знаете ли типичното за синдрома на кавазаки

  • 908
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте! пишете ми кое е типичното за синдром на кавазаки.Дъщеря ми беше 6 дни с Т като стигаше до 39,7.имаше обриви по цялото тяло и лицето и на 3 я ден и отоци. 1 лимфен възел беше подут и малинов езикл започнахме лечение с аугментин за скарлатина но после казаха вирус преминал в стрептикокова  бактерия .лекуваха ни с антибиотици и урбазон и вит с венозно. овладяха се нещата но след 1 седмица получи обриви на краката и дланите .решиха че е алергичен но една докторка каза че може да е синдрома на кавазаки и че е нужна ехокардиография.пишете ако знаете нещо за този синдром

# 1
# 2
  • Мнения: 3 116
Pol76, това което описваш са симптоми на скарлатина. Не мога да разбера какво е преминало в стрептококова бактерия, след като самата скарлатина се причинява от този вид бактерия ooooh!

Къде са поставени тези диагнози, странно звучат  newsm78

# 3
  • Мнения: 16
обрива не беше типичен за скарлатина . на 2 ден стана на крачетата чак синя и след прием на антибиотик вече ни взеха гърлен секрет и не показа наличие на стрептококови бактерии.по изследвания и обрив казаха че е капиляротоксикоза.лекуваха ни с антибиотици защото въпреки изследванията не могат да изключат наличието на бактерия и всичко отшумя за 4 5 дни след започване на лечение а то започна на 3 ден на Т.след изписването ни започна беленето на ръцете и крачетата и нищо др но след 1 седмица нов ситев.н обрив по дланите и др лекар предположи че може да сме изкарали синдрома на кавазаки.а сега дъщеря ми е само с този обрив. лекуващия каза че е нормално след изкарана такава инфекция,но ме плаши тази диагноза за синдрома

# 4
  • Мнения: 3 116
Ох, ти ме накара да се замисля  ooooh!

Малката и сложиха диагноза скарлатина, но гърления секрет и АСТ-то не показаха наличието на стрептококи  Thinking При нас обаче, обрива беше навсякъде, рубеолоподобен и не се е белила след това.

Както и да е, пожелавам ви успех и всичко да е наред  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт