ОТНОВО СМЕТКИТЕ ЗА ТОКА

  • 1 749
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 521
Знам,че сме го дъвкали много пъти ,но сега съм фрапирана и искам да си излея гнева.Последна сметка за ток 215 лв.Това вече на нищо не прилича.Има ли при вас такова нещо или е станала грешка в изчислението?Апартамента ни е от 95кв,като имаме бойлер от 80л,миялна,оято ползвам рядо няпоследъ и сушилня и пералня,които работят 1 на 2 дни.Мога ли да навъртя таава сметка от тези уреди,при положение,че 10 дни аз и малия бяхме при майка ми,а мъжа ми беше сам у нас,като само е преспивал.Този път мисля да се запъна на тези мошеници и да си търся правата.

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Според мен е голяма за това ползване, което описваш. Виж показателите на бележката и електромера като начало.

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
И на мен ми се вижда завишена тази сметка. У нас работи непрекъснато бойлер, работят климатици, телевизор по цял ден, печка, пускам по минимум 3 перални на ден, без да се съобразявам с дневна и нощна енергия, денонощно светят лампи и сметката за миналия месец ни е 96лв.
Не си премълчавай, а действай!

# 3
  • София
  • Мнения: 337
Голяма е, но не е невъзможно, ако се топлите на ток.
не виждам да пишеш обаче, подобно нещо, което ме кара да мисля, че е надписана.
Трябва да подадеш жалба и ще ви направят проверка на електромера - пари няма да ви върнат, но поне ще отстранят повредата за бъдещи сметки (от опит споделям) Peace

# 4
  • Мнения: 46 437
Свери цифрите, ако е надписана веднага ще се види  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 22 521
Надписана е естествено:дневната с 600 единици,а нощната-с 10 единици.Не ги е страм.Това са данните от днес,а си представете колко по-ниски са били показателите ,когато са засичали.Нещо ме съмнява да е грешка.Едно число разбирам,ама такава разлика.Оттук-насетне винаги проверка,кой знай коло надписани смети сме имали досега.В събота ще ми я преизчислят и ще ми кажат какво дължим.

# 6
  • Мнения: 46 437
При нас бяха разместили една цифра, но дойде голяма разлика Crazy оправиха я веднага и платихме реалната цена Peace

# 7
  • Мнения: 22 521
При нас бяха разместили една цифра, но дойде голяма разлика Crazy оправиха я веднага и платихме реалната цена Peace
При нас е очевадно надписване-сега имаме 20161,а в сметката са написани  20735.Тоест при засичането може да сме били дори под 20...Не вярвам да е греша-нашите смети са тенденциозно по-високи от тези на други мои познати.Явно е,че си ги пишат както им е угодно.Скоро баща ми и един познат правиха изчисление и пак се виждаше разлика в салдото,въпреки привидно нормалната сметка за ток.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Искам да попитам, дали сметка, която се оспорва, докато трае изясняването трябва да се плати и после да се чака корекция. И ако по това време не се плати, дали ще спрат тока.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Миналия месец имахме такъв проблем, бяха ни написали грешно цифрите и имахме над 1000 киловата дневна. Още на касата казали на съпруга ми, че явно има грешка. Аз им занесох новите показания и попитах как ще платим, защото изтичаше срока и щяха да ни спрат тока. Отговориха ми, че след като грешката е тяхна да не се притеснявам, ще направят нова сметка и ще платим и двете този месец. Но не са ни искали да заплащаме сгрешената сума. Става въпрос за Враца, към ЧЕЗ сме

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Наскоро шефката ми имаше такъв проблем и макар, че грешката беше очевидно тяхна, я накараха да си плати сметката, че и такса за жалбата имаше някаква Laughing Това е в София.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 352
Абсурдно е. При горе - долу същата консумация този месец платихме 20лв. ток.
Даже си говорехме с мъжа ми, че откакто са новите сметки ни се намали тока с 10 тина 15 лв.

# 12
  • Мнения: 3 537
До колкото прочетох във вестника, и ако някой не е разбрал аз да ви кажа,че щели да съкращават персонал в електроразпределение и да се прави някакво райониране....и другия месец сметките ни за ток ще бъдат необичайно малки,само за част от месеца ще платим,а пък по следващия месец предупреждават,че ще са необичайно високи за да започнат на чисто  и хората да си заделят пари, това ще бъде еднократно,само един месец....ще се променят и датите на засичане и сроковете на плащане ....и така койте не е чул предупредени сте.На мен хич не ми допада това за смяната на сроковете, че ще ми се обърка това плащане...ама ще заделяме от по-рано ,не можеш да се бориш с/у държавните решения  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 188
Всичко това е само , защото са монополисти  #2gunfire Толкова са ми противни, играят си с нас, както си поискат  #Cussing out

# 14
  • София
  • Мнения: 337
Наскоро шефката ми имаше такъв проблем и макар, че грешката беше очевидно тяхна, я накараха да си плати сметката, че и такса за жалбата имаше някаква Laughing Това е в София.

Понеже на два пъти имахме такъв проблем знам, че изискват заплащане на сметката за въпросния месец и после не се плаща нищо докато трае проеврката на електромера ( единият път беше 3-4 месеца). чак тогава се прави приравнение, при което не ти връщат нищо. и наистина се плаща за жалбата. #Cussing out
За София говоря.

Общи условия

Активация на акаунт