Към гледащите ITV Партнер и не само...

  • 539
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
Ейййй помагайте, че ще се гръмна, то не че има начин да се помогне де, но имам въпрос.
Купихме си Ай Ти Ви Партнер, естествено не ни се даваха 60 лв. за инсталация, монтаж и др. и
си я сложихме сами. В смисъл, монтирана, нагласена,  там каквото трябва, обаче сигнал - НЪЦ.
Не можем да хванем пустия спътник. Въртяхме, сукахме - 3 дени и 3 нощи и нищо. Обадихме се днес, утре ще дойдат от Партнера да ни я сложат, но има ли вероятност да не хване сигнала пак. Изложението ни е югоизток, повече към изток Mr. Green, и югозапад, повече към запад, т.е. пустой юг (както го искат от цифровата) - те искат юг, югоизток като положение, ни е на страната на блока, на която няма балкони. Въобще така обясних, че ако някой ме разбере ще съм супер доволна.
Та въпроса ми е за тези, които подразбират от това, пък и имат в къщи такава телевизия, абсолютно ли е изложението да е юг и край - другото не хваща, че тогава не знам 200 лв. на вятъра #Crazy Whistling

# 1
  • Мнения: 674
Ейййй помагайте, че ще се гръмна, то не че има начин да се помогне де, но имам въпрос.
Купихме си Ай Ти Ви Партнер, естествено не ни се даваха 60 лв. за инсталация, монтаж и др. и
си я сложихме сами. В смисъл, монтирана, нагласена,  там каквото трябва, обаче сигнал - НЪЦ.
Не можем да хванем пустия спътник. Въртяхме, сукахме - 3 дени и 3 нощи и нищо. Обадихме се днес, утре ще дойдат от Партнера да ни я сложат, но има ли вероятност да не хване сигнала пак. Изложението ни е югоизток, повече към изток Mr. Green, и югозапад, повече към запад, т.е. пустой юг (както го искат от цифровата) - те искат юг, югоизток като положение, ни е на страната на блока, на която няма балкони. Въобще така обясних, че ако някой ме разбере ще съм супер доволна.
Та въпроса ми е за тези, които подразбират от това, пък и имат в къщи такава телевизия, абсолютно ли е изложението да е юг и край - другото не хваща, че тогава не знам 200 лв. на вятъра #Crazy Whistling
Споко всичко ще се оправи. Майка ми имаше същият проблем.

# 2
  • Мнения: 750
Важното е да имаш приблизително добра видимост към Копитото и да няма масивна преграда в непосредствена близост до позицията на чинията ви (разбирай висок и широк блок, на метри от вашия) .  Нашата е на югоизточен балкон и няма никакъв проблем. Надявам се и при вас да няма!

# 3
  • Мнения: 143
същата случка в наше село - мъжът ми смяташе да спести 60 лева, ама не стана, ще ти я пуснат без проблем. и ние сме юг, югозапад и югоизток.

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ама 60 лв. за инсталация, монтаж и др. отделно ли се плащат?

# 5
  • Мнения: 225
Ама 60 лв. за инсталация, монтаж и др. отделно ли се плащат?
Да, даже при положение, че нашата си е монтирана, свързана, просто не можем да хванем спътника, ама това - е ако искаш Laughing

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ей, от всичко искат пари да вадят  Hug

# 7
  • Мнения: 313
Важното е да имаш приблизително добра видимост към Копитото

Какво общо има Копитото? Там ли са спътниците  Joy

# 8
  • Мнения: 750
Важното е да имаш приблизително добра видимост към Копитото

Какво общо има Копитото? Там ли са спътниците  Joy

Не, веселяко, не са там.
Само че ориентацията към Копитото съвпада с тази за приемане на сигнала от спътниците на Eutelsat -  Hot Bird 2, от който идват free to air програмите на ITV, и W2, на който пък са качени тези от платения пакет. И понеже разликата в разположението на двата спътника е 3 градуса (съответно на 16 и на 13 градуса Изток) с двойния конвертор, който се купува с оборудването, хващаш и двата. A телепортът се намира до сградата на Oвъргаз на Хладилника и от там става пакетирането на сигнала.

Други въпроси? Ако имаш такива с удоволствие ще те свържа с бившите си колеги от Интерактивни Технологии.

Весела неделя!

Общи условия

Активация на акаунт