Flagyl и кърмене

  • 2 543
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 381
Здравейте!Днес ми предписаха Флажил 250мг и Аугментин.Извадиха ми мъдрец с операция и вече 3-ти ден болките не стихват CryЧувствам се ужасно.
Проверих в сайта, рискът е 0-ев.Но се чудя дали е безопасно за детето, имайки предвид дозировката, която ми е предписана- 3Х1табл. 5-7 дни.

# 1
  • Мнения: 2 381
Никой ли не знае нещо по въпроса?С главоболие и болки съм, трябва да взема мерки Cry

# 2
  • Мнения: 1 559
Дейзи, съжалявам, че трябва да понасяш това. Confused

Ето в тази тема става дума за съдържащите метронидазол препарати: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181353.0

В темата Хедра пише, че обичайният курс с метронидазол от 500 мг дневно не е проблем за кърмачки. На теб ти е изписан 3 Х 250 мг за денонощие, доколкото разбирам...Не може ли да се консултираш със зъболекаря дали е възможно да промениш дозировката, дали би имало желания ефект?

# 3
  • Мнения: 1 559
Изрових още една тема за флажил и кърмене:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130855.0


След раждането се наложи да пия флажил (и какви ли не АБ, но конкретно за флажила имаше много противоречиви мнения сред лекарите). В крайна сметка не кърмих, тъй като гинекологът ми категорично беше против да кърмя новородено и да пия флажил (но пък аз така или иначе пиех няколко АБ и ...може би действително беше по-добре да изчакам, въпреки че достааа се отложи първото закърмяне). Имаше педиатърка, която ми каза, че няма проблем да кърмя, въпреки флажила...Но пък ми оставаше още ден да пия флажил и изчаках.

В горния линк е споменато, че Флажил се изписва и на бебета...Ако можеш, чуй се с зъболекаря и на базата на неговото мнение и прочетеното тук, вземи решение.

Наистина ти съчувствам!  Sad Спомням си колко гадно ми беше като ми вадиха оперативно мъдреците. Дано скоро болките да стихнат!

Целувки на Паолина. Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 381
Здравей GrinningОчаквах да се появиш Grinning
Последната тема я бях прочела, но това за 500-те мг. ме накара да се замисля.Всъщност така и ще направя, ще взимам по 2 вместо 3 табл.Утре съм пак на контролен преглед и ще кажа на доктора.Дано успея да поспа тази нощ и да се облекчат болките, че не издържам вече Cry
Много се радвам, че ми писа!Сега ще взема навременни мерки bouquetХиляди благодарности и лека вечер bouquet
Поздрави на порастналият мъник от мен и Поли Hug
П.П.:Преди време ти писах ЛС.Надявам се, че си го прочела.

# 5
  • Мнения: 730
Пила съм Флажил и знам,че не е съвместим с кърменето!

# 6
  • varna
  • Мнения: 1 012
метронидазола може да се приема по време на кърмене. из книга за кърменето :"дозата която приема детето е много под терапевтичните количества,затова може да се приема кратковременно,но при продължително приемане е нужна предпазливост"
в книгата са описани медикаменти и страничните им действия върху детето.

# 7
  • Мнения: 2 381
Благодаря  ви за мненията, момичета  bouquet  bouquet
Илиана_М, не мога да ти изпратя ЛС, кутията ти е препълнена Confused

# 8
  • Мнения: 1 559
Дейзи, пиши ми как си.
Освободих място за нови съобщения. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт