Бихте ли изрекли на глас истината?

  • 1 300
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
 Ако един ден престанете да обичате партньора си ще съберете ли смелост да му го кажете? Не по заобиколен начин, а в прав текст и право в очите :" Не те обичам вече! ".
 Ще кажа защо питам. Когато си тръгвах от бившия, макар да знаех причините за себе си,  не успях да му го кажа. Жално ми беше, честно....
 Как се казва такова нещо на човек който макар вече да не обичаш, си живял години наред Tired
 Бихте ли?
 Между другото, темата не е за моя конкретен случай. Просто ви питам.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Май бих. По-честно ми се вижда. Дано не стигам до там, де /тук следва почукване по дърво и подръпване на дясното ухо/.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако мисля да го напускам - да.
Ако не - не.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Казала съм го вече, знам, че го болеше.... Confused

# 4
  • Мнения: 799
Аз го казах, но какво от това - мина му покрай ушите...
Убедих се, че в "онези" разговори всеки чува това, което иска да чуе и което му изнася.

# 5
  • Мнения: 750
Да бих!И съм го казвала на бившият когато го напуснах!
Той ме пита-Оби4аш ли ме?
Какво...да го излъжа и да му кажа ,,да,, ли?
Ами казах му,,Не те оби4ам пове4е!,,
Е...отделен е въпроса,4е той ми каза,4е още ме оби4а и се разплака....но,такъв е живота!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Намирам благопристоен за егото му повод и обяснение. Тая истина иначе много боли.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чувствата не са сирене или кашкавал, да могат да се отрежат веднъж и завинаги...
Все някъде, нейде си тлее някакво чувство към дългогодишен партньор, независимо с какъв знак е.
От опит, но не личен.

# 8
  • Мнения: 2 556
Бих го казала само в случай, че ме е наранил много, в смисъл да му върна един вид нараняването. Иначе, ако просто са ми изтляли чувствата - не, не бих се изказала така.

# 9
  • Мнения: 4 473
Ако го напускам и той ме попита конкретно и директно - да, бих!

# 10
  • Мнения: 2 491
Ще ми бъде много кофти да му го кажа, защото ако той още ме обича ще ми стане жал и ще ми е мъчно за това как се чувства той. Но в крайна сметка ще му кажа, ще бъде честно спрямо него-редно е поне да знае причината-това е в случай, че го напускам.
В другия случай-незнам, ако живея с него, а пък спра да го обичам, ще продължавам ли да живея с него като лицемерка-не съм се замисляла за този вариант Thinking newsm78
Абе, кво се чудя-не обичам да съм лицемерка. Naughty

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 10:44 от Гигова

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Сигурно не(дано да не се случва, де). Може би изхождам от настоящият момент и не мога да си представя как мога да кажа на човека до мен такова нещо...само като си представя как ще го заболи Sad
 Но пък не съм и попадала на хора, които да ме наранят и затова да престана да ги обичам - тогава може би ще кажа.

# 12
  • Мнения: 68
Не бих казала "Вече не те обичам" на мъж, с когото съм живяла години, когото съм обичала и за когото съм сигурна, че все още ме обича. Жестоко е, а и както казва Шани винаги остава някакво чувство. 
Ако знам, че той самият не ме обича -тогава да, бих казала,  но всъщност какво значение ще има за него?

# 13
  • Мнения: 9 990
Когато спреш да обичаш и се стига до раздяла, не е до мисли кого и дали ще нараниш.Казва се.Аз съм го чула, заболяло ме е, но съм разбрала поне какво да очаквам от бъдещето.Да, по-честно е да кажеш, пазейки другия от тези думи го измъчваш повече с някакви надежди.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Бих.

Общи условия

Активация на акаунт