pravili li e niakoi colposcope v amerika

  • 708
  • 4
  •   1
Отговори
Iskam da vi pitam dali niakoi si e pravil colposcope v Amerika.Biah v bg i mi otkriha ranichka II stepen no ne me gledaha na colposcope.No prochetoh v Internet che gledaneto sas tozi plus biopsia vodi do visoka temperatura i karvene.No neznam dali da go pravia,ili da pravia samo tsitonamazka.Vie kak she me posavtvate.

# 1
  • Мнения: 7 091
Какво значи 2-ра степен раничка? Би ли написала точно как са ти го формулирали? Ако става въпрос за ПАП 2-ра група и са те гледали без колпоскоп, да знаеш, че просто са ти лепнали диагнозата като на всяка втора българка. Второ, при колпоскопията въобще не е необходимо да се прави биопсия и трето температура и кървене при биопсията въобще не са задължителни.
Тези неща звучат направо като излезли от устата на кварталния гинеколог, без извинение.
Не се шашкай, ами върви да ти направят обикновена цитонамазка тук, в зависимост от резултата ( който ако си втора група никак няма да завърши с биопсия) ще ти кажат какво ще се прави по-нататък.
Никак няма да си първата, на която заради възпаление на шийката на матката в БГ казват, че имаш раничка.  Rolling Eyes
За да си по-спокойна, може да си пуснеш и един секрет при гинеколога, в повечето случаи дори го правят на място ( ако си имат лаборатория) и да ти кажат ако евентуално това, което са видяли в БГ е възпаление дали не е заради някакви микроорганизми и съответно да предприемеш лечение.

Стискам палци всичко да е ОК и не се шашкай, пак повтарям! Peace  bouquet

# 2
Деси, преди 3 години ми правиха колпоскопия, и ми казаха същото: тежко кървене и не знам още какво (не помня много) Беше по повод хюман папилома вирус --- и ме даве наплашиха, че можело да означава тази раничка, че имам рак... та биаха едни страхове, не ми се припомня. Направиха ми процедурата, не беше никак болезнена, не трая повече от 5 минути, и после -- никакво кървене нямаше, чак ми беше подозрително. Оттогава си правя пап всяка година, изчистена ми е матката от каквито и да било образувания, и даже съкровище си родих Simple Smile така че: давай смело!

П.С. Беше процедурата в Кънетикът, в Хартфорд Hospital.

# 3
  • Мнения: 4 629
На мен ми правиха колпоскопия преди 2 години. Не съм имала обилно кървене нито вдигнах температура. Не е много болезнена процедурата, но все пак си зависи от прага на болка. Ясно е, че според мен е по-добре да я направиш тази процедура, за да имаш по-точна диагноза. Успех   bouquet

# 4
Blagodaria vi za mneniata.Hodih pri edna amerikanska doktorka koiato mi vze sekreti i sega chakam da mi izleznat rezultatite.Kazaha mi che ako ne mi se obadiat znachi vsichko e ok.Obache ako mi ima nesho tova me pretesniava che niamam inshurans  i maklo me e strah zashoto tuka tia imat strahotni symi.

Общи условия

Активация на акаунт