Появиха се мравки в къщи. Как да ги изгоня?

  • 85 609
  • 18
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Живея на 8 етаж. Миналата година се появиха отнякъде в хола но наръсих със сол и изчезнаха. Сега пак се появиха. Ръся със сол но са много упорити. А заради котките и малкия не смея да слагам отрова. Как да ги разкарам?

# 1
  • Мнения: 563
единствено със сол съм гонила до сега, опитай да наръсиш дупката откъдето ти влизат в къщи. Аз така направих когато се бяха появили, просто проследи откъде излизат и обилно наръси със сол. Дано проработи, друг начин не знам.

# 2
  • Мнения: 750
И ние сме със същия проблем. И аз не смея с отрова заради детето. А дупките им са знайни и незнайни. Хапят много яко и много сърби. Някой да даде идея...

# 3
  • Мнения: 1 327
да се присъединя към групата и аз, и нас ни нападнаха  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 256
може да пробваш като в някакво съдче сложиш сладко (мед или нещо подобно) и го поръсиш със прахообразен препарат (Омнитокс, Халек) и после го оставиш близо до пътечките по които се движат. Но това само ако не са на видимо място, за да не ги изяде детето.
Става и с борна к-на, но и тя е отровна.
Продават се и къщички, подобни на тези за хлебарките, но не знам колко са ефикасни.
Солта обикновенно я заобикалят и си намират нов път.

# 5
# 6
  • Мнения: 2 641
и при нас дойдоха а сме на 7 етаж - дъщеря ми ги мачка с крачета като ги види и аз също и това е, замазахме там уж дето мислим че влизат пък да видим

# 7
  • Мнения: 117
До миналата година живях в къща на 3 етаж и беше някакъв ад от мравки. качваха  се чак по леглото на малкия. Някъде бях прочела че карамфила ги гони. Бях наслагала под матрака му, в чекмеджетата под леглото му и имаше ефект, но трябва да се сменя на определено време. Явно когато спре да мирише не действа, въпреки че в кухнята изчезнаха напълно без да го сменям.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
От миризмата на босилек бягат мравките.Поръси тук ,там и виж ефекта.Може и в саксийка да сложиш с коренче.Успех!

# 9
  • Мнения: 1 666
И с канела става! Ръсиш дупката, от която излизат, ако я знаеш, разбира се, или където ходят.

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
От миризмата на босилек бягат мравките.Поръси тук ,там и виж ефекта.Може и в саксийка да сложиш с коренче.Успех!
И аз знам за босилек Peace

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря на всички. Ще пробвам тези идеи с карамфила, босилека и канелата. Дано проработи нещо.

# 12
  • Мнения: 315
в ветеринарните аптеки продават пудра "омни токс" не е отровна и върши работа срещу мравките

# 13
  • Мнения: 1 858
За мое съжаление и аз съм в клуба "съжителство с мравки" Sick много хапят гадините.

# 14
  • Мнения: 512
При нас не подействаха особено успешно препаратите, продавани по аптеки и магазини. Посъветваха ме да наръся всички ъгли с оцет - понамирисва ден-два, но имаше потресаващо добър ефект! Повече не се появиха, а бяхме на първия етаж.

Общи условия

Активация на акаунт