Моля за съвет - симулира в ДГ

  • 867
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
Вчера за втори път ми се обадиха от ДГ да си взема детето, че се превивало от болки в корема  Sick Първия път беше преди около месец със същите симптоми. Спрях го за периода, водих го на лекар - нищо му няма, та сутринта още като го събудих и разбра, че ще го водя започва да ми обяснява, че там го боли корема и не иска да ходи. Предупредих учителката, че е възможно да послъгва, за да си го прибера, но след около 2часа ми звъни сестрата и с някакъв невъзможен тон ми обяснява веднага да отивам, че се превивал от болки и имал разтройство - изобщо не благоволи да ме изслуша. Съответно отивам аз да си го прибера, учителката /която много харесвам/ започва и тя с тревожен тон да ми обяснава как след закуска започнал да се свива и да плаче и как лелката видяла, че има разстройство. Та извикахме и лелката да ми "опише" разстройството - оказа се, че просто акито му било по-рядко. Та продължихме си разговора с госпожата, тя ме убеждава че след 15г. стаж може да различи кога се преструват децата. Та взех си го аз, то като се разтърча това дете, нахилено до ушите не мога да го озаптя - питам го боли ли корема - не, само в детската в къщи и на парка не ме боли. Пак заведох го на лекар, нищо му няма. Питах дали е възможно да е на нервна почва нещо и наистина да го заболява когато оставя - /то пък чак такъв артист на 3.5г.  newsm78 / само дето не ми се изсмя като намекнах за консултация с детски психолог. Реших да го оставя в къщи до края на седмицата - но по-нататък, просто не знам какво да правя. Разбрахме се с лекарката в петък пак да го заведа на преглед и да ми даде бележка, че е под наблюдение и е здрав. Но съм убедена, че историята ще се повтори и със или без бележка, пак ще ме извикат да си го взема.
Като в  омагьосан кръг съм,  дайте някакви съвети  Praynig

# 1
  • Мнения: 315
И моя така е правил но само до вратата на детската и приключва с глезенето.Може би нещо притеснява детето на градината и затова не иска да ходи.Разпитвай го на шега за да разбереш как му минава денят там и може би ще откриеш проблема къде е .

# 2
  • Мнения: 1 364
Колко е голямо детето? От колко време ходи на градина?
Разбери причината, защо не  иска да ходи на градина.

# 3
  • Мнения: 3 880
Моята се преструва така, когато трябва да яде или я мързи да ходи... в градината не се е преструвала, но това е, защото ходи там с голям кеф и за нея по-скоро би било наказание да я прибера по-рано отколкото радост, иначе сигурно и там щеше да прилага тази тактика. Всъщност през последните месеци това с "боли ме корема" драстично намаля, защото разбра, че не й вярвам и няма ефект. Само незнам как да убедиш учителките да го изтърпят така няколко пъти, за да разбере и той, че няма да го огрее и ще се откаже.

Имах приятелка, на която детето й симулираше това с корема и то доста добре, защото си умираше от кеф да я водят на лекар Shocked, незнам обаче как решиха проблема тогава, предполагам, че просто го е израстила.

Мисля обаче, че заради 2-3 пъти още няма нужда да се притесняваш, все пак не е системно, всички послъгват по малко, изчакай първо да видиш как ще се развие по-нататък, преди да предприемеш някакви други мерки.

Абе като се замисля май и аз послъгвах, че ме боли тук и там, за да ме оставят при баба, а не в градината Embarassed Wink

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Моята е на 7 години и все още и се случва да ми се оплаква, че я боли коремчето или главичката. Не мога вече да преценявам кога е истина и кога е симулация. Понякога и давам витаминче, друг път водичка, не че казва, че минава, но да види, че ми пука за "болката" и.

# 5
  • Мнения: 4 965
Моята се преструва така, когато трябва да яде или я мързи да ходи... в градината не се е преструвала, но това е, защото ходи там с голям кеф ...

Ванеса е същата - щом не й хареса някаква храна или вече не е гладна и я "заболява" (ама и в градината така разправя, когато не й се яде). А и сутрин ми обяснява: "Мамо, не ходи на работа. Хайде да идем на разходка, че ме боли корема.", а 1-2 пъти ми казва: "Мамо, боли ме коремът. Дай ми шоколад и ще ми мине."  Laughing
А Кика дори лъже, че й се повръща. Лошото е, че на 2 пъти така се напъва, че наистина повръща.
Ходили сме 4-5 пъти на лекар - няма проблем, здрави са. Дори сега имаме направление за ехограф.
Май основно видяха, че това е начин да им обръщаме повече внимание - в градината лелите се въртят около тях, вкъщи идват да спят с нас на спалнята...
Видяла съм се в чудо. Даже щях тема да пускам по въпроса.

# 6
  • Мнения: 656
И при моето дете имаше такъв момент. Само че докторката казва, че може и наистина да го боли пак на психическа основа. Казвала ми е в такъв случай да му давам вит.Ц, така колкото да си мисли, че пие хапче и му минава - плацебо ефект. Плацебо-неплацебо - ефект нямаше. Трябва си да се отпусне детето в градината, но малко вероятно е някоя от госпожите да се постарае да го направи.
В 4ти клас ми е звъняла училищната сестра да ходя да го взема, защото е много блед и му е лошо, всичко минава за около час след като си е бил в къщи...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 223
Моя явно е по-хитър, защото изчаква 2-3часа преди да го заболи корема. Много успешно се превива и реве с пълно гърло по думите на г-жата. Донякъде разбирам сестрата, защото истинските болки в корема хич не са за шеги. Забравих да напиша, че за прословутите коремни болки за първи път чу от мен - бременна съм в 28г.с. и понякога като се разрита бебчо в посока надолу - знаете колко неприятно може да бъде усещането. Отделно постоянно му се повтаря да не ми скача на корема, че ме боли и т.н. - та явно е решил че тази анатомична област е на особена почит, щом и се обръща такова внимание  newsm78. Преди време се напъваше да кашля - пак само за ДГ, имаше и изцепки от сорта, какви сме такива хора, че да го водим болен там  Shocked
На 3.5г. е, опитва се да прави това което му изнася и му е интересно. С месеци може да помни някакъв тъп климатик на кой етаж е на 5 спирки от нас, но се прави на луд като го карам да брои - 3.4.8.14 и тн. /миналата година по-това време броеше перфектно до 12/. Винаги прави проблем, като тръгва на ДГ - но си го взимам весел и засмян, говори че има приятел и две другарчета, коментира облеклото на децата  Rolling Eyes кое момиче било с рокля. Най-вече  негодува, че го карат да спи . За сега никакви оплаквания нямам спрямо него от персонала - послушен, дисциплиниран, там не плаче и не мрънка, изяжда си всичко /това вече ми е малко трудно да го повярвам/. Като цяло е много разбрано енергично и весело дете, не се тръшка не прави истерии и винаги е усещал до къде му минават номерата. С деца също се разбира, но предпочита да играе с по-големите. Лично аз съм убедена, че нищо му няма, освен артистични заложби - не е проявявал признаци на стрес, но спор няма, че му е по-хубаво в къщи или с баба на парка.
Благодаря за отговорите  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
Габриела също веднъж я прибирахме по спешност заради болки в корема. Обаче още в колата признала на баща си, че това бил единственият начин да ни накара да я вземем на обяд. И дори го подсетила да й купи обещаната кукла Mr. Green
Иначе изпълнението в детската градина е било повече от артистично - не могла да яде от болки, искала все в тоалетната да стои, че не се чувствала добре...Изиграла си го е перфектно пред учителките и медицинските сестри. Е, баща й като я е завел при педиатъра (за всеки случай), вече й било минало...

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако му разкажеш приказката за лъжливото овчарче? newsm78

Опитай да му обясниш, че с такива неща не бива да преиграва. Че ще го водиш всеки път на лекар и той ще познае, че те лъже, а ако продължава да лъже, ще го лишиш от нещо, ти си знаеш какво.

Общи условия

Активация на акаунт