Помощ! Как да я отуча да си бърка в гърнето

  • 667
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами!

Моля помагайте, дъщеря ми от няколко месеца знае какво се прави на гърнето и го използва по предназначение, вярно с памперси сме още.
Проблема ми е че ако не държи нищо в ръцете си - играчка, шише или нещо друго - започва да рови вътре, както си е седнала и прави каквото прави.
Днес я бях оставила за секунда и ужас!!!! Shocked .... Като се върнах в стаята цялата се беше омазала #Cussing out
Дайте идея как да разкарам този ужасен навик  #2gunfire
Дали да не търся ново гърне - по-забавно или с някакви фигурки по него, или с по-малка дупка....знам ли newsm78
От друга страна с това е свикнала и си го носи сама от тоалетната, като реши да го ползва....
моля помагайте, дайте свежи идеи.

благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 1 062
Седиш там, дебнеш и обясняваш докато набиеш в главата.

Изследовател е детето, какво лошо Simple Smile

Но трябва да разбере защо не се бърка. Иначе кел файда, ако купиш друго и не обясниш, че не се маже. Въпреки, че на тази възраст колко ще разбере е друг въпрос. Но все нещо ще остане.

# 2
  • Мнения: 416
Опитай да й пускаш филмчета докато е на гърнето - да се надяваме че ще се загледа и ще забрави за ровенето!Колкото до обясненията - струва ми се че е малка и нищо няма да разбере.

# 3
  • Мнения: 28
Какви ти обяснения, сърдя се и се карам даже, а тя ми се смее и решава че нещо супер забавно се е случило и веднага пак обратно ръката вътре. Даже ми се струва, че като фокусирам вниманието си по проблема на нея и става забавно и решава, че това е игра.
 smile3511
виж ако има солета или сухар в ръката няма никакъв проблем - заета е, но аман от тъпчене с junk, искам друго решение

# 4
  • Мнения: 1 364
Докато е на гърнето стоиш до нея.

# 5
  • Мнения: 4 555
Вместо солета и дай някаква играчка да държи и с нея да се занимава.

# 6
  • Мнения: 524
Опитай с допълнителна чиния на тоалетната-като мама. Да я видим толкова ли е дълга ръчичката й. Неудобство-трябва да си край нея, за да не падне.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт