Пак за водата (по bTV)

  • 2 513
  • 41
  •   1
Отговори
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Тази събота от 8.30 ч сутринта в "Бъдете здрави" по bTV ще гостува педиатърка, която ще говори по темата "Каква вода трябва да пият бебетата и малките деца". Ако ви е интересно, гледайте и после ще го обсъдим.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 291
А не казаха ли, че докторката ще говори по темата, защо е важно малките бебета и деца да пият вода  Thinking  аз нещо такова дочух от някаква реклама...

# 2
  • Мнения: 3 927
все тая....
нали за водата ще става дума, със сигурност ще има нещо интересно да се чуе

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мда... не мога да се обзаложа, но мисля, че ще е нещо от рода на "Задължително новороденото трябва да изпива 120-150 мл подсладена вода на ден, иначе лошо!"

# 4
  • Мнения: 2 529
Цитат на: boo
Мда... не мога да се обзаложа, но мисля, че ще е нещо от рода на "Задължително новороденото трябва да изпива 120-150 мл подсладена вода на ден, иначе лошо!"


Ннищо не е задължително Wink

# 5
  • Мнения: 2 258
Аз предлагам да изгледаме предаването и след това да направим анализа;)

# 6
  • Мнения: 177
Цитат на: boo
Мда... не мога да се обзаложа, но мисля, че ще е нещо от рода на "Задължително новороденото трябва да изпива 120-150 мл подсладена вода на ден, иначе лошо!"

Откакато се е родила Анджи е изпила общо около 10 мл вода. Ами неиска да я пие, плюва я.

# 7
  • Мнения: 3 663
ей, аз не знам дали ще стана толкоз рано  Embarassed
много моля, ако някой гледа после с две думи да каже какво са казали...

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Очаквайте в събота!
26 Февруари 2005, 08:30 часа
Разговорът в студиото на предаването “Бъдете здрави!” ще бъде по темата: “Водата за пиене на бебета и деца”. Гостът в студиото доц. д-р Мариана Маринова ще обясни как се приготвя преварената вода, в какви обеми кърмачето се нуждае от вода и как майките сами да се ориентират за нуждите на своето бебе. Доц. Маринова ще разкаже за различните бутилирани минерални води и кои от тях са подходящи за кърмачета, а също и в кои случаи да се използва за пиене филтрирана вода.
Доц. д-р Петко Минчев в интервю от Специализираната болница за лечение на туберкулозно болни деца. Той акцентира върху възможността от заразяване с туберкулоза в наши дни и необходимостта от по-голяма загриженост на родителите за спазване на реваксинациите срещу туберкулоза съгласно детския имунизационен паспорт, какъвто трябва да има всяко дете.

# 9
  • Мнения: 3 379
Само да напомня, че точно в Бъдете здрави за първи път чухме в национален ефир ползите от късното захранване и защо не трябва да се дава кисело мляко под годинката Simple Smile Така че може и този път да ни изненадат!

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Цитат на: T o n i
ей, аз не знам дали ще стана толкоз рано  Embarassed
много моля, ако някой гледа после с две думи да каже какво са казали...


Провери кога ще повтарят предаването, може тогава часът да те устройва.

# 11
  • Мнения: 2 655
Цитат на: boo
... 120-150 мл подсладена вода на ден, иначе лошо!"

 Laughing  Laughing  Laughing
Като гледам АЛИ, дето не е пила нито 1 грам 6 м., си мисля мноооооого лошо. Laughing  Laughing  Laughing

# 12
Zashto da e loshto,4e beb4eto ne e pilo vodi4ka.Tq ne mu dava ni6to dopalnitelno,ot koeto to da se nuzdae na tazi vazrast.Az sashto ne sum davala na moqta Kalinka voda i nemislq,4e sum sgreshila,puk i edunpat sum probvala da i dam,kogato halca6e,no tq ne q iska...taka 4e spoko-ne e bolka za umirane  ako beb4eto neiska(ne go nasilvaj)

# 13
  • Мнения: 372
На малкия като му се препие ,сучи.Мисля,че като го отбия ще се научи да пие вода,а дотогава кърма.

# 14
  • Мнения: 1 341
Името на д-р Мариана Маринова се спряга като една от най-добрите алерголози.
Аз водих Катрин на преглед при нея. Много е изчерпателна, внимателна,не бърза и т.н.
НО!!! След като ни постави диагноза "Лека форма на алергия към белтъка на кравето мляко" ми каза, в никакъв случай да не спирам да я кърмя. Аз й казах "На всяко ядене, нали?", а тя "еее не, само сутрин и вечер, както си е. И се изцеждай, за да й слагаш в кашичките" Shocked
Добре де, нали точно, за да се предотвъртят алергиите бебетата се кърмят изключително до 6м, захранват се бавно и постепнно, както и кърмата до 1 год да е 70-80% (извинете ме ако бъркам точно процента) от менюто..... Не мога да й видя логиката
А вчера една приятелка беше при нея и по моя молба я пита колко строга да ми бъде диетата . Идеята ми беше дали мога да си позволя само един пилешки дюнер  Embarassed  А тя като се развикала, "леле каква е тази майка. Тя за мен  е луда, как така няма да си кърми детето. Има жени, които мило  идраго ще дадат, за да си кърмят детето, а тя... Ако Вашата приятелка спре а си кърми детето, за мен тя ще е най-безотговорната майка. Ще пази строга диета и толкова"
Определено ще ми е интересно какво ще каже

Общи условия

Активация на акаунт