Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 336 575
  • 606
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 555
Моят 100%-тов признак беше, че няколко дни преди датата, на която трябваше да ми дойде имах леко кафеникаво зацапване 1-2 дни, което е признак за инплантирането на оплодената яйцеклетка. Другите неразположения се появиха чак след закъснението - посещаване на WC нощем, което не е характерно за мен изобщо, липса на апетит, гърдите не ме боляха, бях станала много ревлива, със и без повод. Това са моите най-ранни признаци Simple Smile

# 76
Моята първа бременност, макар и неуспешна:
- силни болки ниско в таза около овулацията
- кървене при имплантирането (това беше причината да посетя  на гинеколога си)
- болезнени гърди
-редовен 7 дневен цикъл newsm78
Не ме питайте как ми се наложи да обяснявам, че съм бременна от 12 седмици... Всеки се опитваще да ми обясни, че датата на последния ми цикъл е била поседното кървене- да, ама-не.
Не пожелавам на никой цветна бременност, два часа сама в отделението ми бяха достатъчни. Накрая ми писна, звъннах на съпруга ми и и на гинеколога си и те цъфнаха  в отделението. Спрях да обяснявам кога ми е бил последния цикъл и оставих това на двамата.
Съветът ми е: и при най-малкото съмнение-тичкайте при специалист, той ще Ви каже истината, ако се наложи, отидете пак след седмица, а дори и по 3 пати на седмица. Животът Ви е и във вашите ръце.

# 77
ето сега ще ви кажа за моите симптоми,които всъщност май никакви ги няма още Blushзначи,усетих си овулацията тоя месец много стабилно,боляха ме яйчниците,ЦС беше в изобилие,и товае е всъщност,аз не си меря БТ!това бебе се е получило точно то веднъж,и точно на 14 ден,като по книгите hahahaстранното този път беше че болките в яйчниците,продължиха 8-9 дена,т.е не болки,а придърпвания,които обаче се забелязват!аз очаквах да имам някакви капки кръв при имплантирането,но не е имало такова нещо,само на 8 ден на няколко пъти,наистина силно ме пробождаше ниско долу!и бях неописуемо нервна и избухлива,е това е най яркия симптом при мене.по принцип съм миролюбив и мил човек,но пес тия дни ми идваше да  #2gunfireвсичките си клиенти!аха,и ставах наистина без часовник за работа сутрин,имам енергия в изобилие #Crazy!това е от мен пожелавам ви тази радост в най скоро време   love001

# 78
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз ще споделя за първата си бременност Simple Smile
Дойде ми на 16 януари,а съм заченала на 30!
Винаги ми идваше точно на 16 число ,но аз една сутрин се събудих (около седмица преди 16)и си бях сигурна,че съм бременна Crazy
Гърдите ми наедряха почти веднага,за болките не си спомням точно Rolling Eyes,а гаденето и повръщането продължи до 3 месец.Гадеше  ми се от всичко дори от чистия въздух като изляза на вън Sickи много повръщах.Гърба ме болеше,започнах да дебелея още от 2-я месец Crossing ArmsСпях ,много и пишках много.
В момента правим номер две и ми закъснява 9 ден ,направила съм 2 теста досега -отрицателни Confused
Симптомите ми в момента са като пред М...така,че следва продължение Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 1 067
Имам две бременности, едната прекъсната много рано по желание, другата беше несполучлива - Мисед, но и при двете забелязах че сутрин като се събудя се изпотявам... за няколко минути, но чувството е странно и дори се усещаха капчици пот по тялото ми. После ми минаваше.

# 80
  • Мнения: 191
По принцип много искаьме бебо но когато забременях въобще не се светнах  Simple Smile всичко си беше наред нямах никакви признаци че съм бременна докато накрая месечния ми цикъл не ме изненада( той си точен като по чесовник) а този път нищо. Thinking и сега скоро сте имаме бебе
ами това е

# 81
  • Мнения: 260
Ето и моите първи признаци. Основно мога да кажа, че се проявиха ден-два след закъснението с изключение на повишената телесна температура и умората. Направих си теста на първия ден от закъснението и показа положителен резултат. На следващия ден започнаха да ме болят зърната и се появи тежест ниско долу, като лека болка. След още ден-два започна да ми се гади, но не на пристъпи, а просто сякаш съм яла нещо развалено и ми е некомфортно на стомаха. Температурата ми е все още 37.2, като се замисля тя беше най-ранния признак.

# 82
  • Мнения: 2 381
Да споделя и аз:гърдите ми бяха напрегнати и подути, също както преди цикъл.Зърната станаха по-тъмни.При мен още в начална бременност ми се появи напречна кафява линия на корема.Ужасно ми се спеше, чувствах се отпаднала и уморена,  дори си бях направила изследвания на хемоглобина.Мислех, че имам недостиг на желязо(тогава не знаех, че съм бременна).Леко покачване на телесната температура също беше на лице.
Тестът направих на 15-ия ден от закъснението ми.
По принцип пуших по една -две цигари на ден, но нещо не можех вече да ги понасям Sick
И освен това ядях много кренвирши, за разлика отпреди.
Без малко да забравя за неприятните киселини.
Успех на всички Ви!!  bouquet

# 83
  • Мнения: 730
Моите първи признаци бяха:първо цикълът ми закъсняваше с 1 седмица,а иначе съм като часовник и веднага се усъмних,страшно много ми се спеше,имах болки ниско в корема,много рядко ми се гадеше но имах страшен апетит.Ядях като луда.Направих си тест-положителен,бебчо го видяха на ехограф на втората седмица.Успех на всички Laughing

# 84
  • Мнения: 2 471
Стана от раз. На датата, когато трябваше да ми дойде менструацията, бикините ми се зацапаха от малко кръв. като цяло гърдите ми станаха камък, зърната ме боляха много, загубих апетит и първия месец отслабнах с 6кг. Първият триместър можех да спя и права, станах вяла и отпусната. Исках всички да ме оставят на мира и да не ме закачат за нищо. Мразех всичко и всички, мъжът ми ми беше черен безпричинно. После всичко се оправи и започнах да едрея.

# 85
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
При мен не беше планувано и не знаех до теста.Няколко
дни преди датата на М 2 дни не спря да ме боли глава.На
самата дата ми се подуха гърдите и станаха чувствителни,
имах и типичните болки като от М,бях сънлива и раздразнителна.
Когато не ми дойде в следващите 2 дни за всеки случай
реших да си направя тест-положителен.
Между другото после установих че съм забременяла в последния
ден на М което не знаех че е възможно особено при нормален
28 дневен цикъл.

# 86
  • Мнения: 515
закъсня ми с три дни, а на 4 или 5-тия имах нещо подобно на цистит ли се казваше? - ходне често до тоалетна и само капчици с болка. ако ви се случи се посъветвайте с лекар, при мен мина за няколко дни като се затоплих и си правих топли бани ...там...

# 87
  • Мнения: 2 271
Бебето беше планирано,но мислех че пак ми закьснява.Имах леко неразположение-слаби болки в корема,доста по-силни в гьрдите и пишках често!Ь болешеме леко и крьста!чиста настинкаІна име Вероника Laughing

# 88
  • Munich
  • Мнения: 155
Много ми е рано да се хваля още, едва в 6а седмица съм, но понеже на мен описанията на ранните признаци на другите момичета много ми помогнаха да се ориентирам, реших и аз да дам своя принос. Ден-два около закъснението на няколко пъти се будех нощем от глад, при положение, че бях вечеряла преди това доста стабилно. Спях доста неспокойно, даже веднъж се събудих в два часа и без да знам колко е, си мерих температурата (следящите БТ знаят за какво говоря). Гърдите ми видимо наедряха, макар и леко (поне засега, надявам се за в бъдеще чашката да прогресира за радост на мъжа ми  Flutter). Ставаше ми леко лошо в късния следобед и главно като огладнявах, дори и съвсем леко да беше. Имах болки ниско долу, но не по-различни от предменструални и болки в гърдите, но пак същите, каквито съм имала винаги преди омразния М. Никакво имплантационно зацапване не съм установила или разни боцкания и придърпвания в яйчниците. Аа, и друго: кожата ми стана още седмица преди закъснението много хубава, нямах грам комедонче или пъпка, а се боря с тези гадорийки от много време. Явно хормонален е проблемът. Така че при мен най-ранните два признака: наедрелите гърди и промяната в кожата. От сърце желая успех на всички момичета от Искам бебе!   bouquet

# 89
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Здравей  Wink
Днес се регистрирах  и това е първото ми мнение   superuu Искам  да се присъединя и споделя и аз.  Браво на теб, че си знаеш и точната седмица, в която си. На първият си преглед /12.01.06 Св. Татяна/, когато лекарката ме погледна и на видеозона, само ми каза, че още не съм навлязла във втория месец и ме ориентира за термина, който и майка ми беше изчислила, че се пада към 19-ти август.
Странно ми е, че не се чувствам като бременна. Никакви болки, никакво неразположение, само  ежедневното раздразнение  Rolling Eyes от колеги и дотягащото еднообразие от деня.
Много ми се спи  и през деня, а  сутринта никак не ми се става  Blush домързява ме повечко от преди, което надали се дължи на малкото оформящо се мъниче. 
Пожелавам на всички настоящи и бъдещи Майчици, лека и разхубавяваща бременност  mamma

Общи условия

Активация на акаунт