Реимунизация полиомеалит /от жива ваксина към умъртвена/

  • 712
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте Мами!
Предстои ни реимунизация полиомиелит / както и ТДК/. Моето Ивче вече има приеми на жива полиомеалитна ваксина, но аз не искам да продължаваме с нея. Мога ли да реимунизирам с Пентаксин. Ако някоя от вас, Мами, е имала моят проблем и го е решила или има повече информация ще бъда щастлива да я сподели. Личната лекарка на детенце явна изобщо не е наясно, защото като я попитаме само си мрънка нещо и напрактика отговор не ни дава.
Благодаря предварително на всички! Laughing

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ами аз доколкото знам реимунизацията на полиомелит е на 1г и 3м,а на ДТК е на 1г и 10 м.Аз на 1г и 3м си купих Инфанрикс/убито полио/ и бихме нея,а преди това бяхме на живата от ЗК.Чела съм че може да се вземе направо Пентаксим и така правиш и двете наведнъж,но от последното слагане на ДТК трябва да е минала година.Петия прием на полио е отменен,така че това е до 6-7 годинки.

# 2
  • София
  • Мнения: 337
Аз на 1г и 3м си купих Инфанрикс/убито полио/ и бихме нея,а преди това бяхме на живата от ЗК.

Инфанрикс е безклетъчна ДТК ваксина, а не убито полио Peace
От 2007г би трябвало по ЗК да слагат инжекционно (убито) полио, възможно е обаче още да им се бавят доставките, както става обикновено.

# 3
  • Мнения: 9 990
Щом имате вече прием-не Пентаксим, а Инфанрикса е за вас, но се консултирай с лекар.Аз сега ще слагам направо Пентаксим, но още на 1 прием, на 2 месеца като стане щерката.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Грешката е моя.Купих Имувакс полио.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Консултирай се с компетентен доктор. Това не е шега - може да има реакция, може да не подейства... те затова учат толкова дълго лекарите, за да знаят повече от нас.

# 6
Аз наистина смятам да се консултирам с компетентен лекар, но исках да почерпя опит и от форума. Аз лично не бях попадала на информация за проблемите при някои ваксини и едва след предаването на Милен Цветков, започнах да се ровя и направо се ужасих от информацията, която намерих. Моето детенце по 1-2 седмици след всяка ваксина беше неспокойно и плачеше. Сега сме на 1г. и 3м. Не сме слагали още . Все още събирам информация. В някакъв момент видях във форума започната тема точно за случай, като нашия, но после не бях влизала доста време и сега не можах да намеря тази тема. Все пак ако някой се е консултирал с лекар за същия проблем ще се радвам да сподели!

# 7
  • Мнения: 1 896
Ох, и мен много ме вълнува темата, защото не сме направили последния прием на ДТК и полио и аз се чудех дали мога да сложа някаква друга ваксина на детето.
Отделно се разрових напоследък за живака във ваксините и искам да сложа такава без тиомерзал, обаче ми е трудно да се добера до информация. Според новата наредба за имунизациите, изискването ваксините да не съдържат живачното съединение тиомерзал е само за тези, които се слагат до 6 месеца. Обаче Европейската агенцияпо лекарствата съветва когато може да се предпочитат ваксини без тиомерзал и понеже е много отровно нещо и доколкото помня проблемите за които ставаше дума при Милен Цветков бяха причинени точно от него, сега издирвам какво мога да сложа, което да не го съдържа. Много педиатри нямат никакво инфо по въпроса между другото, или пък не искат да дават, за да не си създават главоболия. Питах в д-р Нивеа Бейби, но задоволителна информация още нямам - ей тук може да видите.
Ако някой знае нещо, моля да помага.
Че и второ бебе чакам, а за него пък също ми се заформят големи чуденки по ваксините.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 16:19 от basilisk

# 8
  • Мнения: 1 949
И мен ме вълнува темата, записвам се да я следя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт