипка сол
щипка захар

За пипера
зелен пипер
брашно( пшенично)
брашно(царевично)
галета
орехи
сол


Приготовление:
Пипера се изпържва с кожите в сгорещено олио ( под капак, за да не се изпръскате!), като забележете не е почистен от дръжките, за да запази соса си вътре. След като го изпържите обелвате кожата( може и да не белите, зависи какъв сорт е пипера) и овалвате в сместа от сухи галета, брашно, ситно смлени орехи, сол. Нареждате в намазнена тавичка и печете на силна фурна.

Доматите се смесват с доматеното пюре и се слагат на топъл котлон. Постепенно се завира соса, като прибавяте суров лук на тънки шайби и суров чесън на тънки шайби. Добавяте бирата, маслините, подправките и варите на слаб огън. Да подчертая, че ние предпочитаме зеленчуците да ни хрупат, затова слагам сурови зеленчуците в доматения сос, ако не обичате така може първо да запържите лука и чесъна и тогава да ги добавите в доматите. Ако не обичате маслини, заменете ги със сос Табаско и пропуснете лютия червен пипер.

Поднася се топло.

Съжалявам, че не можах да го снимам на порции, но в момента е в печката, а народа е толкова гладен, че не знам дали ще имам време Simple Smile



Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 03:23 от Tandoori

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Tandoori, благодарско за рецептичката!

# 2
  • Мнения: 22 867
Това ще да е много вкусно! Непременно ще го направя, но без лютивия пипер, щото люто никой не хапва вкъщи. Tandoori,   bouquet  bouquet  bouquet за рецептичката!

# 3
  • Мнения: 1 427
И аз го правя по подобен начин. Но пържа печен(вече белен) пипер в брашно го овалвам,и доматения сос ми е с лук, чесън и магданоз.

# 4
  • Мнения: 7 091
Благодаря  tileva и labrex! Надявам се да ви хареса!  bouquet

Silva, пробвай да капнеш на доматения сос бирата, придава страхотен вкус! Аз преди го правех като теб- първо печен и белен, после пържех в брашно, но да ти кажа по този начин, който пускам сега става много по-сочен пипера! Да не говорим, че самия той се задушава в кожата си при пърженето, когато го обелиш не е мазен, а след това когато го обаляши печеш брашното пак не поема мазнина както ако го пържиш с брашно. Има много по-лек вкус от първо печения, после пържен.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт