правите ли упражнения на "пелвиса" след раждането?

  • 1 501
  • 17
  •   1
Отговори
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Днес като съм тръгнала да пиша теми, че нека да създам 3-та за късмет.
Съветват ли лекарите в България новите маичета да правят упражнения на "пелвиса" след раждането?
Тук  всички лекари ми казват колко е важно да се правят такива сега след раждането.Казват че лошите последствия , а именно изспускане на урина се наблюдават при жените в по- късни периоди от живота им.Представете си нолко неудобно би било това-тогава ние ще трябва да слагаме памперси  Joy
Упражненията са много лесни и можете да ги правете по всяко време, навсякъде и колкото по-често толкова по-добре.Упражненията са"вътрешни" така че никои друг освен вас самата не разбира какво правите.
така........как с наи лесни думи да обясня.....представете си че ви се пишка много.За да се стискате вие свивате вагиналните мускули навътре и нагоре.Е това е....като свиете мускула навътре броите до 10 и отпуснете и така 3-4 повторения колкото пъти си искате на ден.Аз се научих да ги правя след всяко измиване на ръцете и правя по няколко.Не че има нещо общо с миенето на ръцете, но понеже това го правя наи- често всеки ден и затова....
Надявам се да не се напишквам на стари години.....
 Joy
Бъдете обичащи и обичани!
Вили  bouquet

# 1
  • софия
  • Мнения: 14
за информация това упражнение моге да се први и по време на бременността,особено при втора.не е опасно за бебето.сега бягам на работа,защото жеяе закаснявам.

# 2
  • Мнения: 545
И аз знам за тези упражнения, но не от лекар или акушерка, а от чуждоезични публикации, които съм чела през бременността. Тук в БГ никой нищо не те съветва по отношение на упражнения както за времето на бременеене, така и за след раждането, което е много жалко (може би знаят само тези майки, които са посещавали някакви предродилни курсове, но те все още са малко).

# 3
  • Мнения: 497
Чела съм, че е добре да се прави и преди раждането, за да има по-малко разкъсвания.  Thinking

# 4
  • Мнения: 888
Не съм правила, но съм чела по въпроса...при всички положения няма да навреди! Peace

# 5
  • Мнения: 108
не само след, но и педи раждането Peace
при всички положения няма да навреди! Peace
не само че няма да навреди, но и помага да няма разкъсвания при раждането, ако редовно ги правиш. и май наистина само в чужбина се препоръчва. аз в българска литература не съм чела по въпроса Thinking

# 6
  • Мнения: 1 043
и аз правих преди раждането и не само ами и разтривки на пиринеума - нямах нито едно шевче обаче , мисля че би трябвало да о препоръчват на всяка браменна - месец и половина два преди самото раждане да се подготви - иначе повечето майки са шев и кройка   - което може да се избегне  Peace

# 7
  • Мнения: 105
Аз също съм правила такива упражнения. Имам само едно шевче и много леко раждане. Бъдещите мамчета да не се ослушват, а да започват с гимнастиката Simple Smile

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не мисля че повечето момичета осъзнават колко е важно да се правят тези упражнения сега за да си спестят много "неудобство" после.
Или може би защото в  ЖК не обръщат много внимание на това и не съветват мамите.
Вили

# 9
  • Мнения: 3 695
За съжаление никой лекар не се интересува какво става с теб след раждането, освен че ходиш на 1 контролен преглед. Не са ми казвали за тези упражнения след раждане. Знаех от книжките, че по време на бремеността са полезни.
Благодаря ти за темата.   bouquet

# 10
  • Мнения: 19 289
наскоро мислех да пускам и аз подобна тема,но не само за упражнения на пелвиса,а и за мускулите на таза.препоръчват ли ви да ходите на курс след раждането за възстановяване и укрепване на цялата мускулатура около кръста,таза и корема.наскоро започнах да ходя на този и курс и постоянно ни разправят колко е важно да се стегнат тези мускули ,за да нямаме проблеми по нататък.всички упражнения се базират на стягане на седалищните мускули ,тези на корема и повдигане на дупето към пъпа,все едно пъпа се вдлъбва навътре към седалището.също така ни казаха ,че обикновените коремни преси не се препоръчват.вие,мами,правите ли някаква специална гимнастика след раждането?
аз за съжаление нямам много време Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 3 392
Не съм правила упражнениа за задравяване на пиринеума.
Нямам проблем след раждането.

# 12
  • Мнения: 497
Проблемите се появяват на по-късен етап от възраста на жената(ако има такива), например напикаване, което си е доста неприятно.

# 13
  • софия
  • Мнения: 56
а някой вярва ли на това ?!
http://www.sexshopbg.com/category-30.html

# 14
  • Мнения: 19 289

 Mr. Green тук се продават специални камъни,които се слагат във влагалището и с тях се правят упражнения. те са точно за след раждането за укрепване на мускулатурата на тазовото дъно.
не съм ги ползвала ,но съм ги виждала в магазина.
а за любовните топчета сигурно също е вярно,защото едното момиче от гимнастиката за раждали се пошегува ,че вършат същата работа и акушерката го потвърди Mr. Green каза обаче ,че любовните топчета не са толкова тежки колкото въпросните камъни.така че сигурно ефекта е по-малък.
хихи,хем приятно,хем полезно Joy

Общи условия

Активация на акаунт