Слугиня или принцеса?

  • 2 705
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 426
Снощи по някакъв повод мъжът ми ми каза „Знаеш ли, много си изпростяла напоследък”. Аз първо се обидих, а после, като поразмислих, реших, че може и да има право, щото от години на мене ежедневието ми е работа-пазар-готвене-чистене-работа-пазар-готвене-чистене…. Преди поне имахме телевизор в кухнята, че успявах да чуя някой филм или новина…
Как се оправяте, мили мами, с всичко, което трябва да правите и как успявате в очите на мъжа си да изглеждате принцеси, а не слугини?

# 1
  • Мнения: 6 991
Ми той защо не те изведе на кино, на театър? Rolling Eyes Или ти му предложи да излезете. Като се затвориш вкъщи, така си е.
Иначе аз не съм в това положение, щото нито работа имам, нито чистя Joy, нито мъжът ми е при мен, за да ми дрънка глупости, така че не мога да ти отговоря как се справям.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Да изглеждам принцеса в очите на когото и да било не съм се опитвала, защото като се порежа, тече червено. Достатъчно ми е и ще бъде мъжът ми да гледа на мен с доверие и обич. Изпростяването не е само лична функция, то си е социален феномен. Или пък ежедневие - както ви се харесва  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Слугините са прости, а принцесите какви са?

Как се справям ли? Снощи съпругът ми монтира корнизи и закачва предета в три стаи. Пък аз му слугувах, подавайки я дюбел, я чук... Ако точно той ми каже, че съм изпростяла, домакинската работа ще ми е най-малкият проблем и съвсем няма да търся причината в нея.

А принцесите също акат.

# 4
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ами спри да му бъдеш слугиня,обърни внимание на себеси.Колкото до телевизора в кухнята не мисля,че ще ти помогне.Отдели време за нови неща.А колкото до домакинската работа тя никога няма да свърши така че оставяй си по нещичко и за следващия път.

# 5
  • Мнения: 1 924
Размишлявай над философски въпроси, докато готвиш.

# 6
  • Мнения: 4 841
Въпрос на себеусещане.
Можеш да се чувстваш принцеса и надвесена над мръсните съдове в мивката.
А можеш и да се чувстваш слугиня, облечена в най-скъпите дрехи и облегната аристократично върху кожения салон на най-хитовото "Бугати".

# 7
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
След работа само това правя , когато ми писне след работа оставям малката на някоя баба и отивам на фризьор или на козметик или маникюр , че то и аз съм човек ,па те мъжлетата все не са доволни тъй че не им се вталявай , кажи му той да чисти пък ти се пригаждай за принцеса та да е доволеен, а за да не изпростееш трябва да имаш време за контакти с различни хора, ама две дини под една мишница не става.

# 8
  • Мнения: 8 999
Предложи му да си размените ролите вкъщи - той да чисти, пере, готви, мие, лъска, подрежда, гледа дете, а ти в това време - на лекции!

# 9
  • Мнения: 1 426
Размишлявай над философски въпроси, докато готвиш.
Нали това и правя  Laughing Laughing

# 10
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Размишлявай над философски въпроси, докато готвиш.
Нали това и правя  Laughing Laughing
Ама ти по цял ден готвиш ли?

# 11
  • Мнения: 211
Гледам да спазвам правилото: навън принцеса, вкъщи - слугиня (Пепеляшка) до 12. След 12 - принцеса Laughing

ПС: Наистина, пробвай с добро (не с караници) да си поразпределите задълженията. Да го видиме на какъв принц ще се превърне Wink

# 12
  • Мнения: 3 423
Мъжът ти не е нормален.
Кажи, че аз съм казала така.

# 13
  • в Низината
  • Мнения: 705
Въпрос на себеусещане.
Можеш да се чувстваш принцеса и надвесена над мръсните съдове в мивката.
А можеш и да се чувстваш слугиня, облечена в най-скъпите дрехи и облегната аристократично върху кожения салон на най-хитовото "Бугати".

По същия начин може да изглеждаш и в очите на мъжа си. Всичко си зависи от човека.
За моя мъж ще бъда принцеса каквото и да правя и както и да изглеждам. Както и той за мен.

# 14
  • Мнения: 2 401
Ами аз едва от месец и половина съм си в къщи и мъжо вече достави доволно количество литература, като ме подпитва "почна ли да четеш еди какво си".  То вероятно в резултат на мрънкането ми до неотдавна колко се страхувам от затъпяване и излизане от форма.  Ама сега нямам време дори да седна на масата да се наям, да не говорим за спане и други екстри...  Ама твоя при такава директна констатация бих го изяла с парцалките.

Общи условия

Активация на акаунт