За прохождането

  • 3 407
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 432
Здравейте,майки!
Надявам се да намеря отговор при вас,защото ми е много смотано и съм объркана.
Става въпрос за прохождане,как се слу4и при вас и кога?Виждате Мом4илко колко е голям, но няма надежда скоро да проходи или поне да поиска да го прави,дори не се изправя в ко6арата или по мебелите.Инъ4е си пълзука и търкаля по земята изправя се до седнало положение и това е. Когато го изправя да напряви няколко кра4ки ,той сис вива пръстенцата на краката и не стъпва на цяло кра4е.Държи пръстенцата свити и друг път,явно така му харесва  newsm78.Ве4ер след баня правим масаж на стъпалата и кра4етата,не е д асъм го оставила на самотек.Не използваме проходилка!
Стана объркано и дълго  ooooh! въпроса ми е да се притеснявам ли много или по-малко.На 25 сме на доктор да видим какво 6те каже той.Другите деца около нас на тази възраст ве4е ходят ,нормални ли е?Не ми е приятно да гледат на него като на ''болен'' Cry

# 1
  • Мнения: 630
Правилно ли съм разбрала, че се притесняваш, че бебетото ти на 8 месеца не ходи?! Ако е така, няма за какво. децата прохождат между 8 и 18 месеца, при всяко е индивидуалнол Ортопедите не препоръчват ранното прохождане да се стимулира, защото уврежда ставите. Повечето ходят на 8м. , защото на 6 ги слагат в проходилка, а това си е безумие. Не се притеснявай, нека детето само да си покаже кога ще е готово. Освен това ако е по-едричко и по-спокойно, също може да се забави.

# 2
  • Мнения: 1 432
Безумие е нали?Не сум аз ненормалната?
Въпроса е ,не 4е не ходи ,а 4е си свива пръстенцата и не стъпва на цяло стапало и ,4е не се изправя.

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Марио започна да се изправя в леглото едва на десет месеца,а проходи няколко дена преди да навърши една годинка.Не се притеснявай рано ви е още за ходене.Пък и момченцата закъсняват малко с прохождането.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
Моят малчо е доста едричък.Консултирах се със специалист,който отрича проходилките и той ми каза че е нормално да чакам прохождане към 1г и 2 месеца.Единствено пак по негова препоръка купих бънджи и малкия на него се опитва да се движи,но няма как.А до колкото знам нормално е  в началото стъпват на пръсти.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Правилно ли съм разбрала, че се притесняваш, че бебетото ти на 8 месеца не ходи?! Ако е така, няма за какво. децата прохождат между 8 и 18 месеца, при всяко е индивидуалнол Ортопедите не препоръчват ранното прохождане да се стимулира, защото уврежда ставите. Повечето ходят на 8м. , защото на 6 ги слагат в проходилка, а това си е безумие. Не се притеснявай, нека детето само да си покаже кога ще е готово. Освен това ако е по-едричко и по-спокойно, също може да се забави.

Съгласна съм с теб на 100%

# 6
  • Мнения: 6 164
Като прочетох "Виждате Мом4илко колко е голям..." с тоя унил "тон" и си викам сега сигурно на лентата ще пише 1 г. и 6 мес. Crazy а то на 8 мес.!!! Какво очакваш на 8 месеца?! Laughing Бебетата правят всичко от раз. Както не се изправя и един ден го виждаш да стърчи над решетката в кошарата, както не очакваш да проходи, един ден ще претърчи 2 крачки от шкафа до дивана и така... Grinning Ама на 8 месеца е малко още де...

# 7
  • Мнения: 2 467
Няма за какво да се притесняваш според мен (а ако много те притеснява, заведете го на ортопед).
На 8 месеца направо си е рано. Не са добре укрепнали крачетата, ставите. Детето най-добре знае кога му е времето. Винаги са ми били смешни майките, които наведени буквално тътрят   карат да ходят неподготвените бебчета. Детето влачи крака, а тя с гордот казва ХОДИ  ooooh! Вчера гледах една мама с бебе на 5 месеца така. Та за гледането като "на болен", кой кого трябва да гледа така  Thinking

Моята беба пропълзя на 10 месеца, проходи на годинка (изведнъж стана и направи 2 крачки, без подканяне и тътрене), стабилно ходене без падане на година и половина. Сега бяга, не мога да я стигнат  Laughing

# 8
  • Мнения: 475
Е-е-е,раничко е още де!На 8 месеца не може да тича.Ния например прави опити да ходи от края на 7 месец,но все още е толкова нестабилна....Недей да насилваш детето да прави каквото и да е.То си знае какво да прави и най-важното кога.И защо мислиш,че другите го гледат като болно.Това са абсолютни глупости.Ти какво искаш, като стане на 7 години да го запишеш в университета ли?!За всичко си има време smile3521

# 9
  • Мнения: 140
И аз много се притеснявах че моята принцеса все още не ходи,тя даже и не пълзи Confused,но вчера бяхме на консултация и педито ме успокои,каза че изобщо няма място за притеснение,когато и дойде времето ще проходи....Това свиване на стъпалата също много ме притеснява,даже имам чувството че едното и пръстче се е изкривило,ама един познат ортопед каза че нищо му няма на детето.И тя не се изправя в леглото,защото е в кошара и няма как,може само на колене да се изправи,а като се опитам да я държа за ръце,а тя да ходи,забива глава в земята и сяда да си човърка нещо Rolling EyesТака че мисля че ти няма за какво да се притесняваш,по-малки сте,а и поне пълзите Hug

# 10
  • Мнения: 1 364
Как може да се притесняваш, че на 8 месеца детето не ходи????
Дъщеря ми проходи на 1 год. и 1 месец и не съм се притеснявала.

# 11
  • Мнения: 1 013
Мисля, че си много амбициозна! Simple Smile

# 12
Правилно ли съм разбрала, че се притесняваш, че бебетото ти на 8 месеца не ходи?! Ако е така, няма за какво. децата прохождат между 8 и 18 месеца, при всяко е индивидуалнол Ортопедите не препоръчват ранното прохождане да се стимулира, защото уврежда ставите. Повечето ходят на 8м. , защото на 6 ги слагат в проходилка, а това си е безумие. Не се притеснявай, нека детето само да си покаже кога ще е готово. Освен това ако е по-едричко и по-спокойно, също може да се забави.

Съгласна съм с теб на 100%
newsm10

# 13
  • Мнения: 722
Моята беба започна да пълзи на 6,5 месеца, но не искаше да стъпва, нямаше опора на крачетата. Докторката веднага извади страшен списък с диагнози, няма да ги пиша, че ми настръхва косата. Оказа се, че нищо й няма. На 9 мес. седна сама, на 10 се изправи сама. Сега е на 11.5 м. и върви, като се придържа за мебелите. То според докторката вече трябвало и сама, ама нека пак да каже нещо, и  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 46 492
Не сте ли ходили на ортопед? Или поне педиатърът не ти ли е обяснил кога децата стават, прохождат и т.н.  Tired

На профилактичния преглед, ортопедът ни каза да не позволяваме да стъпва/изправя на крачета до 8-9 месеца, а ти се чудиш защо не ходи на тази възраст  ooooh! също така каза, докато сама не се изправи, да не я поставяме ние, защото децата го правят, когато тялото е готово, преди това може да навредим.

Децата прохождат по различно време- м/у 10 и 18 месеца, с малки изключения.

София се изправи сама на 11 месеца, а проходи на 1 година, 2 месеца и 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт