От кога от чашка

  • 407
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Въпросът ми е от кога започнаха бебоците ви да пият от чашка. Ние сега се учим, но още само пъхаме езика и лочим като котенце Mr. Green
Така и не можах да я науча да пие от шише с биберон. Пробвах какво ли не - чайове, сокове, различни биберони - никакъв интерес.
Имаме една чашка с "човка", но тя я използва за гризане, затова опитваме от обикновена пластмасова чашка.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Писах,ама къде отиде постинга незнам newsm78 Много сте малки още за да пиете от обикновена чашка.Давай му тази с накрайника и му дай на бебо време да свикне,защото не е проста работа това baby_neutral

# 2
  • Мнения: 568
Може от всякога. В една тлъста американска книга пише така, кавато си избере бебун.

# 3
  • Мнения: 2 616
Ние вече се справяме с накрайниците за чаша, но за да разбере, че трябва за засмуче му потапям накрайника в кърмата, храним го така ако ме няма и трябва да пие изцедена кърма, справя се без проблеми, но съм му взела от меките накрайници, за най-дребните.

# 4
  • Мнения: 4 491
Моят син прояви интерес към чашката с човка, когато беше на 6 месеца. От няколко месеца вече само така си пие водата, сока и т.н. Само нощното мляко още ни е от шишето. Давай му чашката с накрайника, в един момент само ще се усети как да я ползва, но няма да стане отведнъж!

# 5
  • Мнения: 357
Благодаря ви за отговорите!

  bouquetИскам да се извиня, че пуснах две еднакви теми, но ми даде и двата пъти "грешка" Sad и си помислих, че нищо не е станало. Моля модераторите да изтрият едната!

# 6
  • Мнения: 4 965
Моите от шише с биберон пиха само 2-3 месеца - после не искаха биберона и започнах да им давам от чашка (обикновена, защото тази с човката я плюеха) и с лъжичка.
Зависи от детето - няма определена възраст.
 Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 576
Моята дъщеря почне да пие от чеше след годинка. След като надигна моята с водка реших, че й е време да пие оттам водата си. Все още не е изцяло на чаша, но се справя доста добре.

# 8
  • Мнения: 3 478
Тук се препоръчва опитите с чаша да започнат след 5-я месец. Друг е въпросът че моята красавица все още си е от шише. Тепърва ще я уча на чашка. От тези с накрайника така и не се научи да пие, сега ще карам направо с нормална.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
При нас след 1г. му я предложих.

# 10
  • Мнения: 1 896
Ние почнахме направо с обикновена чаша на около 10 месеца. Преди това предлагах вода с биберон, но той не искаше. Пропи вода направо от чашата.

# 11
  • Мнения: 127
Привет! Дъщеричката си научих да пие от чашка като беше на 9 месеца, а синът ми на 7м. Бързо свикнаха. Никога не съм използвала шишета и биберони, тъй като кърмя. Затова прибегнахме до чашата толкова рано. Чашите с накрайник някак не са удобни за нашия бебок, но сега като се замисля, каката много обича да "смуче" от накрайника.  Simple Smile
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт