Мами, моля ви за няколко съвета!

  • 1 209
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте, момичета!

Вчера разбрах, че съм бременна. Искам да ви попитам за някои неща, които ме интересуват и ще се радвам да ми отговорите.
Полагате ли някакви по-особени грижи за лицето си през бременността. Аз нещо хич не се харесвам напоследък как изглеждам. Нападнали са ме едни пъпки и се чудех от какво, а то имало причина  Laughing Но въпросът ми е свързан с проблемите с тена и петната, които се получават понякога. С какъв фактор да е дневния крем за лице?

Вторият ми въпрос, рано е още за него, но да имам време да се огледам ще питам сега. От къде си купувате елегантни дрехи за бременни? Хич не съм наясно къде има такива магазини в София.
А за бельото, какво ще ми предложите. Аз направо се стряскам. По принцип нося сутиени 80 D, а после какъв размер трябва да си купувам  Embarassed

Ох много объркано стана, не съм в кондиция, простете   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 424
Мога само да ти кажа Честито!    Hug  Hug  Hug

# 2
  • Мнения: 2 425
Честито Hug!
Аз не се мажех с нищо, а по лицето си нямам и едно петно, но трябва да питаш някой лекар. Знам само и съм забелязвала, че който ражда момиче на нея и се появяват петна по лицето, но не знам дали на всички.
А на втория въпрос не мога да ти отговоря, защото не съм от София Cry

# 3
  • Мнения: 410
 Здравей и честито! Трябва да ползваш дневен крем с 50 фактор. В почти всяка аптека има медицинска козметика. Сега си особено склонна към лунички, петна и всякакви такива неприятности.
 За бельото мога само да ти кажа, че аз си носих същото. Те сега са толкова плитки бикините и прашките, че на практика не пречат на бебето. За сутиена...някой друг ще трябва да помогне.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 210
   bouquet Честито!
Желая ти лека  и успешна бременностМ№
За лицето сега лятото може да ползваш над крема си ФДТ на Авен или Галеник с фактор 50 и 60. Те са във формата на пудра, но са мазни като ФДТ (лелее, как го обясних само Embarassed)
Хубавото е, че цвета им наглася според тена ти  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 1 626
Благодаря!

Това за момичетата и аз съм го чувала. Мамите на мъжки бебета ставали по-хубави.
Ще видим.
А за тялото не ви попитах. Аз по принцип май съм склонна да образувам стрии, защото имам няколко по дупето от едно напълняване с 5кг. След това отслабнах за месец и от тогава си ми стоят.

# 6
  • Мнения: 669
относно сутиените и аз бях много затруднена, защото съм с голям бюст, а по време на бремеността и след това (периода на кърменето(, положението беше трагично и успях да си намеря  тип бабешки, който обаче ми беше удобен - с меки чашки, абе гаден беше, но нямах избор. Сега  ми спаднаха, но като размер пак са мноооого по-големи, от преди да забременея. Сутиени, които имах от преди бремеността ми покриват 1/3 от гърдите  Embarassed.

А дрехи - аз си купувах дрехи от един магазин пресечка на Солунска (непомня как се казваше улицата), но от Ботев като тръгнеш по Солунска първата пресечка в дясно, и магазина се пада в началото пак от дясната страна, и още от Солунска се вижда рекламната табелка - "Мамма" (май така се казваше). Има много хубави дрешки, малко са по-скъпички но са жестоки и избора е много голям. За другите магазини - под колоните на Пиротска, на Графа пак под колоните, но там са по-обикновенните панталони, гащеризони и т.н. А в магазина който ти казвам има невероятни рокли, поли, сукмани, - абе всичко. Бях много доволна. Дано съм ти била полезна с нещо.

На мен също ми излезнаха петна по носа, и около устата, въпреки че имам момче, така че това не е гаранция. Но след това ми избледняха. Сега почти нямам.

За стриите за жалост щом си склонна към образуване - без да те разочаровам сигурно пак ще ти се появят независимо с какво ще се мажеш. аз се мазах с един куп мазила и пак цялото ми тяло се покри със стрии, така че - въпрос на кожа си е. Все пак се мажи още от сега с всичко, току виж си се предпазила.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 626
Кожата на лицето ми е мазна, и с фактор 15 едва се понасям на обяд и трудно се възпирам да не си измия лицето. А за 50 и 60 не ми се мисли. Кои марки имат кремове за мазна кожа с толкова висок фактор?

# 8
  • Мнения: 2 425
А аз колко стрии имам ooooh!. Една моя позната се маза с какво ли не и пак има стрии...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 626
krasy_alex мерси за обяснението за магазина, точно това имах предвид!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 225
От мен само едно голямо ЧЕСТИТО

# 11
Честито от мен и лека и безпроблемна бременност!
Аз имам момиче, но мога да кажа, че по време на бременността нямах нито едно петно по лицето или пъпка. Кожата ми беше перфектна, косата също. Но защо не мога да кажа същото за останалата част от тялото си? newsm78 Laughing Килограми, стрии - в изобилие!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
Здравей и честито!!!
Не знам до колко ще ти бъда полезна...
Лицето не съм си го мазала с нищо специално, слава богу не ми излязоха петна и пъпки.
Дрехи за бременни аз лично не бих ти препоръчала. Аз си взех няколко и останах адски недоволна и сега ме е яд, че ги лупих. Close Аски са ми неудобни, не ми харесват и ми иде да ги изхвърля само чакам да родя. tantrum Но всичко е индивидуално, на някои жени им харесват и са им удобни. Ти сама ще си преценищ впоследстие. Simple Smile Съветвам те да не бързаш, а да поизчакаш да видиш колко ще напълнееш и тогава. Аз избързах и си взех едни дънки в 4 месец, които доскоро ми бяха големи и адски неудобни.Иначе тук можеш да видиш адреси на магазини: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83052.0 , ако не си го направила вече. Wink
Относно бельото - през цялото време си ходех със бельото от преди да забременея. Гърдите почти не пораснаха и всички сутиени ми стават още, прашките - също.
Желая ти лека бременност! Hug

# 13
  • DE
  • Мнения: 521
Честито и от мен!   bouquet

Off topic (не можах да се сдържа Embarassed) - котката ти е АДСКИ красива!

# 14
  • Мнения: 5 622
Мисля,че мног отрано те тревожат въпроси, които по-натам ще се наредят от самосебе си..Бельото например- ти едва към края ще имаш евентуално нужда от специално, когато ще имаш по-голям корем, до тогава си ходи с каквото и по принцип. Аз например никога не съм си купувала специално бельо и дрехи за бременни, пазарувах си както обикновено, от същите магазини, които посещавах и преди бременността, но взимах малко по-големи номера. Така или иначе талиите са ниски и не ми притискаха корема...

Грижи за лицето- нищо по-особено от преди това, също  Wink

Изсобщо бременността зза мен не беше нещо необикновено и стряскащо, а точно обратното. Да не говорим, че се чувствах по-красива отвсякога...  Wink  Heart Eyes

Единствено полагах по-специални грижи за кожата на тялото си, тъй като точно тя претърпява най-големите проблеми. Още от началото се мажех с мазила против стрии...

Та така. Честито, отпусни се и лека бременност ти желая   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт