За една огромна завивка

  • 2 667
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Купих си нов спален комплект със завивка от най-големия размер, с двойна вата и като тръгнах да го пера - не влиза добичето в пералнята Shocked Тъпках, тъпках, не става...Чудя се, ако я занеса на химическо дали ще ми я изперат в някоя пералня с голям барабан, или нямат такива? Защото да я чистят с пара и химикали, както чистят сака и костюми - няма смисъл, тя дори не е ползвана. Някой имал ли е такъв проблем? На мен за първи път ми се случва нещо да не ми влезне в пералнята и не знам как да постъпя Rolling Eyes
Усещам, че златна ще ми излезне тая завивка...след всяко ползване - на химическо Confused

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
В химическото нямат ли и голееееми перални?
Вземи й уший торби поне 2 броя - така ще переш тях в пералнята без грижа, а завивката 1-2 пъти годишно на химическо.

# 2
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
А Naughty ,не е задължително да го третират с химикали,те И само перът в големите си перални.
Аз съм си прала одеала на химическо ,не мога да ти кажа цена-защото не си спомням ,но май не беше много,иначе щеше да я запомня.

# 3
  • Мнения: 2 700
Химическо с такава цел не съм ползвала. Аз имам вана и кувертюрите на леглата и някои одеала (на мен те не ми влизат в пералнята) пера там.
Между другото, за последен път съм прала в пералня пухена завивка преди 5-6 години, когато вкарах нова и красива такава и изкарах раздърпан парцал  Sad (ватата се беше разпокъсала).

# 4
  • Мнения: 836
Имам такива завивки, пера ги в банята-на ръка, няма друг начин. При изцеждането е по-трудно.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Между другото, за последен път съм прала в пералня пухена завивка преди 5-6 години, когато вкарах нова и красива такава и изкарах раздърпан парцал  Sad (ватата се беше разпокъсала).
Перат се без центрофуга. Само се източва водата на няколко пъти. Също като с вълнените дрехи Peace

# 6
  • Мнения: 4 491
И аз ще те посъветвам да си ушиеш пликове за въпросната завивка - така съм направила аз, макар че в моята пералня досега всичко ми е влизало без проблем. Така само си переш пликовете, а като прецениш, че и завивката трябва - на ръка или на химическо, както решиш. Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Купихме преди два месеца, преди ползване я изпрах в пералня, огромна е но е с тик так копчета и се разделя на две половини, прах ги на два пъти. Когато я купувахме си взехме и един комплект чаршафи с голям плик. Сега търся само плик дано намеря. На ръка трудно  би се изпрала според мен.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
В химическото имат перални до 10кг пране, така че би трябвало да ти свърши работа, плюс това гладят бонус  Mr. Green
Обаче наистина вземи намери (купи или дай да ти ушият) пликове за тази завивка, така ще я переш само 2 пъти годишно Mr. Green

# 9
  • Мнения: 474
Занеси я на химическо чистене. Аз имам такава завивка и първия път я занесох на работа- имаме промишлена пералня и сушилня и стана супер. Вторият път вече бях майчинство и реших да я пера сама във ваната.  ooooh!  Мачках я, тъпках я, плакнах я не знам колко вода източих и накрая не можех да си кажа името от умора. Правих каскади с кофи, за да се изцежда водата, въпреки това после 1 ден тече вода като я простнах и съхна 1 седмица на балкона. Сега съм я разделила на 2, направих копчета и илици, пера частите в пералнята с центрофуга и край на мъките.  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама какви пликове Sad Тя ми е комплект с долен чаршаф и калъфки, безумно красива е, с едни африкански мотиви...толкова пари дадох едва ли не заради десена и сега да го навра в пликове Sad
Ще я занеса на химическо сега, пък като ми монтират новата пералня с 6-килограмовия барабан пак ще пробвам да я натъпча. Или в коритото на душ-кабината в краен случай Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 311
Моята е 2,20 на 2,40 с двойна вата и успях да я натъпча в пералнята. Малко се озори на центрофугата, но я бях пуснала на по-ниски обороти  и мина Wink След това и в сушилнята я наврях, къде да го суша иначе това чудо...

Аз затова си купувам комплекти  само чаршафи - долен, горен и 2 калъфки. Тях си ги избирам по десен, да ми харесват, а завивката - да е нещо, което да не ме дразни. Пера си пликовете всяка седмица, а завивката - около 2 пъти в годината.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 522
дай я у нас да я изпера.  Laughing имаме същата завивка, ама пералнята ни е с голям барабан и става Simple Smile.
п.с.треперят ми гащите ако се счупи колко ли ще ми излезе нова такава пералня, че с тоя големия пускаме по 9 перални на седмица представям си кво ще е с малък  #Crazy

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 22:33 от bibi

# 13
  • Варна
  • Мнения: 634
Аз пък си мислех първо да я накиснеш,да я оставиш да се изцеди и после като слегне малко да пробваш дали няма да влезе в пералнята.
Пробвай ако искаш така.Аз преди имах едно такова огромно шалте и така процедирах с него.

# 14
  • Мнения: 3 211
занеси я на химическо, аз моята така я пера, говорим за пране, а не за чистене химическо
имат наистина гооооолеми перални, избери си омекотител, изсушават ти я, става пухкава и мека
вкъщи можеш да я изпереш, ама после докато изсъхне това Twisted Evil
цената е на кг, излизаше някъде към 10лв., все пак няма да я переш всеки месец

Общи условия

Активация на акаунт