стяга ли се някога увисналата кожа от бременността

  • 2 700
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
момичета,
родих преди месец със секцио и ме притеснява,че имам доста излишна кожа,която виси над разреза от операцията.тази кожа някога прибира ли се.аз винаги съм правила коремни преси и сега започнах с лека каланетика.мускулите си ще стегна,ами тази кожа?имам си и стрии по корема.на някоя от вас стегнала ли се е кожата?

# 1
  • Мнения: 416
Аз също родих секцио,но хирурга притисна корема още по време на операцията!Учудвам се,че при теб това не е направено.После носех ластични гащи в продължение на 3 месеца пак по негова препоръка и не съм имала такива проблеми.Опитай наред с упражненията да носиш и колан за след раждане или ужасните ластични гащи - помагат.И успех!

# 2
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

  Аз родих нормално и след раждането бях в шок от увисналия си корем.
  Сега(след 2 месеца) нещата определено се подобриха.Правя коремни
  преси и упражнения от време на време.Ако ги правя по начесто сигурно
  резултата ще е още по-добър.Правя масажи ,с масажен диск и с
  обикновен лосион за тяло.

# 3
  • Мнения: 27 524
Стяга се по принцип. Трябва малко време, хубави стягащи мазила, повечко течности, движение и спокойствие.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
По принцип се стяга. Особено след първо раждане определено се стяга. След всяко следващо - все по-трудно, но пак се стяга. Мажи се със стягащи лосиони.

# 5
Кожата се стяга.При мен се стегна за около 7 месеца и то след като спазвах много стриктна диета за отслабване и правих специални упражнения за коремната мускулатура. Трябва обаче да се постоянства.Ако след постигане на ефекта спреш с диетата и упражненията веднага пак провисва.

# 6
  • Мнения: 574
Стяга се.При мен се стегна сравнително бърzо,но не е като преди.

# 7
  • Мнения: 2 019
при мен нещо не ще да се стяга-и колани ползвах и мазила Sick

# 8
  • Мнения: 2 047
   Не се притеснявай, и моята беше така като прищипана под и над операцията, постепенно се изравниха. Не съм носила еластични гащи, защото не можех да ги понасям. А от каланетиката със сигурност ще си върнеш бързо формата (от опит говоря  Laughing )

# 9
  • Мнения: 6 164
А дали до първоначалното си положение?

# 10
  • Мнения: 1 069
Чувала съм, че някои слагат тежест на корема, докато лежат по гръб. Не съм го пробвала, не ми е удобно да лежа по гръб. А и не знам за секцио дали е удачно.

# 11
  • Мнения: 1 587
Да стяга се.Но вече не помня кога точно се случи това(родила съм преди 5 год. със секцио).Не съм се мазала с нищо,нито упражнения съм правила,нито диета,нито ластияни колани.Това ,което съм правила-разходки-той в количката и се обикаля целия град.После почнах да тичам след него(когато проходи),да ритам топка.....Все едно си на фитнес.Резултата-нямам корем,нямам стрии,52 кг.съм.
Не се притеснявай,съвсем скоро си родила.Просто ти трябва време.

# 12
Много е индивидуално !!!!!!!имам пиятелка на която детето е  на пет години тя е слаба и висока , но проблемът с кожата на корема си остана. #Cussing outвече пет години няма пребиране  тъй си и виси , опитала е какво ли не НЕ СТАВА    Sickкожата  на корема си виси.
При мен пък за няколко дни  и корема ми се пребра /още докато бях в болница/ без да правя каквото и да било .

# 13
  • Мнения: 7 186
момичета,
родих преди месец със секцио и ме притеснява,че имам доста излишна кожа,която виси над разреза от операцията.тази кожа някога прибира ли се.аз винаги съм правила коремни преси и сега започнах с лека каланетика.мускулите си ще стегна,ами тази кожа?имам си и стрии по корема.на някоя от вас стегнала ли се е кожата?

Щом е минал само месец е рано да се притесняваш. Кожата се е разтягала 9 месеца, трябва и време за обратен ефект. На този етап ползвай стягащи кремове /в чиито ефект съвсем не съм убедена, но пак е по- добре от нищо/ и когато разреши гинекологът ти- коремни преси /но редовно/.
В редки случаи се получава преразтягане и кожата дори и след време остава да виси, тогава само абдоминопластика може да помогне.
Моят корем се прибра, също съм със секцио, не съм ползвала стягащи колани и тем подобни.

# 14
  • Мнения: 1 426
Стяга се, но общо взето е индивидуално, на някои много бързо, на други доста по-бавно и интересното е, че под 45 години изобщо не зависи от възрастта! А при секцио много зависи и от начина, по който е зашито - на майка ми, жена с много еластична кожа, такъв шев й бяха направили, все едно мъжът ми си е кърпил дупка на чорапа - просто си й остана набрана кожата там...

Общи условия

Активация на акаунт