На колко месеца започна да се изправя бебето ви?

  • 29 411
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 451
След 12 дни моята бебка ще навърши 8м. и аз започвам да се притеснявам, че не се изправя сама, хващайки се за опора. Когато я водих на консултация на 7м., педиатърката ме попита, дали го прави. Казах, че не се изправя още, а тя ме погледна загрижено и ме посъветва да започвам да я тренирам на това. Да, ама не става. И вече се притеснявам. Имам ли повод? Имам дъщеря на 5г., но не си спомням кога се изправи за първи път.

# 1
  • Мнения: 4 447
Не мисля,че трябва да се притесняваш,споедмен за всяко дете си еиндивидуално. Някой на 8м дори не пълзят. Ние като бяхме на ортопед, Калоян тогава още не се набираше,като му хванеш ръцете,едва сега започна, анякой почват на 3м,ние сега сме на 4м. Спокойно,мисля,дане се шашкаш, а да следиш детето. Хващай го заръчичките и лекогоповдигай,за да усети опоира на крачетата,ще започне постепенно според мен да се сеща какво да прави.

# 2
  • Мнения: 4 489
Когато се хващаше за нещо, синът ми се опитваше да се изправя още на 4-5 м. А точно на 7 месеца и една седмица се изправи сам самичък, като се държеше за преградата на кошарата. Задържаше се така по много дълго време.
Обаче не мисля, че все още трябва да се притесняваш - някои деца са така, други иначе. Това все още не е белег за изоставащо развитие, няма страшно! Успех на бебка ти и дано скоро те зарадва с изправяне! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 12 548
На 6 месеца Калоян се изправи сам в креватчето. Но не се притеснявай толкова. Всяко дете си е индивидуално. Някои от неговите наборчета, с които излизаме на разходка до скоро не се бяха изправяли сами.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Според мен няма място за притеснения.

# 5
  • Мнения: 3 069
Виктор утре навършва 11 месеца и все още не може да се изправя сам в креватчето.Бяхме на лекар и ми казаха да не се безпокоя.Просто е по=-спокойно и мързеливо бебе.Опитвала съм се да го карам насила но настава ужасия.Когато е готово детето само ще си покаже.Ние сме и доста дебелички де Simple Smile

# 6
Ние скоро ще станем на 8 месеца и също все още не се изправяме самостоятелно. Няма повод за притеснение, всичко е строго индивидуално. Някой деца се изправят чак на 9 месец, така ми каза моята педиатърка.
 Кърмачето обикновено се изправя през последната четвърт на първата година, но някое амбициозно и жилаво бебе може да се изправи и на 7 месеца. Понякога се срещат бебета, които се изправят чак след 1 година, въпреки че във всяко друго отношение изглеждат нормални. Някои от тях са пълни и добродушни, други като че ли бавно добиват сила в краката. На ваше място не бих се тревожил за такова дете, стига лекарят да го намира здраво и да е добре развито в умствено отношение.

# 7
  • Мнения: 1 043
първата ми щерка беше на 6 месеца като я видях права щях да падна  Crazy, тя едно дребно същество беше а и още си е такова ...
сега няма изгледи да стане скоро с втората щерка нищо че скоро ще правим 7 месеца - малко ми е мързеливка и нетолкова подвижна  по едричка и тромава е макар че си пълзи доста добре и се заглежда по повисоко поставените неща , а в кошарата и за игра нали има дръжки - дори се протяга да ги хваща но неми се вижда толкова стабилна че да се изправи

# 8
  • Мнения: 4 451
Според педиатърката бебето ми е с нормално нервно-психично развитие. Тя и късно започна с преобръщането от гръб на корем и обратно.

# 9
Ние също сме доста мързеливи. Въпреки, че може да се преобръща - не го прави никак често.  Но за сметка на това обича да седи. Трябва да имаме много търпение и всичко ще стане.

# 10
  • Мнения: 305
Когато синът ни беше на 4 месеца го водихме на профилактичен преглед при ортопед за луксация и тогава той ни каза, че детото до навършване на 9 месеца не трябва да стъпва на краката си и тежестта на тялото му да пада на тях.Каза, че със или без проходилка детето ще проходи, когато заякнат мускулите му и се развие вестибуларният апарат.

Детето ни започна да се изправя в кошарата, да кляка да сяда сам, когато беше на 8 месеца.Много се бях шашнала като се сетих за думите на лекаря.Много искаше да ходи и от зор да стигне до място, където може да се изправи на 10 месеца пролази.Сега е на 11м. и от 2 седмици ходи.
Но при всяко дете е различно.На едни наши приятели детето им на 1г.4м. все още не е проходило, пък лекарите са казали че е здраво.Така, че не се притеснявай когато прецени детето, че е достатъчно силно и ще се изправи и ще проходи.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 907
На 7 месеца, обаче не смятам, че имаш повода за притеснение  Peace , понеже уменията са индивидуални за всяко бебе. Имам позната с бебе на 11месеца, което вече ходи! , но не се изправя само.

# 12
  • Мнения: 375
Моята беба се изправи на 8,5 мес.сама ,пак по същото време започна да пълзи на 4 "крака' и то много умело,сега вече обикаля кошарата  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 503
ние сами се изправихме около 8мия месец newsm78
Обръщахме се от гръб по корем на 4,а добре пълзим от около9тия,иначе преди това се движише като влечуго.
Не се тревожи!То по тази логика ,ако на 12 месеца детето не ходи какво му има?Да не е с Ненормално психично развитие?
  bouquet

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери се изправи на 11месеца и половина.Не че не съм се притеснявала/посетихме невролог и физиотерапевт/,но тя и по-късно седна а проходи на 1г и 3м.Всичко си и е наред.

Общи условия

Активация на акаунт