за попълването на дохода в молбата за детски

  • 638
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
Имаме разногласие със счетоводителя на фирмата относно доходите, които трябва да попълня в молбата за детски по няколко въпроса.
В графата за месец "еди кой си" се попълва сумата, която се е полагала за съответния месец или която реално е била получена през този месец? Защото нали изплащането върви с месец закъснение и например през януари си взех 160лв майчинство, но то беше декемврийското и според мен трябва да си попълня тази сума, а не 180лв за януари, които получих през февруари.
Също така той твърди, че не трябва да ми издават документ за доходите за времето, в което съм майчинство, защото то си идвало от държавата/НОИ и социалните служебно си го проверявали или нещо подобно...
Знам, че е най-добре да питам социалните, но понеже тия дни не мога да отида, моля ако някой знае да ми разясни.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 362
В графите се попълва сумата,която ти се полага за съответния месец.А ти колко ще вземеш е друг въпрос.
Според мен трябва да ти се издаде служ. бележка за доходите назад,нищо че са от държавата тези пари.
Нека пишат мамите-икономисти,които са добре запознати с тези неща,че аз с моя непрофесионален опит да не те заблудя все пак нещо Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 14 637
Имаме разногласие със счетоводителя на фирмата относно доходите, които трябва да попълня в молбата за детски по няколко въпроса.
В графата за месец "еди кой си" се попълва сумата, която се е полагала за съответния месец или която реално е била получена през този месец? Защото нали изплащането върви с месец закъснение и например през януари си взех 160лв майчинство, но то беше декемврийското и според мен трябва да си попълня тази сума, а не 180лв за януари, които получих през февруари.
Също така той твърди, че не трябва да ми издават документ за доходите за времето, в което съм майчинство, защото то си идвало от държавата/НОИ и социалните служебно си го проверявали или нещо подобно...
Знам, че е най-добре да питам социалните, но понеже тия дни не мога да отида, моля ако някой знае да ми разясни.
Благодаря!
Счетоводителя ти издама удостоверение за получените суми една година назад месец по месец, без значение от заплата или майчинство и си се вписват така-месец по месец. Сега, ако подаваш април се взимат доходите от март 2006 до март 2007 вкл. разбити по месеци и се вписват. Нали майчинството ти го е изплащал той, нищо че идва от НОИ, трябва да си го орази в справката. Аз имах по цяла година майчинство, без лев от заплати, пак от работата ми дадоха бележка за тях. Те си проверявали-трънки-мъжа ми беше 14 дни в бюрото по труда и ме накараха да извадя бележка за обезщетението от там-нищо че са една служба. 

Общи условия

Активация на акаунт