белгийски бонбони!!

  • 4 257
  • 6
  •   1
Отговори
  • В моята приказка
  • Мнения: 45
Търся рецепта за белгийски бонбони!! Помагайте!!!!

# 1
  • Мнения: 294
хм, какви са тези бонбони newsm78
Най-вероятно ще да е нещо шоколадовко. Дай малко повече инфо или пък снимчица и да почваме да умуваме Thinking

# 2
  • Мнения: 27 524
Я, какви ще да са тези бонбони? Белгийкси шоколад има, ама бонбони... не съм чувала, откъде ги знаеш, дай насоки?

# 3
  • В моята приказка
  • Мнения: 45
По принцип това са белгийските бонбони Леонидас.Те са ръчно правени. Затова търся подобна рецепта newsm78

# 4
# 5
  • Мнения: 27 524
По принцип това са белгийските бонбони Леонидас.Те са ръчно правени. Затова търся подобна рецепта newsm78

Леонидас са едни от ръчно правените белгийски бонбони. Те са най-евтините. Има още Neuhaus и Godiva, които са доста, доста скъпи. Също ръчни. На кралицата на Англия доставят от Neuhaus, около 5 бонбона са 7 евро  Rolling Eyes
Има и още много, много по-неизвестни фирми с ръчни бонбони.
И те, и Леонидас, имат голям асортимент в магазините си, така че за която и рецепта да питаш, няма кой да ти я каже, това си е фирмена тайна, а и за кой от стотиците видове питаш?

# 6
  • Мнения: 11 747
Имайте милост.... Praynig не издържам вече,особено като гледам такива сайтове!! Tired


На авторката на темата мога да дам следната идея: щом искаш да си направиш бонбони в къщи,ей така за гъдел предполагам,щото и аз съм склонна да се занимавам с такива излишни мероприятия - първо ще ти трябват формички.
Тук таме има такива дребни формички за сладки,които можеш да ползваш,може да се огледаш за детски формички за пластелин  като мидички,сърчица,цветенца и каквото има.После може и сама да си направиш - от восък и други материали,които имаш подръка или умееш да работиш с тях.
Шоколад може да си купиш готов какъвто обичаш  - натурален и млечен.Разтапяш си го на водна баня и може да го изливаш във формичката (след като го прецедиш да няма бучки) на пластове - да редуваш натурален с млечен и бял,може да разбъркаш в клечка за зъби да стане като спирала.Може да гарнираш с цял лешник посредата или с натрошени лешници или бадеми.Може посредата между 2 пласта да сложиш течен шоколад или ром,или домашно приготвена пияна вишна.Може да гарнираш с фъстъчено масло или друг крем - домашно приготвен.Може да експериментираш и с подправки,като канела,индрише,индийско орехче,дори чили и така докато откриеш най-невероятната за теб комбинация! Rolling Eyes
Развихри въображението си,фантазията си и експериментирай с форми,вкусове и цветове.... bowuu
Аз понеже реших да съм на диета и затова така се вживах...,като съм на диета фантазията ми за кулинария е ненадмината...  chef
Поздрави и ако някой опита - непременно да каже резултата и да покаже! Peace

П.С. Сетих се,че може върху излята и охладена основа да се шприцова розичка от гараш крем,после като се охлади той си става много твърд - ще стане чудесен ръчен бонбон!:)

Още нещо се сетих - то всеки ще се сети,че може и кафе да се прибавя към шоколада.
Другото е,че тези линийки,с които украсяват бонбоните или плетеници могат да се направят с корнет - това е фунийка,която най-удобно се прави от паус - завива се като фунийка за семки,после се слага в нея разстопен и темпериран шоколад,затваря се отгоре,отдолу се срязва върха да стане малка дупка и стискаш.Така като писец с нея може да се прави надпис,плетеници,цветя и каквото ви хрумне.

Още искам да допълня - белият шоколад може да се оцветява със сладкарски бои.Аз не съм привърженик,защото не обичам да ям боя,но за идеята може да се направи!Това понеже видях в този сайт бонбон-ягодка,та за нещо такова ми е идеята!

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 12:17 от pina

Общи условия

Активация на акаунт