Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 336 569
  • 606
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 120
И аз да понапиша нещо. Страшно ми се спеше, имах болки в областта на яйчниците и лекичка болчица ниско долу , където е матката. Освен това ме болеше и кръста, ама си мислех , че е от лежането, пък то не било newsm47

# 421
  • Мнения: 588
Ами най-първите ми признаци бяха:
1.Зърната на гърдите ми бяха постоянно щръкнали Blush, даже в работата ме питаха от кога го имам този проблем и дали не ми е студено Blush
2. Когато се пробвах да изпия един Упсарин едва го направих, имах страшна непоносимост към него, а преди това никога не ми се е случвало
3.Ядеше ми се страшно люто, всичко люто ме привличаше неимоверно
Това са признаци преди да си направя тест
След като си направих тест и доста по-късно се появи гаденето

# 422
  • Мнения: 4
Здравейте, моята бременност беше планирана и дългоочаквана. И понеже се забави около 7-8 месеца от старта на "кампанията" започнах да си правя всякакви тестове за обулация, мерене на температурата и нямах търпение винаги след така прецизно изчислената овулация да си направя тест. И накрая един ден двете чертички се появиха и щастието беше неописиемо.  Но симптоми нямаше освен моето приповдигнато настроение и желанието ми да прочета бързо и науча всичко необходимо за нужните витамини и изследвания. Препоръчаха ми веднага Гравижил, много добри витамини които съдържат така нужната в началото фолиева киселина. Те са сравнително нови на българският пазар, италиански са и се понасят много добре. Една моя приятелка която живее в Италия първо ми ги препоръча след това и в аптеката. Те са два вида от 0-6 месец и от 6 месец до целият кърмачески период. В момента съм в четвърти месец и единственото което усещам е само сутрешно прилошаване и това е. Чувствам се чудесно и щастлива. Успех на всички бъдещи мами

# 423
 Здравейте бъдещи и настоящи мамчета.
При мене първите симптоми бяха силни болки в кръста,малко по-леки в корема и понеже страдам от бъбреци си помислих,че причината е в тях.Дори се мъжът ми се обади на бърза помощ да дойдат да ми сложат инжекция със обезболяващо и на другият ден сутринта още в 7.30 часа бях в поликлиниката за изследвания.Вечерта ми се обадиха по телефона /понеже доктора ми е познат/и ми съобщи,че на бъбреците нищо им няма,а ще ставам мама.Много се зарадвах и в същото време не можех да повярвам защото си мислех,че няма да стане още от 1-ия месец,но......то пък взе,че стана.Повръщане съм имала само 1-2 сутрини в 3 месец.Всичко мина много леко,а сега работим по въпроса за сестричка на баткото и се моля да стане пак толкова бързо като при първата ми бременност.Пожелайте ми късмет и ......ще ви кажа резултата.Пожелавам лека бременност на всички бъдещи мамчета.Доскоро.

# 424
  • Мнения: 1 951
Колко пъти съм препрочитала тази тема и съм си откривала най-различни признаци... Но най-сетне дойде и моят ред да се запиша  Grinning

Точно в месеца в който съм забременяла бях абсолютно убедена че не се получило и чак в последствие обърнах внимание на признаците:

1. Ставайки от стола ми се зави свят и ми причерня - това беше най-подозрителното защото никога не ми се е случвало.
2. Гърдите ми наедряха, но мислех че просто съм напълняла  Embarassed
3. Двама човека ме питаха дали съм бременна дни преди да разбера   Grinning

Успех на всички които чакат двете чертички  Praynig

# 425
pri men vsi4ko be mnogo stranno. zabremenqh i rodih sedma4e no prez cqloto vreme neznaeh 4e sam bremenna nqmah priznaci.dokato 1 den ne mi stana loshi i bqh na barza pomosh v bolnicata tam mi kazaha 4e sam vav 2 mesec i mi e rano za rajdane po kasno sashtata nosht rodih malko momi4ence ejashto ne pove4e ot 1100g kazaha 4e moje da ne ojivee  Confused no tq prejivq be pod nabliudenie i sega raste baby_neutral i e dosta silni4ka

# 426
  • Мнения: 326
Да споделя и аз мойте първи признаци,нашият малък син е станал без да го плануваме така че не съм се вглеждала за някакви признаци ,разбрах че съм бременна  чак след 2 седмици закъснение  Blush след това вече имах болки в гърдите тъмни зърна и изпъкнали вени,само тези симптоми.това е от мен сега вече опитваме за второ и постоянно се вглеждам за признаци но ще видим дали е станало.,ще ви пиша ако е така  Praynig

# 427
  • Мнения: X
Нека и аз да се запиша.Първия признак беше завиване на свят.Нямаше ми нищо друго,нито болезнени гърди,нито повръщане.След втория месец обаче стана пълен комплект.Повръщане,виене на свят,падане на кръвното.Нищо не можех да хапна,а миризмата на пържено много ми се гадеше.Е това е при мен.Желая успех на всички.

# 428
  • София
  • Мнения: 585
Привет и от мен. Месеци наред четях и препрочитах темата и все си откривах симптоми... Дойде и моят ред да ги споделя  Simple Smile .

1. Започнах да вдигам кръвно - моето по принцип е 40 на 80, но 2-3 пъти беше 140 на 104 и направо се шашнах;
2. Пулса ми се увеличаваше, но ми се беше случвало и друг път и в началото не отдадох значение.
3. Вечерта преди да си направя тест в 23.30 изядох на екс 2 купи (поне) таратор направо от тенджерата - имах чувството, че това е най - вкусното нещо което съм опитвала. По принцип вечер не огладнявам...
4. Станах гушлива и  я нямаше нервността на ПМС-то
5. Около 3-4 дни се будех като по часовник в 4.20 да пишкам - не ми се беше случвало от ученическите години...

Иначе имах ПМС като всеки месец... Дърпане и болки ниско долу, подути и болезнени гърди, глад за сладко - абе убедена бях, че ще ми дойде...

Стискам палци на всички!

# 429
  • Мнения: 30
Тази сутрин - положителен кръвен тест/4 седмици/ и вече мога да пиша тук... Нямах особено доверие на другите тестове, един от които негатив и два с мечтаните чертички, но съвсем бледи...

От 10-на дни подути и болезнени гърди, чести позиви за уриниране, болки ниско в корема, кръста, целия гръб. Приповдигнато настроение, въпреки болките. /Едва се движех сутрин на път за работа, а ми се пееше.../ Подути пръсти на ръцете, подути сутрин очи... желание за сън, постоянно... лека аритмия. Общо взето това са признаците, по които съдех че има бебче. Странното е че след кръвния тест всичко това спря като с магическа пръчица. Сякаш бебо е алармирал тялото ми за да отида на преглед в крайна сметка и да науча, и днес вече нищичко не ме боли. Усещам само леко напрежение в гърдите.
Благодарна съм че открих този форум и темичката, така си изясних доста неща, преди не знаех... и може би нямаше да отдам значение на някои изменения и сигнали...
Благодаря ви, пожелавам ви лека бременност и щастливи и здрави бебоци  Simple Smile

# 430
Здравейте!
От доста време чета форума и най-вече темата за първите признаци. Това е породено от огромното желание за бебе. И ето как се развиха нещата при мен.
По принцип цикълът ми е редовен на 28 дни ( с изключение на случаите, когато има рязко и активно физическо натоварване, което е сварзано с професията ми - балерина съм). Тогава се случва да ми закъснее с около 3 до 4 седмици. Та последният ми цикъл беше на 7.01. В началото на февруари започнах работа след отпуск. Тогава някъде трябваше и да ми дойде. Парвата седмица пропусна. Време за тест - уви 1 черта. Втора седмица закъснение - втори тест - Sad отново 1 черта. Около 22. февруари имах спектакъл и усетих силни болки ниско в корема. Тогава вече бях сигурна, че ще ми дойде. Това си е закон - точно в деня на спектакъла. След третата седмица закъснение - трети тест - отново отрицателен. Бях сигурна, че е поредното закъснение заради физическото натоварване. Последно на 1.03 правих тест, който също беше отрицателен. След няколко дни отидох на преглед, но не при моята гинеколожка, за да разбера какво става и тя ми каза, че бременност няма. Искаше да ми изписва лекарства за предизвикване на цикъла, но аз отказах - по принцип не пия никакви лекарства. Рещих да си чакам и толкова. Мина още около седмица и усетих наистина остра болка в гърдите, а те по принцип не ме бплят дори и по време на цикъл. И понеже бях чела във форума тук, че това е един от първите признаци за бременност, отново купих тест и ЧУДО - очакваните 2 черти. Полудях от радост, беше 7 сутринта и събудих приятеля си с писъци - 2 черти, 2 черти! Още същия ден си запазих час при моята гинеколожка и тя потвърди. По изчисление на цикъл и овулация не можеше да се изчисли, но по размер бях в 6-та седмица. И така. За щастие други "лоши" признаци нямам - не ми се гади и повръща, не ме боли корем, само малко грдите и само малко повече ми се спи. Все още танцувам, ще видим до кога. Ако всичко е ОК, ще е до края на Април и после почивка.
Дано съм била от полза. И давам надежда  на тези, които искат бебе, а все още виждат само 1 черта на теста. Аз съм абсолютно доказателство, че тестовете не винаги са точни.
Успех

# 431
  • Мнения: 1
През цялото време в опитите да имаме бебе четях този форум ,който много ми помогна и реших и аз да напиша какви бяха усещанията ми.Опитите бяха общо 6 месеца. Бях се отчаяла накрая защото използвах тестове за уво,мерех температура и тн., но нищо.Изследвания в норма спермограма -супер, но не ставаше.Последните месеци ходех и на фоликулометрия но....Чак сега 7 месец опити имах  EFP .Признаците които имах бяха същите както когото трябва да ми дойде:болеше ме кръста,също и ниско долу.Гърдите не ме боляха особено и затова си мислех ,че не е възможно да сам бременна.Явно да отбележа това ,че не ме болят е било от Дуфастона, който приемах след увото.Тест направих 3 дни по- рано и имах 2 черти ,но едната по- бледа.Тя ставаше все по ярка...Ами това е!Съветите ми:Ако всички хормони са наред,спермограмата също-използвайте тестове за уво/аз установих ,че канадските овю са най-добрите/и когато има 2 еднакви интензивни черти започвайте.Тестовете ми съвпадаха с данните от фоликулометриите.  и смятям ,че са много по-надежден метод от температурата.Успех на всички!трябва да вявате!

# 432
   Привет на всички! Казвам се Станислава и съм бременна в 8-9 седмица. Правим опити с моят приятел от година и малко, но все не ставаше, докато преди две седмици си взех тест, след подмятания "ти да не си бременна?", "сънувах те бременна" и т.н. от познати. И се оказа факт! Иначе симптоми преди да си направя теста нямах, те се появиха след това    Laughing
    Това обаче, което ме притесняваше беше, че напълнях, някакси се окръглих по ханша и бедрата. Сега когато вече си има обяснение, въобще не ме притеснява! Иначе симптоми - яде ми се само салати и домат със сирени и топъл хляб, месо,готвено и сладко въобще не мога да ям. Леко ми се гади и затова ям по често и по малко, така го избягвам този проблем, също така и дъвка помага. Подут ми е корема, гърдите ми някак са безчуствени - като изкуствени стоят.  Не ми се прави секс, заспивам рано и ставам рано, нещо което преди не правех, бях нощна птица.  Успех на всички сладурани, бъдещи мами!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 433
  • Мнения: 693
И аз да се запиша! Първи признак, преди закъснението, беше напрежение в гърдите, нищо друго. След това започнаха да натежават и много ми се спеше Wink

Дано всички имате моят късмет - да забременеете от първия опит!  newsm17

# 434
  • София
  • Мнения: 4 585
Единственият признак, така да се каже, беше, че започна да ми се гади от кафето и така си оставаше почти пълно на бюрото в работата и накрая го изхвърлях. Иначе нямах никакви други симптоми. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт