След раждането!

  • 1 975
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Колко бързо се възстановихте след раждането? Колко килограми качихте през бременността и колко бързо ги свалихте след това? А с косопада как се справихте? Въобщте върнахте ли си самочувствието на красива жена след раждането, за6тото аз си мисля че погрознях и това е по-скоро психологически проблем май. Споделете и вие!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 074
Колко бързо се възстановихте след раждането? Колко килограми качихте през бременността и колко бързо ги свалихте след това? А с косопада как се справихте? Въобщте върнахте ли си самочувствието на красива жена след раждането, за6тото аз си мисля че погрознях и това е по-скоро психологически проблем май. Споделете и вие!

Първата седмица беше най-гадно, но се възстанових вече, към 20 дена ми отне.
Качих 3 кг., още не съм се мерила, но със сигурност съм по-малко от преди да забременея, което е без значение, защото съм си дебелка  Laughing
Нямам косопад сега Wink Нито по време на бременността.
Мисля, че много се разхубавих, чувствах се през цялото време чудесно, дори и сега с неспането съм спокойна и здрава, пупу. Мисля че спокойствието е основен фактор за нормално протичане на кърменето, гледането, хубавеенето и въобще целия живот  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 433
Аз качих 9кг за цялата бременност. След раждането веднага ги свалих, но с кърменето качих 6кг, което страшно ме депресира. Докато бях бременна нямах косопад, той се появи на другия ден след раждането още в болницата и така 3 мес. Направо се побърках, но започнах с маски за коса, витамини и лека по лека спря. Мисля, че основно проблема е психологически, а и това, че вече нямам толкова време за себе си. Важното обаче е да не се занемаряваме, без значение колко кг сме качили. Hug Hug

# 3
  • Мнения: 983
Аз качих 13 кг. през бремеността и 10-те ги оставих в болницата. Сега, след 3 месеца вече съм си възстановила предишните килограми, но честно казано не се чувствам като переди  Rolling Eyes незнам защо  newsm78

# 4
  • Мнения: 592
И през двете бремености качих по 30 кг.Първия път ги свалих за 1 година и мога да кажа,че тогава се чувствах супер.Имах най сладкото бебче на света,бях пак слаба и готина Grinning
Сега все още кг са ми проблем,т.к.съм свалила само 15-16 от тях,но се надявам пак да стана слабичка както преди.
Косопад не съм имала.

# 5
  • Мнения: 689
През бременността качих около 18 кг. Когато излязох от болницата (на 6-ия ден) бях с 11 кг по-малко. След още 1 седмица бях смъкнала още 5-6. Останалите ще свалям като спра да кърмя.
Косата ми започна да пада чак сега и все още не съм предприемала никакви мерки.

# 6
  • Мнения: 3 537
Косата ми изобщо не е падала на мен.Общо взето се възстанових много бързо.Не ми личеше,че съм раждала.

# 7
  • Мнения: 2 159
освен красива се чувствам и много горда с моята беба Hug, нищо че имам още 3 кг. да свалям

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз свалих всичко,че и повече с разходките.А за косата нищо не съм правила,сама спря да капе след 5-6 месеца.

# 9
  • Мнения: 2 956
buba_dokeva как ги свали тези килограми?  Shocked Аз качих 15 и още не мога да ги сваля  Cry
Иначе косопада си спря след няколко месеца.

# 10
  • Мнения: 18
Когато забременях качих 15 кг., 9 свалих при раждането, но от тогава не съм мръднала. Кърмя и не знам дали от кърменето имам огромен апетит, но не спирам да ям. Косопад имах по време на бременността, сега нямам.

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 01:25 от Bunchi

# 11
  • Мнения: 4 242
Първите десетинадни бях в депресия, после започнах да излизам с малката и всичко се оправи.
Качих 23 кг (и двата пъти), вв родилния оставях по 10кг, първия път нямаше и следа от останалите 3 месеца след раждането, втория път си ги влачих 2г, но не се и ограничавах, стопиха се от кърменето, сега съм -2 от преди.
Косопада си мина и замина за около месец (5-я месец след раждането), не съм правила нищо особено, това е естествен процес и едва ли може да му се противодейства кой знае колко. Каквото трябва да окапе ще окапе така или иначе, все пак повече от година не окапвала коса.

Успокой се, всичко ще е наред!   bouquet

# 12
  • Мнения: 27 524
Колко бързо се възстановихте след раждането? - Седмица.
Колко килограми качихте през бременността и колко бързо ги свалихте след това? - 6. След раждането бях с 2 по-малко.
А с косопада как се справихте? - Не се справях, той е на хормонална основа и нормален. Търпеливо го изчаках 6 месеца и всичко се възстанови.
Въобщте върнахте ли си самочувствието на красива жена след раждането - Не съм го губила. Бременна и раждала не е равно на дебела и грозна.

Горе главата, всичко ще се нареди  Peace

# 13
  • pomorie
  • Мнения: 848
аз качих 14кг-8 останаха в родилното.сега се боря с 4-5.косопада започна към третия месец и беше ужасен но отмина към петия.аз по принцип никога не съм била пълна и сега полудявам за тези килца в повечко но се чувствам привлекателна по друг начин по женствена..... #Crazy newsm78

# 14
  • Мнения: 484
Аз качих доста килограми, задържах течности по време на бременността, бях се подула много. Над 25 кг бях отгоре. Родих със секцио. Не знам колко съм "оставила" в болницата, но седмица след раждането бях минус 15. Започнах с упражненията веднага след раждането (12 часа след това)  - първо с дихателни, друго не можех, после леки раздвижващи, след това все по-натоварващи. 5 месеца след раждането, когато отново тръгнах на работа имах да свалям около 4-5 кг. Сега, вече 7 месеца след това съм почти в предишната си форма - обличам си всички дрехо отпреди раждането.
За косопада - поддържам си косата къса и известно време след раждането не я боядисвах (както и докато бях бременна) и не съм го усетила като сериозен проблем.
Мисля, че самочувствието ми на жена не пострада от всичко това. Дори сега се чувствам доста по-добре - имам си и една малка красавица, която по всичко личи, ще надмине майака си по хубост  Hug

Общи условия

Активация на акаунт