раждане в 33 г.с

  • 16 718
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте една моя приятелка родила в 33 г.с. по спешност със секцио във кърджали.бебето за тази седм. доста е едричка 3750гр. и 50 см, направо не ми се вярва,но според майчето не е сбъркан термина.според вас дали ще държат бебка в болница сега е в кувьоз.дали е жизнеспособно през тази г.с?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Докторите ще кажатн това....но за мен това е много рано...но щом бебка е добре. Здраве да е. С толкова голямо тегло ако наистина е 33г.с дали няма диабет мамата?

# 2
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
наистина е доста едра,със сигурносте жизнеспособно бебето,но лекарите ще кажат дали може да има някакви проблеми.

# 3
  • Мнения: 497
Моя доки каза, че след като мине 32г.с. може да се роди всеки един ден. Разбира се че е най-добре по-късно, но не е опсано за бебето!

# 4
  • Мнения: 5 391
Ако не са сбъркали термина и наистина е родила голямо бебе на килограми за 33-та седмица, то съвсем не е ясно дали дробчетата му са съвсем развити.
Стискам палци всичко да е наред! Praynig

# 5
  • Мнения: X
всъщност терминът беше 04.06.07г

# 6
  • Мнения: 173
Мале, че ме шашкаш моя термин е на 6.06. Почва да ме хваща шубето, че наближава раждането.  Blush

# 7
  • Мнения: 1 596
абе недейте че и мен ме хваща страх,моя термин е 16 .06 ,но бих искала да родя със секцио Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 3 359
Това с термина е относително. При мен, определеният термин беше 27-ми, а родих на 12-ти и когато спукаха водите в болницата се видя, че изобщо не преносвам. А това са все пак две седмици грешка.
Ако и при твоята приятелка е станало подобно нещо, значи бебето е напълно възможно да е родено 35-36 седмица, което вече е съвсем не е толкова опасно, а и размерите на бебето потвърждават подобна хипотеза.

# 9
  • Мнения: 4 621
наистина е доста едра,със сигурносте жизнеспособно бебето,но лекарите ще кажат дали може да има някакви проблеми.
Peace
Стискам палци всичко да е наред Peace

# 10
  • Мнения: 2 908
Според мен термина си е сбъркан Crossing ArmsНяма как да излезе такова бебето в този термин-ама е супер че е живо и здраво-да и е честито бебчето и да-докторите ще кажат-ми не виждам да има проблем.

# 11
  • Мнения: 88
И аз мисля, че има нещо сбъркано....аз също съм в 33с. и вчера бях на лекар, при което лекарката ми каза, че бебо е съвсем в нормите - тоест около 1800г.....къде са 3750...вижда ми се невъзможно!
Но все пак важното е, че всичко е наред! Wink
 Peace

# 12
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Моя доки каза, че след като мине 32г.с. може да се роди всеки един ден. Разбира се че е най-добре по-късно, но не е опсано за бебето!
маринче какъв е този доктор?Няма такъв лимит кога едно дете може да се роди- едно дете може да тръгне да се ражда по всяко едно време и преди 32 седмица.Но за да бъде износено се счита 40 седмици.Божа работа е това.
Що се отнася до конкретния случаи по скоро бих приела че терминът не е определен правилно, освен ако мама няма повишена захар.
Да са живи и здрави и двамата!
Вили

# 13
  • Мнения: 2 757
Но за да бъде износено се счита 40 седмици.Божа работа е това.

40 навършени седмици и отгоре  се счита дори за преносено. Доносено е когато се роди в 9ти месец - т.е. 38 седмица и натам.
И на мен ми се струва, че терминът е объркан. Иначе има нещо нередно в цялата работа, това дете си е гигантче.  newsm78

# 14
  • Мнения: 229
И аз мисля, че има нещо сбъркано....аз също съм в 33с. и вчера бях на лекар, при което лекарката ми каза, че бебо е съвсем в нормите - тоест около 1800г.....къде са 3750...вижда ми се невъзможно!
Но все пак важното е, че всичко е наред! Wink
 Peace
Аz мисля,че не е съвсем иzклучено newsm78 Като се има в предвид,че има бебета,които се раждат по над 5кг...Както моя мъж например,роден е 5 кг и 350гр  Shockedи то нормално Shocked И ако е бил толкова при раждането,zначи е въzможно няколко седмици преди това да е тежал към 4 кг  Peace Теоретично...

Общи условия

Активация на акаунт