Филия с маргарин?

  • 1 150
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте! Скоро направихме годинка и се питам мога ли да давам филия намазана с маргазин или пастет,лютеница. Ако не кога мога да започна да му ги предлагам като закуска например. Моля помогнете Simple Smile

# 1
  • Мнения: 24 467
По принцип на една година бебетата могат и се хранят с такива неща. Ако минете през някоя ясла, напр., сама ще се уверите.
Съвсем друг е въпросът доколко го намирате самата Вие за полезно и не е ли по- добре да се помисли за друг тип закуска. Аз лично не ползвам нито маргарин, нито пастет, пък и лютеницата не ми допада за малки деца. Но това си е лично мой избор. Иначе бебето няма да се повреди. Въпрос на гледна точка. Ако можете да смените маргарина напр. с чисто масло е по- добре, поне така съм чела. А за пастета- какво да Ви кажа, това у нас и възрастните много не го купуваме за ядене.

# 2
  • Мнения: 2 019
мисля,че можеш

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Ето една съвсем скорошна тема за филиите с маргарин и пастет:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=179024.0

Аз още не давам нито маргарин, нито пастет. Ако пастетът е домашен и знаеш от какво е направен-ОК, но купен не бих дала.
А лютениците не се ли пържат някак? Пробвах есента да от домашните творения на бабите, но Иво не ги хареса (тогава беше на 3г. и нещо).

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
По лентичката виждаш, че малката ми е 1 г. и 7 м. Та по въпроса за филийката, тя ядене от около 1 месец - маргарин , с лютеница каквото имам. Отделно си хапва към филийката някакъв колбас - обикновенно филе, шунка. Тя има само 5 зъбчета и е трудно да дъвчи, но си има апетит и си хапва добре (сравнявайки я с каката).
Та ако бебчето ти према филийкатаи, не се мръщи че има нещо ново в менюто мисля, че няма проблем да даваш.  Peace

# 5
  • Мнения: 397
Аз лично съм против маргарина Naughty Прочети на съдържанието какво е написано и може да ти настръхне косата! Аз лично давам на Виктор филийки намазани с детски пастет (купувам на Hame). Похапва си ги с голям апетит! Peace

# 6
  • Мнения: 3 042
Използвай масло вместо маргарин. Peace
Филия с масло и пастет, масло и лютеница..........

# 7
  • Мнения: 90
Благодаря много за съветите:) А какво бихте ми препоръчали да му давам за закуска, защото чвече му писна попара и мляко с бисквити, а овесени ядки не яде:)

# 8
  • Мнения: 397
Aз му разнообразявам менюто с: козунак с прясно мляко, кус-кус със сирене, зърнена закуска на Nestle с прясно мляко.  chef

# 9
  • Мнения: 24 467
Може кремчета, кисели със или без плодове, каши /големият ми син ядеше каши до три годишна възраст по веднъж на ден, вкусовете са разнообразни, а те са добър прокут/, грис, пасирани пресни плодове /ако има зъбки и дъвче добре спокойно може и да не пасирани на тази възраст/, сирене, дори плодови пюрета /ядяхме ги също до късно/, от които плодовите дуети на нас много ни допадат /малкият пък в началото на май ще направи годинка и яде такива работи с голямо удоволствие/. Ако искате филийка с масло, домашен пастет... избор има.
Добър апетит!

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Филия с маргарин не й правя, ако си отхапе от моята, толкова.
Иначе преди време беше фен на пастета, но й омръзна. Сега яде лютеница  Grinning

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Благодаря много за съветите:) А какво бихте ми препоръчали да му давам за закуска, защото чвече му писна попара и мляко с бисквити, а овесени ядки не яде:)
A каши не яде ли,  моята дъщеря много ги ядеше.
Маргарин не купуваме и не съм й мазала, но в яслата дават, незнам дали ги яде, но сигурно покрай децата хапва.
Пастет бях видяла този на Хаме, но не ми хареса, бях купила 3 кутийки от Метро, и ние не можахме да ги изядем.
А лютеница почна да яде малко преди да направи две години, направо от буркана с лъжицата, намазана на филия само я облизва. Аз й давам домашна, баба й направи доста, миналата година, но скоро не е яла.

# 12
  • Мнения: 27 524
Можеш.

# 13
  • Мнения: 95
Дъщеря ми е още малка и не знам за нея, но ако твоето яде и харесва филия по този начин давай и не се притеснявай!!!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт