Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 336 515
  • 606
  •   7
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 792
Тук , подобно на темата "Ще си имаме бебе" , ще пишат забременели вече момичета в един постинг , за да споделят своите физически усещания / симптоми или субективните усещания, някакво 6то чувство може би ! Именно в най - ранния етап - двете седмици между овулацията и менструацията , а защо не и следващите една - две ( седмици ).
Така ще имаме личните впечатления и наблюдения на  забременелите момичета , а не само от
статиите .

Идеята е това да е един вид библиотека и ние очакващите двете чертички да можем да влизаме и да четем .
Ако имате някакви въпроси моля обръщайте се към момичетата писали за симптомите си , на ЛС ( лични съобщения ) или в седмичната тема  !
Коментарите тук ще бъдат изтривани !


Очакваме ви скъпи , наши бремелинки !  Grinning


С най-добри чувства и уважение:  Morena и Sunshine
четете моля ви.не се сърдете ама си е така

# 256
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Моите признаци, още преди закъснението и преди теста ( EFP  stork-boy) си бяха показателни:

1.Липса на желание за цигари, при все че съм ( бях  Hug) страстен пушач.
2.Липса на желание за кофеин ( а съм с ниско кръвно, и сутрин само багер може да ме изправи на крака #Crazy)
3.Липса на апетит newsm78
4.Липса на вкусови усещания - като ядях кисели краставички- то те ми се струваха сладки doh
5.Ранобудност smile3555, преди кварталните пенсионерите даже ставам;
6.Жажда.
7.Липсата на менструация си е ясна smile3503
8.Способност да крещя поне 30 мин без да спра smile3511 smile3514, само повод да си намеря newsm78
9.Мога да усетя всяка миризма, даже да ми се стори натрапчива Sick;
10.И ми се гади newsm52

Първия тест - една седмица преди очакваната менструация показа втора много бледа чертичка ( ма пак си е нещо  sohappy ).Втория - една седмица след очаквания ден - две ясни и отчетливи чертички  EFP newsm44 newsm30).

Та така.Имах мижаво зацапване, от най-незначителните за един ден- толкова малко беше,даже незабележимо newsm78, имах болки в областта на матка и кръст- но търпими, даже сега мога да ги определя като приятни fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover.

# 257
  • Видин
  • Мнения: 961
Ето ме и мен
Бремеността ми не беше планирана, затова не съмв се и замисляла за симптоми.
Бях последна година студентка и отидох на очни.Докато бях там ми дойде. Тридневен цикъл с малко по тъмен цвят, но аз го приех за нормално. През целия следващ месец нямах никакви симптоми за бременност, освен че ми се ядеше кисело. Колко салата "Снежанка" изядох незнам. Около датата, когато трябваше да ми дойде имах типичните признаци за М. Минаха няколко дни - нищо. Продължавах да ям кисело, но вече започвах да си усещам и гърдите си подути и гадене от кафе и др. миризми. Изведнъж ми просфетна doh че съм бремнна и то още от миналия месец. Направо отидох на гинеколог и той потвърди бременност - 2мес.
Гаденето продължи още една - две седмици, но не беше страшно и после отмина. Но се започна едно спане по 20часа на ден.
Така проспах още  2 мес. До края на бременноста не съм имала други признаци.Изкарах много леко и безпроблемно и желая на всички бъдещи майчета същото newsm10 smile3525

# 258
  • Мнения: 51
Здравейте, за първи път се включвам, дано да съм полезна с моя опит.  Аз съм бременна в третия месец в момента и спомените ми за първите признаци са ми доста пресни.
Аз забременях чрез инсеминация, и чудото стана още от първия път, слава богу.  Знаех точно кой ден трябва да ми дойде и още два дни преди това почуствах някакво топло чувство че съм бременна, взех си тест но беше отрицателен, но признаците продължаваха, бяха на усещане същите като при менструалните, само че много по силни: уголемяване на гърдите  също и болки в тях.  Дърпаща болка долу в яйчниците и също имах моменти на желание за плач без никаква причина, а и последно - много ми ставаше гадно от цигарен дим и силни миризми.  Тези признаци както казах ги усетих още преди да ми дойде и продължиха и след като разбрах че съм бременна, сега ги имам същите усещания и кървене от носа, сърбежи по корема, изсушаване на кожата, силно обаяние и голяма жажда за течности.

Дано сам зарадвала поне някои, Успех!!! Praynig

Цитат
zdraveite, za parvi pat se vkluchvam, dano da sam polezna s moq opit.  Az sam bremenna v tretiq mesec v momenta i spomenite mi za parvite priznaci sa mi dosta presni.
Az zabremenqx chrez inseminacia, i chydoto stana oshte ot parvia pat, slava bogy.  Znaex tochno koi den triabva da mi doide i oshte dva dni predi tova pochystvax niakakvo toplo chystvo che sam bremenna, vzex si test no beshe otricatelen, no priznacite prodaljavaxa, biaxa na yseshtane sashtite kato pri menstrualnite, samo che mnogo po silni: ygolemqvane na gardite  sashto i bolki v tqx.  Darpashta bolka doly v qichnicite i sashto imax momenti na jelanie za plach bez nikakva prichina, a i posledno - mnogo mi stavashe gadno ot cigaren dim i silni mirizmi.  Tezi priznaci kakto kazax gi ysetix oshte predi da mi doidei prodaljixa i slet kato razbrax che sam bremenna, sega gi imam sashtite yseshtaniq i karvene ot nosa, sarbeji po korema, izshyshavane na kojata, silno obaqnie i goliama jajda za technosti.

Dano sam zaradvala pone niakoi, Yspex!!! : Praynig

--------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 15:21 от Сънчи - Пънчи

# 259
  • Мнения: 884
Здравейте! Моите първи признаци бяха по-скоро психически, отколкото физически, като изключа тези, които се припокриват с признаците на предстоящ първи ден от новия цикъл. Бюста ми е доста едър, и така или иначе много ми тежи и ме боли преди да ми дойде, дори се налага да спя със сутиен нощем, защото болката е ужасна и ме събужда. Очаквах да съм бременна, но не ми ставаше лошо, не ядах повече/аз и без това съм все гладна/, обикновено спя доста, абе направо се бях отписала и този месец-нищо необичайно. Но психически- какво да ви кажа, бях непоносима, сприхава и докачлива, нервна, да не кажа невротична. И това е - докторът каза да се успокоя, защото това се отразява на плода, но сега пък ме мъчат други притеснения, според него неоснователни, а според мен - хормоните ми изиграват лоша шега с настроенията ме #2gunfire

# 260
Здравейте знам че темата е отдавна дискутирана, но понеже с бъдещия ми мъж вече правим опити за забременяване и пуснах в гугъл търсене на симптоми за бременност и прочетох доста от мненията тук. Скоро ми беше овулацията и съответно мъжа ми беше изтормозен максимално. На едната сутрин забелязах прокървяване, както беше писано тук че се наблюдава. Опитвам се да забележа някакви симптоми, но също така си давам трезва преценка и се страхувам да не би си въобразявам и напразно да се надявам че нещо може да е станало. Ако е станало трябва да съм 4 или 5 ден, което според мен е почти невъзможно да има някакви странични ефекти. Обаче....симптомите на майка ми при мен и при брат ми са били висока температура, втрисане, все едно е болна и е хванала веднага, в смисъл даже още първата седмица от брака (с мен) и с брат ми така. Не искам да си мисля, че си въобразявам - най-мн от това се притеснявам, че в стремежа си да съм бременна да не изопачавам истината. От няколко дена съм като болна, боли ме главата през деня, един път късно вечер друг път след обяд. Като болна от грип съм. Имам тъпи болки ниско в корема. От 2 дена ми се гади сутрин, но се страхувам да не го бъркам с временно неразположение на стомаха. Забелязах че доста често ходя до тоалетна, което при мен обикновено е доста рядко срещано явление. Не съм стояла на открито или нещо такова, че да настина, винаги се пазя. Ако не си легна в 9 сутринта и не стана в 7 за работа взеха да се чувствам смазана. Мъжа ми ме бъзика че си лягам с кокошките и заспивам още в началото на филма. Не смея и да пия лекарства, ами ако съм хванала...И така мъча се сега. Никога не закусвам, даже понякога и не обядвам зави на какво настроение съм, обаче тази сутрин хукнах за хамбургер и за вафли....а сладко не близвам ако ще и края на света да е. Не знам, може ли толкова рано да има някакви симптоми. Не смея и да си направя тест за бременност, понеже е мн рано, а и ме е страх и от положителен и отрицателен резултат. Знам че веднага не се хваща, има хора с години чакат, и до известна степен ме е страх да се надявам. Вие какво бихте казали. Не искам и да нахълтам при лекаря и да му кажа така и така и да ме гледа все едно съм луда и че е още рано да се каже и ще трябва да чакам следващата си М, което е чак към края на месеца. Едно такова притеснено под лъжичката ми е. Дали гена си казва думата, но нищо не е сигурно че ще е същото както при майка ми. Драснете нещо, че вече не знам какво да мисля и да правя.

# 261
  • Мнения: 195
Misticgirl,
Може и да си бременна, въпреки че толкова рано признаци не се появяват, може и да не си.
Но, както повечето момичета тук, в желанието ни да сме забременели този месец си измисляме какви ли не признаци, и сме способни да бъркаме някои състояния с бременност.
Научи се да бъдеш спокойна и търпелива.
Тест най-рано около датата на очакван М, а на лекар чак след седмица закъснение.

Все пак, дано бързо забременееш!

ПП: Тази тема е неостаряваща, защото в нея се пише постоянно (дай боже повече). Тук се описват първите, най-ранни признаци от вече забременели момичета. Ако искаш да споделяш трепетите на очакване има седмична темичка. Успех

# 262
  • София
  • Мнения: 3 524
Misticgirl и аз да ти кажа че и линк направо да ти пусна за таз-седмичната темичка

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180589.0

Сподели там най-добре  Peace

# 263
Здравейте момичета!Темата и много хубава Grinning .
Аз забременях по-миналото лято на морето.И тъй като опитвахме повече от три години безуспешно, ранните симптоми ги отдавах на някакво друго неразположение.А те бяха доста.Първо, започна да ми става много неприятно, когато палех цигара или някой друг пушеше покрай мен.Кафето, откъдето и да си го поръчвах, все ми се струваше с блудкав вкус и едвам изпивах половината.До нас на плажа имаше ресторантче в което обядвахме и започна всеки преди обяд кагато приготвяха обяда, да ми се гади от миризмата на готвено.Но аз си мислех, че съм хванала морска болест Laughing .Вечер сядахме някъде на ракийка и салатка, но на мен нещо не ми "вървеше" особено ракийката и минавах с минерална вода.И понеже очаквах да ми дойде към края на почивката имах и болки и напрежение в гърдите (но този път по-силни от обикновено), а така също и болки ниско долу. Rolling EyesПо едно време се усъмних и си таправит тест, но беше отрицателен.А нещо дълбоко в душата ми крещеше, че съм бременна,чувствах се особено и както никога до сега, но отрицателния тест ми попари ентусиазма.Но датата дойде и си отмина и от М ни вест, ни кост.А цикълът ми иначе е много точен - твърдо на 28 дни!
Вече у дома, с 3-4 дневно закъснение направих пак тест и имаше втора чертичка Grinning .Вярно, много бледа, но съществуваща   Rolling EyesGrinning  Grinning .След още 2 седмици видях сърчицето на Евка на монитора на ехографа в лекарския кабинет.

 Rolling EyesЗдравейте, аз съм нова и може да не съм много точна в питанията, но Зори е писала, че първият й тест е бил отрицателен, а после - само със слаба чертичка! При мен е обратното и много се притеснявам: в момента съм в 7-ми ден закъснение, гърдите ужасно ме болят и са надути повече, отколкото преди М. , но теста? Първият си направих на 4-ти ден от закъснението и имаше много слаба втора черта. След 48 часа направих пак /от същия - Presto/, но вече нямаше нищо, освен контролата. Да, но не ми е дошло? И гърдите ми са същите. Възможно ли е теста да греши? Много ми се иска да е така, макар че вече не вярвам - това ми е втора инсеминация и ако е неуспешна ще правим ин витро, но много ми се искаше да не се стига дотам!  Rolling Eyes

# 264
  • Мнения: 157
И моите симптоми не бяха много по-различни. Обаче заради дългото акане, беше неочаквана приятна изненада.
1. Повърнах, обаче като казах на мъжа си, оказа се, че и той повърнал същата сутрин - голяма солидарност. Помислих, че нещо сме яли!
2. Кафето изведнъж придоби натрапваща и силна миризма, а го обичах
3. Болката в гърдите - мислех, че е защото ще ми идва... smile3532
4. Закъснението не е типично за мен  newsm53
5. като направихме Sure check, 2-те чертички цъфнаха на секундата! Жоро е "виновен" - много беше горд!  newsm44

# 265
  • Мнения: 617
Мойте признаци бяха само, една вечер дигнах висока температура, ей така изведнъж. Много лошо ми беше, в стаята беше 30градуса а на мен ми беше ужасно студено. Вечерта повръщах, /а сега като бременна нито веднъж не съм повръщала от тогава/ и едно разстройство да не ви разправям и на другия ден си направих тест. Имаше две чертички, ама втората беше толкова слаба, че си помислих, че може лекарствата който съм пила вечерта да влияят. Изчаках няколко дни и си направих друг тест. Имаше две чертички. По радостна не съм била. Пожелавам го на всички.

# 266
аз си правих два теста, пъвият беше с доста бледа втора черна, но след 48 часа си направих втория и той вече беше с ярко изразена черта. Пишкам постоянно, ставам по два пъти на нощ, и гърдите ми ме болят много. Малко ме притеснява че болката ми в корема не спира.  Кога спря  да Ви боли вас. Първа  бременност ми е и ми е много притеснено.

# 267
  • Мнения: 206
здасти, мен ме боля към седмица.Лекарката ми каза да пия нош па,за да се успокой матката и така ми мина.
Честито и успех  bouquet

# 268
  • Мнения: 13
Най-после и аз да се включа в тази тема.От днес знам,че чакаме бебе.Моите признаци бяха в липсата на такива.Нищо по-различно от всеки друг ПМС.Гърдите ме боляха 10 дни преди датата на М и после спряха.Корема и кръста винаги си ме болят.Днес след двудневно закъснение пак ме заболяха и започна да ми се яде кисело.За мен е нетипично да ми закъснява,да не кажа невъзможно.Направих тест и ето  EFP
Успех на всички!

# 269
Здравейте,аз съ6то съм нова тукно реШих да ви пиШа.С приятеля ми правим доста опити за забременяване.Но миналия месец имахме много проблеми на главата си и съм 100% сигурна че правихме секс 2 дена преди овулацията.Но ето ,че вече 4 ден ми закъснява,гърдите много ме болят,но болки в корема нямам.Кафето сама го спрях не изпитвам нужда да го пия.Не мога да си купя тест за6тото сме в чужбина,далеч от град.Как мислите може ли да се забременее като не си в овулация?Да малко тъп май въпрос зададох,но много ми се иска да е така. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт