За ноктите на котката

  • 3 990
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Пускам темата в Хоби, че в Дом и семейство сигурно ще получа отговори от рода на "Котката вън"; "Ако искаш да имаш здрави мебели изхвърли котката" и т.н.
Искам си и котката и мебелите, как да ги запазя обаче!?
Непрекъснато си точи ноктите.
Ако ги отрежем ми казаха, че още повече щяла да си ги точи.
Какъв е вашия опит.

# 1
  • Мнения: 428
Напръскай мебелите с нещо което отблъсква котката и в същото време и осигури алтернатива - някакво пънче или дъска на която да си ги точи на воля. И се въоръжи с много търпение Simple Smile
От собствен опит - майка ми напръска новите дивани с камфоров спирт, който стария ни котарак не понасяше, и се въоръжи с една хилка от федербал. След 2 седмици дебнене и от двете страни проблемът беше решен.

# 2
  • Мнения: 651
За алтернативното пънче ми мина през ума  newsm10
Ама това нещо дето ще напръскам няма ли да отблъсква и хората... smile3506

# 3
  • под тепетата
  • Мнения: 149
На колко години е котката ти? Аз имах същите проблеми с моя, който си беше харесал една табуретка (за щастие не ползваше холовата гарнитура), затова един ден му домъкнах един боров клон от балкана и го увих с конопено въже, купено от железарския магазин. Клонът го застопорих здраво между два шкафа и като го примъкнах до дървото и му сложих лапите на него, веднага започна да си точи там ноктите. Беше направо любов от пръв поглед, много си го хареса! Laughing За всеки случай прибрах табуретката на недостъпно място за известно време, но вече нямам опасения за нея. Сега се сетих, че когато забравя да си прибера дъската за гладене, а само съм я оставила сгъната, не пропуска да пробва и нея - така че ако си решила да пожертваш твоята... Laughing Но вариантът с дървото не би трябвало да не проработи! Успех! И не му режи ноктите, така или иначе те им растат бързо. Една позната била махнала ноктите на нейния котак с някаква операция, но на мен това ми звучи толкова касапско и противоестествено, че вече тази жена ми стана противна!

# 4
  • Мнения: 4 546
нокти съм рязала, но ми дожаля за животното - някак не можеше да свикне, че са му къси ноктите. и не съм повтаряла.
на свекървата котката си точи ноктите на едно дърво, което от време на време му сменят.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Напръскай мебелите с нещо което отблъсква котката и в същото време и осигури алтернатива - някакво пънче или дъска на която да си ги точи на воля. И се въоръжи с много търпение Simple Smile
От собствен опит - майка ми напръска новите дивани с камфоров спирт, който стария ни котарак не понасяше, и се въоръжи с една хилка от федербал. След 2 седмици дебнене и от двете страни проблемът беше решен.

Моето диване, явно е голям пън, защо от нищо не му действа.
Ноктите му рязах 2-3 пъти още докато беше малък, но спрях защото няма смисъл, той пак си ги точи и си дращи.
Харесало си е холовата гарнитура и докато не я остави на основи, няма да се откаже. Купих му спрей, който трябва да го отблъсне, но НЕ. Намерих един пън, обвих го с канап, близо 4-5м. май заминаха, не ще, купих от аптеката ментови капки, накапах 1-2 капки (по препоръка на аптекарка, повече - не, щото да не се замае нещо), изсипах цялото шише, слагах му лапите, абсолютно никакво внимание към пънчето, после пробвах с валерианови капки, абсолютно същия неуспех. Натърках го в самото пънче, пак не ще.
Гоня го, ступвам го, и не ще да се откаже.
Котанека е на година и половина, ако има значение.

Други предложения?

# 6
  • Мнения: 293
Хилка от федербал!! Боже ooooh!

Пръскалка с вода е хем ефикасен, хем милозлив за котака метод. И нито "ступване", дърпане на уши (не съм аз това!), или изгонване на балкона не действа така резултатно Simple Smile

Някакво дърво на удобно за него място, напръскано с "котешки" спрей - какъвто не съм купувала (вече ги беше надрал, така че - късно, либе, за китка  Grinning ), но знам, че има.

Камфоров спирт? Я виж ти, не знаех.

Не действал спрея ли?? Поне бих очаквала с валериан да има ефект?

# 7
  • Мнения: 4 546
предпазител за мебели - от ветеринарните магазини. не съм пробвала и незнам дали има ефект. друг вариант е да пробваш с кожа - агнешка ли , овча ли.. обаче, нашият я ползваше само, за да мърсува /ама и ноктетата си точеше докато го правеше това/ уф, много мъчно ми стана  Cry
олеле,  валериан не  Naughty -  ще се разгони, няма да се трае - подивяват направо . само чай с валериан като подушеше и ставаше лудница

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553


Пръскалка с вода е хем ефикасен, хем милозлив за котака метод.

Него ли да пръскам Tired Laughing

олеле,  валериан не  Naughty -  ще се разгони, няма да се трае - подивяват направо . само чай с валериан като подушеше и ставаше лудница

Каква лудница, аз ти казвам, че той дори не го отбеляза пъна след като го напарфюмирах с валерианови капки.

# 9
  • Мнения: 4 546
за първи път чувам котка да не реагира на валериан  Rolling Eyes странна птица  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Нашата котинка,сама си определи място за точене на ноктите.Има малка пролука между радиатора и стената.Там се провира и драска.На никого не пречи,не се вижда.Дори и закачих едно дръвце и всяка сутрин е там.Не се е случвало да дере мебелите.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
за първи път чувам котка да не реагира на валериан  Rolling Eyes странна птица  Laughing

Виж аватара ми, страшен дебил е Wink Не реагира на име, дори си мислехме в началото че е глух, ама доктора каза че само се прави, явно е така защото реагира на звука на отварянето на вратата на хладилника.
Много харесва прахосмукачката, чистим заедно и се бута отпред на тръбата да го засмуче и да си играе.

# 12
  • Мнения: 293
да, бе, котката - с пръскалката, не обратното, ако не е станало ясно  Grinning

Съвсем офф:
реагира на звука на отварянето на вратата на хладилника.

Чува я през 3 стаи в десета. А любимата стара игра: гледам стръвно хладилника, за да го накарам да се отвори сам и да докопам консервата? Една моя котка го правеше с часове Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 916
да, бе, котката - с пръскалката, не обратното, ако не е станало ясно  Grinning

...

О, да - любим метод за възпитание !

# 14
  • Мнения: 6 871
Ние имахме две котки, едната си остреше ноктите навсякъде, но другата от малка я научихме да не го прави. Аз бях гледала по телевизията как става, реших да го пробвам и взе, че се получи. Имахме от тези играчки за котки на няколко етажа, като етажите се подпират на дебели цилиндри увити с такъв дебел конец, не знам как се казва точно. Още докато беше малко котето го подпирах с лапичките на въпросните цилиндри, за да усети, че може да си наостри там ноктите и то взе, че разбра. Така и не си остри ноктите на други места. С дъртия котарак обаче не се получи, но винаги можеш да пробваш.

Общи условия

Активация на акаунт