За спането в детската градина

  • 1 379
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 477
Сигурно е имало подобна тема назад, извинявам се ако се повтарям. Проблемът ни е следният. Малката си ходи на градина от есента, първа група, не е ходила на ясла. Трудно начало, реване, но това вече е история. Обича да ходи на градина, всичко е точно. Само, че просто не иска да спи там. В началото проблема беше, че ставала да пишка и лелите не й давали. Резултата - напишка се няколко пъти на сън. И до тук със спането. Но сега вече е взела да става и закача децата. И нов резултат - едната госпожа дупка проби на главата на майка ми да мрънка. И майка ми по най-лесния начин започна със заплахи какво щяло да й се случи ако не спи. Аз се намесих, че така не става....И бях попитана - а как тогава......Е, тук вече запънах...Ако някой е имал подобен проблем - ще се радвам да чуя как сте се справили.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Сутрин я вдигайте по-раничко, за да може да се измори до следобедния сън в градината. Със заплахи естествено не става - обяснете и, че дори на нея да не и се спи, другите деца искат да почиват и тя може да си лежи в леглото без да говори и да си почива, защото пък след това няма да има сили за повече игри. Измислете ако трябва някоя приказка за принцеси, които за да станат толкова красиви като деца всеки ден са спинкали на обяд ... Това се сещам засега, ако ми хрумне още нещо ще пиша.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 672
Племенника ми е на 5 години и от близо 2 ходи на градина- престана да спи там и в къщи дори,защото после трудно заспива вечер.
Майка му го придума като е в градината да си лежи и да не вдига шум -ако му се приспи да спи.
Не е имал проблеми-взема си някоя играчка в леглото и така...не вдига шум и не притеснява другите....
Да поясня- не е от кротките деца- напротив голям щурак е но свикна-без заплахи,просто поговориха с него и това е
 Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
И моята не спи от три години следобед - нищо не помага.
Просто много и е рано в 12:30 - 13:00 да заспива, после е уморена, но пък те ги вдигат в 15:00, когато на нея и се приспива.
Уж не пречи, ама знам ли..
Госпожите хич не ги обичат такива  Crossing Arms- не могат едно кафе да изпият в другата група...

Но и аз бях така като малка - "другарките" ми казваха, че съм ги подслушвала..
По-големи клюкарки от тях не познавах - покрай децата всичко знаеха за всички, то и в малък град - можете да си предствите  ooooh!.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Днес аз успях да отида да я взема малката от градина и да говоря с госпожата. Беше другата госпожа, която никога не мрънка за спане, храна или каквото и да е друго. Тя каза, че нямало никакъв проблем, нормално било да стане някое и друго дете, но тя влизала и сядала на леглото до него и го успокоявала. Та се случвало и при моята да остава, ама нямало нищо драматично. Каза да сме я изморявали с ходене и игри повече след детска, тя не е от ранолягащите - към 10 вечер, било добре и да не се притеснявам.
Явно просто другата госпожа иска да си пие кафето, а моята девойка не й разрешава. Но другата седмица ще отида точно в ден, когато тя е на смяна да си поговорим как така при нея не се спи, а при колежката всичко е точно newsm78 За протокола - госпожата, която не пие кафе, а си гледа децата не била любимата колежка до колкото чух от други учителки...Може да не е колежкоудобна, но аз и дъщеря ми сме й големи фенове и се радвам, че поне тя е човек, който си разбира от работата и реагира нормално.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Сутрин я вдигайте по-раничко, за да може да се измори до следобедния сън в градината. Със заплахи естествено не става - обяснете и, че дори на нея да не и се спи, другите деца искат да почиват и тя може да си лежи в леглото без да говори и да си почива, защото пък след това няма да има сили за повече игри. Измислете ако трябва някоя приказка за принцеси, които за да станат толкова красиви като деца всеки ден са спинкали на обяд ... Това се сещам засега, ако ми хрумне още нещо ще пиша.
Подкрепям Jutoo!  Peace
Ще и дойде времето да спи, ще се умори в един момент.
Предложи на учителките да я сложат малко по-встрани от децата, за да не им пречи, като не спи. А и момата ти да не се изкушава да побутва някой спящ младеж или девойка. Да е пред погледа на учителките, за да не пречи на другите. А това, с принцесите, които стават красиви като спят е страхотна идея. Hug  Можеш и да й подшушнеш за удовлетворяване на съкровено нейно желание, като подкуп срещу това да си почива след обяд в детската градина. Макар че не е много педагогично, но помага.  Peace

# 6
  • Мнения: 24 467
Проблемът не е в децата, а в това, че подходът в ДГ е крайно погрешен. В нашата фамилия и аз и брат ми и племеницата ми и големия ми син сме отказали тотално обедното спане на около 3 годишна възраст. Всичко си е до темперамент. Никой и нищо не е било в състояние да ни накара да спим, когато не ни се спи. Не всяко дете има нужда от дневен сън. Необходимостта от сън и храна е много различна при различните хора.
Та и аз съм се чудила откъде- накъде децата ще се насилват да лежат, още по- зле ДА СПЯТ, когато нямат нито желание, нито нужда. От това, че не спях през деня не съм се повредила. Детето ми- също. Просто за госпожите така е по- лесно, два часа лайф. Можете ли да си представите, че две такива ходеха на обяд за семки извън градината? В последната група в ДГ на племенницата на децата им даваха да си играят, не в спалнята, естествено, ако не им се спеше и това го одобрявам с две ръце.
Изрично съм забранявала, когато сина беше в градината, да го заплашват, че ако не спял- еди си какво. Това си го бяха позволили едни госпожи, които заместваха през лятото. Чисто безумие е това. Какво постигат? Нищо, детето така или иначе не можеше да заспи, само дето се стреситаре безсмислено. Вдигам пушека и толкоз. Че те утре ще му тъпчат в устата, ако не е гладен или не обича дадена храна! Как ще го позволя?!

Общи условия

Активация на акаунт