Кърмене и крем против стрии на гърдите?

  • 1 828
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте,

още няма появило се бебе, но в наскоро време го очакваме. Имам желание да кърмя. Напоследък ми се появиха стрии на гърдите и се мажа с Мустела, който е известен с двойния си ефект (заличава и новопоявили се стрии).

Въпросът ми е мога да ли продължа да си мажа гърдите с Мустела дори когато кърмя? Трябва ли да го отмивам преди всяко кърмене?

Ще се радвам ако има някоя мама, която да сподели своето мнение от личен или не опит.

# 1
  • Мнения: 304
Аз кърмя и в момента се мажа с мустела. На аореолите не слагам и не го отмивам.Мисля, че не вреди на бебето.
Успех и леко раждане Peace

# 2
  • Мнения: 4 242
Добре действа редуването на топла и студена вода по няколко пъти, не само подобрява оросяването, но и влияе на еластичността на кожата, което всъщност е причината за появата на пустите му стрии.

# 3
  • Мнения: 289
И аз мажа с Мустела, мисля, че на самата туба си пишеше, че е подходящ и за кърмачки. Аз го слагам след като накърмя и така той се попива до следващото кърмене, после за следващото обаче отмивам.
Сега позлвам и един крем на Estee Lauder за еластичност на бюста и него задължително го изплаквам обилно преди кърмене.

# 4
  • Мнения: 2 616
Аз кърмя и в момента се мажа с мустела. На аореолите не слагам и не го отмивам.Мисля, че не вреди на бебето.
Успех и леко раждане Peace

 newsm10 и аз така!

# 5
  • Мнения: 1 174
Ползвам Мустела след всяко къпане, а под душа редувам топла, студена струя за гърдите.
И аз не мажа ареолите.

Общи условия

Активация на акаунт