Кредитна карта или потребителски кредит???????

  • 2 259
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Майчета имам възможност да ми разрешат кредитна карта за 5000лв.или потребителски кредит за същите пари .Всъщност нужна ми е цялата сума да изразходя.Кажете кой вариант според вас е за предпочитане???

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Зависи как предпочиташ да погасяваш. Скредита ще си на по-големи равни вноски за определен период. С картата ще си на по-мънички вноски, за по-голям период, всъщност без карен срок, но оскъпяването е по-голямо.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Потребителски кредит. Заради посочените от Белинда причини  Peace

# 3
  • Мнения: 386
кредит, категорично, щом ти трябва целия размер от 5000 лв.
защо:
лихвата
при кредитните карти е 18% годишно (плюс минус)
по потребителските кредити може да намериш и лихва 10% (в зависимост от банка и др. фактори)
т.е. разликата е около 8%, което не е никак малко.
сравни потребителски кредити в www.moitepari.bg

# 4
  • Мнения: 4 546
кредит, категорично, щом ти трябва целия размер от 5000 лв.
защо:
лихвата
при кредитните карти е 18% годишно (плюс минус)
по потребителските кредити може да намериш и лихва 10% (в зависимост от банка и др. фактори)
т.е. разликата е около 8%, което не е никак малко.
сравни потребителски кредити в www.moitepari.bg
Peace освен това , може да не можеш да плащаш всичко с картата и да трябва да теглиш в брой от нея, което може да е проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
освен това , може да не можеш да плащаш всичко с картата и да трябва да теглиш в брой от нея, което може да е проблем.
Да, това е ужасно досадно Close Наскоро ми се наложи да тегля 1000 лева от банка от кредитната си карта, защото в огромен магазин, официален вносител на много известна марка европейска техника, нямаха моля ви се ПОС Close Що за диващина е това, недоумявам просто...

# 6
  • Мнения: 479
Само потребителски кредит!

Имах няколко кредитни карти и още не мога да се оттърва от всички! Най - голяма набутвация са  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 386
Само потребителски кредит!

Имах няколко кредитни карти и още не мога да се оттърва от всички! Най - голяма набутвация са  #Cussing out

кредитните карти са много удобни, но имат и недостатъци, които рядко някой ти ги казва.
големите "не"-та са
теглене на пари в брой
плащане само на минималната вноска (т.е. само лихвата)
купуването на стоки, парите за които ще връщаш повече от 6 месеца (тогава е по-смислено да изтеглиш кредит)

иначе, че кредитните карти ти дават свобода е истина. поне за мен де. винаги, когато ме ядосат мога да реша да си купя самолетен билет за рио  Laughing

# 8
  • Мнения: 159
Потребителски кредит. Заради посочените от Белинда причини  Peace

  Най-доброто.

# 9
  • Мнения: 5 475
Потребителски кредит.  Peace
С кредитна карта е изгодно само да се пазарува,а не да се теглят големи суми пари.  Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Потребителски кредит.  Peace
С кредитна карта е изгодно само да се пазарува,а не да се теглят големи суми пари.  Peace
Точно!

# 11
  • Мнения: 4 916
И аз мисля, че е по-добре да вземеш кредит.

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Определено кредит.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 5 283
Потребителски кредит според мен е по-удачно в този случай. Много банки предлагат диференцирани (спред това за какво ще го ползваш) и може да си намериш изгодна оферта. Другите са се изказали за някои предимства и, естествено, недостатъци. Също мога да добавя, че понякога получаваш някои екстри, напр. безплатна дебитна карта (таман за проклетите болнични) или с някакви отстъпки за позлването й. Ако получаваш заплатата си в тази банка, може нещо да ти свалят от лихвата.

П.С. Отделно от високата лихва, често кредитната карта има и годишна такса за обслужване, напр. 50 лв.

П.П.С. Оувърдрафт най-добре, според мен, макар че по-трудно се издължава (психология на оувърдрафт-а  Embarassed), но за твоята сума не мисля, че би станало  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Зависи как предпочиташ да погасяваш. Скредита ще си на по-големи равни вноски за определен период. С картата ще си на по-мънички вноски, за по-голям период, всъщност без карен срок, но оскъпяването е по-голямо.
Зависи от евентуалният срок на потребителския кредит. В момента повечето банки изискват да се погасяват поне 5 % от ползваната сума, което прави по-малко от 20 месеца за погасяване. Мисля, че ОББ слязоха до 3 %, но не следя тясно темата, защото не ползвам кред. карта освен, когато се наложи извън страната. Естествено сметката е по-сложна поради револвирането и начисляването на лихвите, но исках опростенчески да вметна, че като цяло ползвана сума по кредитна карта се възстановява по-бързо отколкото потребителски кредит, където сроковете стигат 7-10 години.
Дано съм била сравнително ясна, че не можах по-кратко да се изкажа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт