Кърмене и лекуване на зъби??????????

  • 706
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 263
Здравейте! Hug
И аз съм от кърмещите мами.Още по-време на бремеността си имах проблеми с зъбите и имах нужда от посещение при зъболекар,но все отлагах ,защото ме беше страх,че част от упойката,която слагат за обезболяване може да навреди на плода,а след това и на новороденото чрез кърмата ми.И ето преди 2 седмици получих такива силни болки,че нито жабурене с ракия,нито Депон ми помогнаха да се успокои ужасяващата болка.Отидох на зъболекар,изчаках да минат 4 часа след упойката и продължих да си го кърмя и ден след това бебо много ревеше и за първи път ми изпръцка малко ако в зелен цвят.След второто ми посещение при зъболекар,ден след товат.е.снощи положението стана неконтролируемо-бебо не спря да реве от вчера към 1 следобяд до към 12 вечерта,опитах да му дам чай от лайка и веднага се успокои.След няколко часа огладня и започнах да кърмя и той пак започна с неистовия си рев Cry приготвих му мляко на Новолак,но след като го изпи за мое учудване не зарева,а си заспа спокойничко.Какво да правя?Вие сблъсквали ли сте се с подобни проблеми?
Впрочем имате ли представа след упойката трябва ли да изцедя млякото,което се е образувало в следващите 4 часа или не е необходимо?
А знаете ли какви изседвания трябва да поискам и към кого трябва да се обърна, за да ми направят изследване на кърмата?
Предварително благодаря на всички ,които се отзоват да ми отговорят   bouquet
 

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 10:38 от bori7

# 1
  • Мнения: 3 718
Лекувала съм зъбите си с упойка вече два пъти откакто родих. Упойката беше Ултракаин и нямаше никакъв проблем за кърменето, при това не съм изчаквала. Алекс си беше в същото дивашко настроение както обикновено. Хрумна ми, че твоето бебче може да е усетило твоята нервност и напрежение и да реагира. А може и да има друга причина за дискомфорта. Попитай все пак каква упойка са ти сложили и се консултирай с педиатъра или както аз направих, с гинеколожката си.
А какво искаш да си изследваш на кърмата, какво те притеснява ?
Пробвай да се успокоиш и да кърмиш бебчето по начестичко, може дори легнали и в спокойна атмосфера. Дано скоро да се успокои.  Peace
А току що видях лентичката, че си на диета. Не знам дали е възможно и каква е диетата, но си мисля, че и това може да се отрази на настроението на бебето  newsm78

# 2
  • Мнения: 664
Аз в момента си правя зъбите,а тук за всеки кариес слагат упойка. Зъболекарите ми казаха, че няма никакъв проблем  за кърменето, не му се отразява по никакъв начин на детето, но моето е е и голямо вече. Не вярвам да се променя вкуса на кърмата от една зъбна упойка.

# 3
  • Мнения: 1 263
Тя моята диета е една несериозна  Laughing влкючваше само изключване на сладкото и леко ограничаване на въглехидратите,но аз и това не можах да спазя и пак си ям по един път на ден сладко и от време на време хляб и тестени изделия,определено НЕ гладувам.
 Днес съм пак на зъболекар и ще го попитам каква упйка ми слага и ще споделя с педиатъра си.
Те нашите проблеми с неспокйността и плача не са от вчера..................От 2 седмици след раждането имаме запек и се изхождаме на 7-9 дни,а последните 3 пъти само с клизма веднъж на 7 дни,зашото педиатърката ни каза,че повече от 6 дни не трябвало да чакам да се изака.Първите 2 месеца ми плачеше всеки ден по 6 часа,сега малко по-малко.Имахме и проблем с изпишкването,пишаше много малко или въобще и ми ревеше по 12-14 часа на ден,ходихме.пак при педиатъра,правиха му клизма да се изпиша,взеха му урина за изследване,но всичко си беше в норма.........след толкова много проблеми днес сериозно се замислих,че не е лоша идеята да си направя изследване на кърмата  Cry newsm78 не искам бебчо постоянно да плачка,къса ми се сърцето като го гледам по толкова часове да реве

# 4
  • Мнения: 664
Има бебета, които плачат много и без да са болни. Дъщеря ми ревеше непрекъснато през деня, с изключение на паузите, в които ядеше. Нашето спасение беше слинга, баща й я разхождаше с часове и тя спеше през цялото време. У нас никога не спеше през деня, дори и на ръце, също и в количката, абе слинга беше единственото място, в което не ревеше...И досега не знам колики ли бяха или нещо друго, мина, но след 6-я месец Wink

# 5
  • Мнения: 1 263
Аня,и аз агитирах съпруга ми да купим слинг за бебо,но той ми каза ,че сигурно никога няма да го сложа и че не изглеждало красиво отстрани  newsm78 така се отказах от идеята  Crossing Arms но след този споделен опит ще взема и аз да си купя,че да видим какъв ще е резултата.
  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 432
Упойката не влияе на кърмата със сигурност ! Имам си стоматолог вкъщи  Wink

# 7
  • Мнения: 888
Аз също не смятам, че е от упойката!По- вероятно е да са колики, все пак бебчо е мъничък...или пък просто да е неспокойно бебче!дано се оправят нещата  Praynig

# 8
  • Мнения: 1 263
  bouquet благодаря,бяхте ми много полезни.Сега осъзнавам,че денят ,в който посетих зъболекаря бебо започна да яде доста по-малко(Храня го изцедена кърма,защото само ми плюе с език гърдата,а после реве от глад).1-2 глътки и се задавя,макар,че му давам от биберон с 1 дупка,с гърдата същото.Този проблем ни е вече 3 дни.Изпива по 40-50 мл на хранене и то за около час, и категорично отказва повече,а преди по 130-150- за 15 -20 мин.-в чудо съм се видяла. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт