За цвета на очните ириси...

  • 997
  • 17
  •   1
Отговори
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Темата напомня на клюкарска newsm19, но може пък да представлява интерес за всички бъдещи и настоящи мамчета. smile3529

Споделете, моля ви, какви бяха ирисите на бебенцата ви при раждане и кога и как се промениха (и каква е връзката с цвета на вашите очи, разбира се)! Иска ми се да преценя дали може да се изведе някаква закономерност (каквато и да било). Без да ви подвеждам, но се говори, че окончателният цвят на бебешките ириси се установява след прекратяване на кърменето. А дали е така!? И от какво зависи?  newsm78

Отделно от това, в един Хамерикански мат'рял прочетох, че бебчетата на хората от бялата раса се раждат със сиво-сини очи, а бебчетата на латино расата се раждат с кафяви. Аз и мъж ми май сме от бялата раса, щот нашта Кали се роди и все още е със сиво-сини (aka "бебешко сини") очни ириси.  Иначе и двамата сме почти чернооки, но майка ми е с изумрудени очи и се чудя дЪл е възможно тоз алел да победи у Кали...smile3504

Ами... дерзайте!   bouquet

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 14:36 от Мяуче

# 1
  • Мнения: 576
И на Рая бяха сиво-сини, а сега вече кафяви! newsm03

# 2
  • Мнения: 7 418
 бяха сини,сега се променят към сиво-зелено-сини

# 3
  • Мнения: 4 447
Сиво-сини. Дори не виждах зениците. Сега има зеници и сякаш са послветлели ирисите , но още чакам да станат кафеви.Simple Smile Пък може и да не станат. Косата ни е светло кестенява, а с таткото имаме черни коси и тъмни очи. Моите са светлокафеви с тъмно,тъмно кестенява коса,а на таткото самного черни,чак ирисите му сене видяти косата емного черна. (не е негър)  Grinning хехех На племенницата ни косата беше черна при раждането с черни очи,а сега е руса със сини очи и не е кърмена. Мамата и таткото също не са от светлокосите със сини очи. А де? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 315
На Марти му бяха сиво-сини,а сега са кафяви Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 508
... Без да ви подвеждам, но се говори, че окончателният цвят на бебешките ириси се установява след прекратяване на кърменето. А дали е така!?  newsm78 ...

Не. Не е така. Няма никаква връзка.

София се роди със сини очи. Не е кърмена. Очите й пак са си същите, само малко зеленко се появи към 2-та година  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 3 404
Дъщеря ми се роди с тъмни очи и след време, когато се избистриха са черни /много тъмно кафяви/.

# 7
  • Мнения: 5 362
... Без да ви подвеждам, но се говори, че окончателният цвят на бебешките ириси се установява след прекратяване на кърменето. А дали е така!?  newsm78 ...

Не. Не е така. Няма никаква връзка.


Peace

Кали се роди със сини,а сега е със сиво-сини,т.е. леко потъмняха.Никой от нас двамата не е със сини,нито бабите и дядовците й.Явно е през две поколения при нас това предаване на цвета Wink.

# 8
  • Мнения: 4 555
Иначе и двамата сме почти чернооки, но майка ми е с изумрудени очи и се чудя дЪл е възможно тоз алел да победи у Кали...smile3504

Има шанс да победи само ако някой от родата на мъжа ти е със светли очи. И то тогава шансът е 1:4.

# 9
  • в Низината
  • Мнения: 705
На Даниел бяха черни, а сега са пъстри. В моя род всички са със светли очи, а пък в на мъжа ми - с кафяви. /Мъжът ми е с кафяви, а аз съм със зелени./

# 10
  • Мнения: 451
Не е вярно, че всички се раждат със сини или сиво-сини очи. Ние сме три деца, и тримата сме родени с кафяви и такива си ни останаха. Познавам майки с бебета, от които някои са с кафяви, други със сини. Моето бебе се роди със сини, а от доста време започват да позеленяват. Аз съм с кафяви, а мъжът ми е с пъстри. Реа не е кърмена. Не мисля, че има зависимост между кърменето и цвета. Това са по-скоро стари митове.

# 11
  • Мнения: 5 475
На дъщеря ми  бяха тъмно кафяви, а сега са по-светло кафяви. Close
 В рода на мъжа ми и на моя всички са с кафяви очи. Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 3 823
Дани се роди със синьо-сиви и до момента са му същите.Спрях с кърменето преди 5 месеца,(но това не е от кой знае какво значение).

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Тери се роди със сиво-сини.Променяха се през месеците,но от годинката е с кафяво-зелени.

# 14
  • Мнения: 6 164
Роди се с мътно-сиво-сини. Избистриха се с времето. Останаха сиво-сини, но по-светли. Връзка с кърменето и отбиването не видях. Сега е на 1 г. Нямам представа ще продължат ли да се менят. Аз и мъжа ми сме с кафяви. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт