Изневяра, секс...

  • 6 309
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Всъщност какво е изневярата и защо толкова се палим.
Не е ли насадена от религията за подтискане на естествените човешки желания.
Както - сексът е грях, онанизмът се наказва. сексът извън брака е недопустим.
Повечето сме ги преодолели, дали след време няма да обръщаме внимание и на това.

Запомнила съм 1 мисъл на Богомил Райнов - То е като с четката за зъби. Не че толкова държиш на нея, но ти е неприятно някой друг да я ползва.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 840
Тук религията според мене няма много общо.

Все пак масово се мастурбира, въпреки религиозните догми, но това по никакъв начин не ни прави нещастни.

Изневярата причинява болка, която не е от религиозен характер.
Различните култури имат различна реакция на този факт обаче, което подсказва и някаква расова, религиозна и антропологична принадлежност към изживяването на подобни неща.

# 2
  • Мнения: 3 447
Ами то и бракът е насаден  Simple Smile Ако няма обвързване, няма да има понятие и за изневяра.
Иначе най-вероятно скоро няма да й обръщаме внимание... не знам за хубаво, или за лошо. Аз лично съм на етап "допускам, че такива неща се случват и съм склонна да простя, ако ми се случат, но намирам за цинично твърдението, че всички изневеряват".

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Изневяра има и без наличен брак. Предполагам, че тя е нещо като нарушаване на енергийната цялост, която двама души доброволно са заформили...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, енергийна цялост....
Това си е чисто чувство, че някой е "пожелал" някого другиго.Демек - аз не съм най-най.Е това е усещането, че си заменим, даже още по-лошо, че не си желан вече.Да, кофти работа.
Изумително е, че хората, които изневеряват, не приемат на тях да им се изневерява.
А ако открито си "изневеряваме", значи дори не го правим, просто си съществувме в легална полигамия.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз лично съм на етап "допускам, че такива неща се случват и съм склонна да простя, ако ми се случат, но намирам за цинично твърдението, че всички изневеряват".

И аз май съм на този етап.

Но доживях да не се съглася с Дона, че
Ами то и бракът е насаден  Simple Smile Ако няма обвързване, няма да има понятие и за изневяра.

Бракът е институция, но това в случая не е важно.  Изневярата си е изневяра, независимо дали руши връзка с подпис или без.

# 6
  • Мнения: 2 891
Моето мнение е, че "нещо, за което не знам, несъществува". За това съм помолила съпруга си, ако прави нещо подобно, да се постарае да не разбирам (аз и околните ми).

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 10:13 от jj okocha

# 7
  • Мнения: 3 447
Бракът е институция, но това в случая не е важно.  Изневярата си е изневяра, независимо дали руши връзка с подпис или без.
Е, аз под "брак" имам предвид "дълга моногамна връзка", независимо с подпис или без  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Абе, енергийна цялост....
Това си е чисто чувство, че някой е "пожелал" някого другиго.Демек - аз не съм най-най.Е това е усещането, че си заменим, даже още по-лошо, че не си желан вече.Да, кофти работа.
Изумително е, че хората, които изневеряват, не приемат на тях да им се изневерява.

Това е Егото. Няма общо с връзката и любовта.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Е не е верно, че бракът е натрапен. По физика човек е полигамен, но иначе не е. Няма как иначе жената да отгледа бавно съзряващите си деца (пещерни човеци, саблезъби тигри и ала-бала), ако няма редовен мъж до себе си поне за дузина години.

# 10
  • Мнения: 170
За мен секса без чувства само като плътско удоволствие не е изневяра.Но  случай когато в  секса са намесени и някакви чувства тогава няма смисъл от брака или от връзката.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е, аз под "брак" имам предвид "дълга моногамна връзка", независимо с подпис или без  Simple Smile

Ъ, пфуу, не може човек и да се скара с теб Crossing Arms

# 12
  • София
  • Мнения: 2 840

Това е Егото. Няма общо с връзката и любовта.

Напротив - егото ни е в основата на всяка връзка, на любовта, както и на "преживяването" на изневярата.

# 13
  • Мнения: 2 152
аз не  я възприемам. Това си е предателство, от която и страна да го погледнеш. Няма нищо общо с религия и възпитание, а с това колко обичаш един човек.Ако не ти пука особено за него, ще прежалиш и изневяра.Обичаш ли го обаче, това силно ще те нарани...
Съдя по себе си , естествено.Дори и целия свят да изневерява и да се "кръстосва", ако разбера, че човекът до мен го е направил, няма да простя, наай-вероятно

# 14
  • Мнения: 505
Според мен, проблемът не е в голия секс. Просто аз си мисля, че за да има секс, трябва да има и обвързване на емоционално ниво. Не ме притеснява изневяра от типа чукай и бегай, а извънбрачна връзка.

Общи условия

Активация на акаунт