Проблем с акането в гърнето....

  • 503
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 669
Здравйте момичета  Hug
Сигурно е обсъждано ,но в темите които прочетох не открих отговор
Имам следния проблем и вече...  #Cussing out
До преди седмица сина ми ходеше на гърне по голяма нужда-още е с памперс за пишкането...
Но нещо му стана- седи си дори по цял час на гърнето,пее си играе си и ...нищо
Става и след 10мин...наакан.Това направо ме влудява...Имам чуството че го прави нарочно.Обяснявам му постоянно че не се ака в пампата,и той повтаря-Пампа НЕ! и ...пак
Дайте съвет моля  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 3 669
Никой ли няма идея Cry Cry Cry

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Съвет не мога да ти, щото и аз съм в подобно положение  Confused
От месец и нещо премахнах памперса за през деня. Е, когато излизаме й слагам. Не ми се е напишквала много отдавна, но с акането какво чудо е  Crazy Изчаква вечерта да я изкъпя, да й сложа памперса за през нощта и тя да си свърши работата  Tired
Оня ден сигурно 2 часа обикаля и вика, че има да ака, но не пожела да седне на гърнето  Rolling Eyes Накрая явно вече разбра, че така или иначе работата напира  Laughing, седна и се изака. И сама си ръкопляска, радва му се  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
и ние сме така сега.
Мисля си, че това е просто период през който минават всички. Те много добре знаят какво трябва или не трябва да правят, но така се себеутвърждават. Разбират, че това е нещо върху което ние сме безсилни да въздействаме с нищо друго, освен с думи и нарочно го прилагат.
Сина ми напоследък започна сутрин да се изаква извън памперса, но от около две-три седмици го оставих да си ака в памперса без да реагирам като се наака вътре. Май разбра, че така не ми въздейства вече. И сега като се изака в тоалетната /държа го/ започвам да му се радвам, да му казвам браво, пляскаме с ръце и той горд от себе си. И с нетърпение чака да пуснем водата да измием акото и да види как се върти водомера /на видно място ни е/. После го хваля на баща му на висок глас и той го поздравява и той пак щастлив. И на баба му по телефона така...И в никакъв случай не реагирам като се наака в памперса следобед. И тия дни си каза сам че му се ака следобеда. Мисля си че вървя в правилната посока, дано така да се запази тенденцията.

Значи съветът ми е да го оставиш като се наака без да му се караш и да му обясняваш нищо /то няма и нужда, то си знае всичко/. Просто му го сменяш и толкоз. Може би ще отнеме доста време докато разбере, че вече не ти въздейства.
Аз оставях Мъри повечко време да стои с наакания памперс да му стане неприятно /но не много дълго, де, около 10-15 минути след като разбера, че се е наакал/.
При нас засега това подейства, но децата са толкова различни, ти трябва да усетиш как е при вас...
Успех!

П.П. Само да кажа, че Мъри от 3-месечен си акаше извън памперса и преди два месеца започна нарочно да ака вътре, като отказваше да го изаквам както беше свикнал. Затова си мисля, че е просто период в който разбират, че и от тях зависи нещо и много им харесва да го правят това нещо. Но и това минава като преминат на следващото ниво, така мисля...

# 4
  • Мнения: 4 915
Голямата ми щерка е доста по-голяма с месеци от сина ти, но първите опити на гърне започнаха на годинка и 8 месеца. Продължиха няколко дни, омръзна й и прибрахме гърнето.

На 2 годинки и 5 месеца точно за 1 ден започна да пишка и ака на гърне. Махнахме памперса изведнъж (1-2 седмици преди това я подготвяхме с приказки как е вече голяма и ще ака и пишка на гърнето - както каките, батковците, мама, баба, тати и т.н....).
20-на дни спа през деня с памперс, сега и него вече махнахме (имаше само 1 изпускане насън досега), а от днес вече и навън сме без памперс (досега я изпишквахме навън, но пък носеше памперс-гащи, сега е само с  обикновени гащички вече). Все още е с нощния.

Горното го споделям просто като пример как протекоха при нас нещата. Защото ти предлагам два варианта:

- Махаш изцяло памперса през деня. Оставяш го само за навън, за следобедния и нощния сън. Обуваш го с гащички у дома и когато се напишка/наака - става му некомфортно и му прави впечатление. Ще започне да ти казва, а с времето и да се "стиска", докато го сложиш на гърнето.

- Прибираш гърнето и изчакваш още месец-два-повече, за да започнете пак. Лятото особено ще ти е много удобно.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 669
Благодаря ви момичета Hug
Значи да разясня:
На сина ми не му прави никакво впечатление и с часове да си стои наакан Crazy- като бебе майка ми ми се е чудила защо оставям детето да спи наакано- че аз от къде да знам- той си спи newsm78
Пробвала съм нарочно да го оставя около 30мин- дори до час наакан-нищо- не реагира.Дупето му се е подсичало- и то защото не съм знаела че е наакан- пак не реагира.Просто както казва
ludmilana- всичко си е до дете.
Днес изобщо не е акал- от утре съм решила-ако не се изака сутринта/това е обичайното му време/-прибирам гърнето за извесно време.
Ще пробвам и ще видим.Аз съм на мнение че ми прави номера и както казва ludmilana- ще се правя на ударена известно време пък ще видим
Още веднъж благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт