Софийско лятно училище/забавачка за англо-говорящи деца

  • 1 239
  • 6
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 708
Мили чужбински мами!

Обръщам се към вас с молба ако някой може да ми даде координати за подобно място в София.

Две Американчета трябва да прекарат известно време в БГ и са им нужни занимания някакви през деня.

Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 3 491
Виж това училище, те предлагат лятна програма с включен английски:

http://www.oksinia-bg.com/kidcenter5.html

Но съвсем без български не знам дали ще се мине. Поне ще има кой да им помага, предполагам.

# 2
  • Мнения: 81
В американския колеж има лятна детска градина през целия юли месец - от 9.30 до 16.30, сутрин занимания някакви - английски, музика, рисуване, обяд, следобед - спорт и следобедна закуска. Заниманията са изцяло на английски, има и нейтив спийкъри.
Дъщеря ми ходи миналата година и остана много доволна. Имаше и деца, които не говореха български- от посолства и т.н.
www.acs.bg/
Има и някаква американско-английска академия, но там градината е от 9 до 14ч.
Друго, за което знам, е , че Британика организират 10-дневни детски езикове лагери по планините, но трябва да се провери при тях за подробности.
Надявам се на децата да им е забавно тук.

# 3
  • Мнения: 934
Интересна тема, ще я следя! Моят син е предимно англо-говорящ и ми е трудно лятото в София да му намирам занимания. Намирала съм места, където могат да се оправят и с англоезични деца, но такова със занимания изцяло на английски - не. Примерно Марина Спорт имаха дневен детски лагер, в който имаше две американчета, но заниманията си бяха основно на български, на тях явно им обясняваха допълнително когато се наложи. Тенис Малееви имат детски тенис лагер, който се посещава от доста англо- и друго- езични деца, учителите говорят добър английски така че няма проблем. Друго не се сещам засега, но като се замисля - повечето места за летни занимания със сигурност ще ги приемат (все пак пари им се плащат!) - но дали децата няма да се чувстват малко изолирани, не знам. На каква възраст са децата?

# 4
  • у дома
  • Мнения: 708
Двете дечица са съответно на 4г. - момченцето и 6 г. -  девойчето.

Благодаря ви за полезната информация мами! Hug

Пристигат отново юни месец струва ми се.

Ще се отчетем после тук какво и кои места сме опитали. Определено няма да ги оставим да се чувстват неразбрани и изолирани.

До скоро!

# 5
  • Мнения: 934


Ще се отчетем после тук какво и кои места сме опитали. Определено няма да ги оставим да се чувстват неразбрани и изолирани.

Да не забравиш, ей! Живо ме интересува.
Успех!

# 6
  • Мнения: 768
Днес ми връчиха рекламка на това :
http://www.md-2001.com/
Може да ви е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт