Gledachki

  • 3 084
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 366
Momicheta, za pxrvi pxt puskam tema (do sega samo se vkliuchvah vxv veche povdignati) i molq da me izvinite, ako ne e interesna za vsichki. Prosto tuk tova se obxrna na temata na denq. Snoshti po novinite imashe reportaj za semeistvo, koeto se e usxmnilo v predannostta na gledachkata na 7-mesechnite im bliznaci i postavq kamera. Tova koeto sa vidqli roditelite i chast ot koeto predavaha po televiziqta beshe meko kazano koshmarno. Biene i trxshkane na decata po divana, gruboto im vdigane za drehite, shamari po glavata i t.n. Nai-golemiq ujas za roditel, koito iska za deteto si bez sxmnenie nai-dobroto...

Kakvo mislite za tova? Kak potbirate gradinata ili gledachkata na decata si? Razchitate li na intuiciq ili samo na provereni fakti?

# 1
  • Мнения: 1 366
Napxlno razbiram stanovishteto ti, no kakto znaesh deistvitelnostta e po-silna ot vsichko. Nqmam nikakva vxzmojnost da si pozvolq da sedq u doma i da gledam bebka. Moje dori da se kaje, che ne sxm si polzvala pxlnocenno i 12-te sedmici maichinstvo, koito dxrjavata mi predlaga. Taka che sxm pritisnata do stenata.
Az kogato txrsih gledashka imah chuvstvoto, che sxm vxv nqkakxv film. Istinski ujas. Edna mi se obadi po obqvlenieto i na vxprosa mi kakxv opit ima tq mi otgovarq " Kakxv opit trqbva, da gi preobuesh i da gi nahranish?!?!?"  Rolling Eyes  Otgovorih i, che predi vsichko trqbva da gi obichash..... I tova ne beshe edinstveniq sluchai, koito me hvxrli v panika. no..... kakto kazah ..... deistvitelnostta e..... jelqzna.

# 2
  • Мнения: 167
Аз също не бих си оставила детето на непознат човек.Прекалено много станаха кукувците по света.
Тук в Португалия имаше подобен случай със записана от камера детегледачка,която правеше детето на парцал!
Майката и бащата стигнали до заключението че трябва да проверят какво става вкъщи,когато тях ги няма,защото бебето беше започнало да има тикове!
Абе ужас.
Моят син го оставям или в градината или на моя приятелка,с която се познаваме добре.Чужд човек да го гледа си ме е шубе.

# 3
  • Мнения: 229
Оле току що го гледах това #Shocked .Направо нямам думи!!!!
И аз бих те посъветвала да си намериш гледачка чрез познати.
Но все пак мисля ,че тези случаи са рядкост, нормален човек не може да направи такова нещо.
Колко е голямо бебчето ти?

# 4
  • Мнения: 3 367
zdravejte,
на Ния- сега 12м,намерих ситър по местния вестник..тръгна при нея на 51/2м..мисля че жената е чудесна и се справя по-добре от мен даже..излишно е да се изстерясва и генерализира-не всички са ненормални и зли..затова има интервута,неочаквани визити и пр..аз обратно сьм много доверчива и не го смятам за грешка,не мога непрестанно да живея в стрес че ме лъжат,мразят и пр..бих препоръчала да си "направите домашното", да проучите човка, да се пообадите тук-там, да проверите криминално досие и спокойно да идете на работа, рано или късно ще се наложи тьи и тьи..
Анна

# 5
Цитат на: anette1104
... да си "направите домашното", да проучите човка, да се пообадите тук-там, да проверите криминално досие..
Ама то това е задължително условие за гледачките. Тук ТЕ ти представят този документ, а ако случайно се ослушат имаш право да го изискаш. Освен това, когато даваш детето в нейната къща, тя те запознава първо с цялото семейство и после и с обстановката. Абе от А до Я.

# 6
  • Мнения: 1 366
Цитат на: daniboy
Оле току що го гледах това #Shocked .Направо нямам думи!!!!
И аз бих те посъветвала да си намериш гледачка чрез познати.
Но все пак мисля ,че тези случаи са рядкост, нормален човек не може да направи такова нещо.
Колко е голямо бебчето ти?


Bebka e na 11 meseca i istinata e, che imahme kxsmet s kledachki. Tq sega e v chastna gradina (4 deca) i az sxm mnogo dovolna. Vqrno e, che nikakvi preporxki nikoga ne sxm iskala. Vsichko e intuiciq. Vijdam, che na bebkata i e dobre tam, ne plache kato otivame, ne bxrza da si trxgvame, hrani se dobre, vzimam si q chistichka , vsichko tova me kara da vqrvam, che i e dobre..... Dano Simple Smile

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Дано да нямаш проблеми с бавачката.
А какво ще кажете zа au pair - момичета? Една моя приятелка, полякиня, си вzе такова момиче от Полша, zа да може детето да научи и тоzи еzик. И е много доволна. Момичето също, zащото zадължително посещава курсове по немски.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Идеята за au pair ми харесва много. Но за да я осъществя ми трябва доста по-просторна къща, а и при тях няма гаранция на какво ще попаднеш. Като учих английски в колежа имаше доста такива девойчета. Някой бяха свестни, ама някои от тях да не са ти в къщата  ooooh!

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: maikata
Napxlno razbiram stanovishteto ti, no kakto znaesh deistvitelnostta e po-silna ot vsichko. Nqmam nikakva vxzmojnost da si pozvolq da sedq u doma i da gledam bebka. Moje dori da se kaje, che ne sxm si polzvala pxlnocenno i 12-te sedmici maichinstvo, koito dxrjavata mi predlaga. Taka che sxm pritisnata do stenata.
Az kogato txrsih gledashka imah chuvstvoto, che sxm vxv nqkakxv film. Istinski ujas. Edna mi se obadi po obqvlenieto i na vxprosa mi kakxv opit ima tq mi otgovarq " Kakxv opit trqbva, da gi preobuesh i da gi nahranish?!?!?"  Rolling Eyes  Otgovorih i, che predi vsichko trqbva da gi obichash..... I tova ne beshe edinstveniq sluchai, koito me hvxrli v panika. no..... kakto kazah ..... deistvitelnostta e..... jelqzna.

а аз не се върнах на работа след тези 12 седмици. По темата мъжа ми в4ера ве4ерта е гледал по ТВ и е потресен. Мисля,4е "гледа4ката" ще си полу4и заслуженото.

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
и аз съм параноичка в това отношение като палмира... децата си не ги оставям и на бейбиситъри даже, камо ли на гледачка. с нероднини съм ги оставяла броени пъти и то само на близки приятели... не съм сигурна дали това е правилно от психическа гледна точка(за мен...), но не мога да го преодолея. веднъж ми беше съвсем прикипяло и бях почнала да се заглеждам по тийновете на съседите и мъжът ми беше даже пуснал обява във вътрешната мрежа в офиса да пита колегите си дали нечия дъщеря не гледа малки деца за по някой час вечер. докато пристъпя към конкретни едно 8-9 месечно бебе с родители лекари почина от вътрешни кръвоизливи и счупвания под грижите на английската си оперка... та тогава преустанових за винаги заглежданията си по евентуални бейбиситъри.

# 11
Цитат на: rosa
...
А какво ще кажете zа au pair - момичета? ....
За това нещо се бях замислила и съм готова да го направя, но първо си мисля трябва да си намеря работа и тогава да предприема тия стъпки. Иначе рових из разни агенции за О-пеър. Една българска навремето даже ми беше изпратила инфо на няколко момичета, но определено не го пазя Embarassed  Confused

# 12
Иначе за тук поне е най-евтиният вариянт (ако изключа вариянта роднини)

# 13
Цитат на: Niki1
.... Между другото имаме приятел (момче), който е бил опер в Германия.
Ама в езиковият курс, на който ходех имаше няколко даже момчета от различни държави дето бяха о-пеър. Едното от момичетата пък разправяше, че като отишла в къщата децата й рекли "За първи път чуваме, че момиче може да е о-пеър Laughing  Laughing  Laughing "

# 14
  • Мнения: 3 367
здравейте отново,аз бях au-pair в  една година в chicago преди да ме приемат за д-рат..доста интервута се минавати в бг и тук,има камери,съседи идваха да ме проверяват..не е изобщо лесно да се добереш до такава позиция искам да кажа и хората се подбират,поне преди години така беше//аз бях към една фирма базирана в калифорния с представителство в бг,може би още я има,казва се AuPair Care..
Anna

Общи условия

Активация на акаунт