Как да намалим болката при раждането- съвети за бъдещи мами

  • 16 944
  • 56
  •   1
Отговори
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мили дами това е първата тема която си позволявам да пусна в този форум- моля подкрепете ме с вашите мнения.Тази тема  е за всички родили мами, които могат да дадат съвет на  тези които им предстои да родят за това какво да правят за да мине раждането  по-лесно и по-безболезнено.
Ето и моите съвети....от личен опит
Когато започнат първите контракции обадете се в родилното и ги предупредете( те би трябвало да ви дадат съвет)Ако не ви кажат да тръгвате към болницата защото е още рано може да си вземете топла вана с ароматни масла(не гореща)  и да релаксирате  в нея, но не повече от половин час.Това ще успокои болките ви за известно време.
Друго много добро решение  е  да се движите- за бога надейте да лягате още от началото по леглата.Само защото във стаята има легло не значи че трябва да легнете на него.Движете се по коридорите, изкачвайте стълби, облегнете се на прозореца с ръце а бедрата движете ту наляво ту надясно.Използвайте гравитацията и помогнете на вашето бебе да "слезе надолу" бързо и безболезнено.Използването на родилни топки също помага.
Аз имах 1 см разкритие  в 20.30 а родих в 3.За този период от 5-6 часа не се спрях- ту в коридора ще изляза ту на прозореца.Не се наложи да взема никакви обезболяващи в първите два стадия.Използвах и ТЕНС машина- не знам има ли ги в България?
И още нещо.... Ако болките накрая  са много силни и не  можете да издържате искайте си обезболяващи средства не се правете на героини.Ако искате епидурална кажете им отрано Joy Аз си виках хайде още малко ще потърпя хайде още малко и накрая като вече много ме болеше не ми сложиха епидурална защото беше много късно и бебо се роди след 20 мин.
Смело напред и щастливо и бързо раждане Ви желая.
Вили

# 1
  • Мнения: 497
Записвам се да следя тази тема, ще  ми е много полезна! Peace

# 2
  • Мнения: 14 133
Записвам се да следя тази тема, ще  ми е много полезна! Peace
Така е!!! Но има ли някоя болница в държавата ни, в която позволяват на родилките да се разхождат newsm78

# 3
  • Мнения: 603
Ами аз постъпих на 25 Октомври по обяд и съм търчала като луда по стълбите нагоре надолу цяла нощ (родих в 10:45 на 26 Октомври). Не ми даваха да ставам, когато му се виждаше главичката на бебо, ама то вече и за къде да ставам......

# 4
  • Мнения: 14 133
Ами аз постъпих на 25 Октомври по обяд и съм търчала като луда по стълбите нагоре надолу цяла нощ (родих в 10:45 на 26 Октомври). Не ми даваха да ставам, когато му се виждаше главичката на бебо, ама то вече и за къде да ставам......
В Ескулап ли си раждала?

# 5
  • Мнения: 497
Записвам се да следя тази тема, ще  ми е много полезна! Peace
Така е!!! Но има ли някоя болница в държавата ни, в която позволяват на родилките да се разхождат newsm78

Виждам, че си от Русе и може би САМО в Русе НЕ разрешават!

# 6
  • Мнения: 603
Ами аз постъпих на 25 Октомври по обяд и съм търчала като луда по стълбите нагоре надолу цяла нощ (родих в 10:45 на 26 Октомври). Не ми даваха да ставам, когато му се виждаше главичката на бебо, ама то вече и за къде да ставам......
В Ескулап ли си раждала?
Не, в АГ. БЕЗ УГОВОРКА.

Записвам се да следя тази тема, ще  ми е много полезна! Peace
Така е!!! Но има ли някоя болница в държавата ни, в която позволяват на родилките да се разхождат newsm78

Виждам, че си от Русе и може би САМО в Русе НЕ разрешават!
Е, явно аз съм изключение от правилото....
Лежала съм от 9 сутринта (тогава ми сложиха упойката) до 10:20 (станах да отида в родилна зала) и след това на магарето.
Никой не ми е направил забележка, че съм фучала по стълбите или че съм ставала.

# 7
  • Мнения: 14 133
Явно персоналът на АГ-то се развива в положителна насока Peace

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Записвам се да следя тази тема, ще  ми е много полезна! Peace
Така е!!! Но има ли някоя болница в държавата ни, в която позволяват на родилките да се разхождат newsm78

Аз раждах в МД и си се разхождах, докато можех - никой не ме е спирал

И в Русе се разхождат жените преди да родят, повярвай ми, така е.

# 9
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

  Мен ме включиха на система и не можех да се разхождам,но имаше едно момиче,което
  не бяха включили и тя си се разхождаше.Не знам дали заради това,но тя роди първа.
  За болките-между контракциите се опитвах да се отпускам и правех опити да дишам
  правилно(не съм ходила на училище за бременни и не знам доколко правилно дишах,
  но до почти пълно разкритие болките ми бяха поносими).Леко раждане на всички бъдещи
  майки,не се страхувайте от раждането,позитивната нагласа много помага.
  Вземете решението дали ще искате упойка  и ако сте "за" уредете всичко предварително
  (уговорка с лекар и анастезиолог).Специално в Габрово не можеш да изискваш поставянето
   на епидурална упойка,ако нямаш ангажиран лекар(който ангажира анастезиолог).Затова
   проучете как стоят нещата,там където сте избрали да раждате.

# 10
  • Мнения: 487
И аз раждах в Майчин дом, но не съм се разхождала, защото на корема ми беше сложен апарата за слушане на тоновете на бебето. Станах като тръгнах към родилна зала.
Иначе предишния ден цял ден бях навън и обикалях и може би това е помогнало за бързото и лесно раждане, не знам.

# 11
  • Мнения: 131
Разхождането много помага. Поне аз така мисля. На мен също ми сложиха система , но и с нея си ходих из коридора. Мисля , че раждането ми беше сравнително леко.

# 12
  • Мнения: 568
Аз усетих първите контракции в 9 сутринта, сложих си часовник и излязох на кафе, следях контракциите, които започнаха на интервал през 30 мин. Целия ден бях навън и се разхождахме по детски площадки с голямата дъщеря. Само избягвах да ям, пиех течности.
Към обяд интервалът вече беше 20 мин. и се обадих на мъжа ми да е готов да ме закара в болницата. Чухме се и с лекарката, която си бях избрала, тя беше на някаква вила и каза, че ще се прибере, и когато контракциите станат на 8 мин да и се обадим и да тръгваме. Към 7 и 30 вече бяха през 15 мин и болката малко по-силна, но още далече от нормалната при раждане. Прибрахме се и оставих голямото дете вкъщи. Взех си душ.
Тръгнахме към болницата в 20 h и в колата контракциите зачестиха до през 5 мин.
Когато стигнахме имах вече 7 см разкритие и след 30 мин се роди беба. Реално силната болка беше не повече от 15 мин.
А цялото раждане продължи от 9 сутринта до 9 вечерта:) Но прекарах по-голямата част от него разхождайки се.

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Препоръчвам ви да прочетете две много хубави теми - едната е "Маймунската тема" на [desi]

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0

а другата е за методите и техниките за безболезнено раждане на Tandoori

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0

Мен лично и двете теми много ме впечатлиха  Peace

# 14
  • Мнения: 4 509
И аз се разхождах из стаята, никой нищо не ми каза. Едно момиче се разхождаше и из коридора. Когато болките ми станаха много силни вече и нямах сили да вървя, просто се опирах на таблата на леглото и като че ли ми олекваше. Определено е по-поносимо, когато си права, в легнало положение боли много повече, особено по гръб. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт