Овулация и цервикална слуз

  • 2 339
  • 10
  •   1
Отговори
Имам въпрос - четох доста за овулацията и разбрах че когато цервикалната слуз стане - тип "белтък" на яйце - тогава ще има овулация.

От друга страна пишеше че се забременява преди да е настъпила овулацията - т.е. в момента на оплождане на яйцеклетката вече трябва да има сперматозоиди в маточните тръби.

Т.е. полови контакти трябва да има преди овулацията да е настъпила - за да се забременее.

И въпросът е - когато съм усетила това белтъчно течение - т.е. признак за овулация, късно ли е ако се прави секс след това - или трябва да е предишен ден и колко по-рано - примерно точно 24часа по рано ако е правен секс, добре ли е достатъчно?

И след като се забележи течението, колко по-късно може да се прави секс - например ако е то било сутринта - вечерта късно ли е за полов контакт? а другия ден?

Хелп! и тенкю!   bouquet

# 1
  • Мнения: 9 063
За фертилни дни се считат 5-те дни около овулацията.
Хубаво е да се рпави секс през ден в тези дни.

# 2
т.е. преди и след? ову то?

# 3
  • Мнения: 9 063
2 дни преди овуто, в деня на овуто и 2 дена след овуто Simple Smile
Те се считат за фертилни, но за да не се изморяват спермитата, се прави секс през ден, тоест 1-3-5 ден от тези фертилните.

# 4
10х, значи днес иде реч за кеееекс!  Flutter Crazy Party

пък да видим  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 209
2 дни преди овуто, в деня на овуто и 2 дена след овуто Simple Smile
Те се считат за фертилни, но за да не се изморяват спермитата, се прави секс през ден, тоест 1-3-5 ден от тези фертилните.
newsm10
 
pala4inka успех Praynig

# 6
само че, никой не  ми казва, тази мити цервикална слуз, като се появи какво значи - дошла ли е ову-то, предстои ли, кога точно?

# 7
  • Мнения: 9 063
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 801&Itemid=13

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg350069#msg350069

Накратко, когато цервикалната слуз е белтъкообразна, прозрачна и лепкава (точно като белтък на яйце) овулацията предстои.
Когато стане гъста и бяла, вече е отминала.

# 8
аааааа ха! Супер си! Мерси!
Значи не сме пропуснали момента  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 272

И аз да вметна, че от чуждата литература, която изчетох по въпроса пише, че само един ден след овулацията е фертилен, при това "по-слабо" фертилен, отколкото 2-та дни преди овулацията. Успех!

# 10
  • Мнения: 1 369
Тази цервикална слуз- белтъкообразната- е подходящата среда,която улеснява "малчуганите" в придвижването им към целта. Тя е белег,че овулацията ще настъпи всеки момент. Установиш ли я- атака:))
Желая ти успех и след две-три седмици да видиш двете чертички:)

Общи условия

Активация на акаунт