Зелени околоплодни води!!!

  • 8 966
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Родих преди 5 дни нормално, 9 дни преди термина.През цялата бременност качих 9 кг. а иначе бебчо се роди 3.700 кг.Въпросът ми е на какво може да се дължи това че водите ми бяха зелени   и много малко/в сравнение с първото раждане/ и бебето като го извадиха беше цялото в жълто - зелена слуз или нещо такова.Когато пипнах слузта наподобяваше нещо мазно.През бременността единствения ми проблем беше че нямах апетит и повръщах до последния ден от бременността.

# 1
  • Мнения: 2 022
Когато родих първия си син и моите води бяха зелени. Какво ти зелени - направо черни! Казаха ми, че се дължи на ... преносване  Shocked А пък аз родих точно на термина, който лекарите ми бяха определили... Слава богу, от това не последваха никакви проблеми за бебо и днес той е на 13 г. На теб какво ти казаха лекарите?
P.S./ Пишеш, че си родила преди 5 дни. Значи ли, че вече сте си в къщи с бебо? И ако е така, значи всичко ви е наред, нямаш основания за притеснение. Иначе нямаше да ви изпишат, нали?!   Laughing   

# 2
  • Мнения: 255
здравей и честита рожбичка!
  ylinfant
Мога да ти кажа защо при мен бяха зелени и ти да си направиш изводите:Аз съм имала високо кръвно последните 1-2 месеца от бременността и за щастие бебето не се беше засегнало,А също ми правиха анализ на плацентата и се оказа че няма бактерии или гъби, което било другата възможност за такива води!ами ако искащ може да се консултираш с лекаря който те е израждал  и той да си каже мнението.Това е от мен(Аз питах и затова знам причината за зелените околоплодни води) щастливо детство на бебо. smile3525
 

# 3
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравеи и честито бебенце.
Зелените или "кални" води значат че бебето се  и изходило в теб , което пък може да  е причинено от това че бебето е в дистресс и трябва да бъде родено бързо.В такива случаи трябва да се оведомят акушерката или доктора веднага.
Вили

# 4
  • Мнения: 81
На една приятелка, която е имала същия проблем, са и казали след като е родила, че най-вериятно е претърпяла някаква инфекция по време на бремонност. Сигурно има най-различни причини, но не го мисли вече след като всичко е свършило благополучно Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз съм чувала, че при преносените бебета се случва водите да са зелени или това е индикатор за някаква инфекция. Но не се притеснявай, щом лекарите нищо не са ти казали, значи няма проблем и всичко е наред с бебенцето ти. Hug

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Причината, поради която водите са зелени или черни е това, че бебето се е изходило - това е мекониумът, който би трябвало да се изака след раждането. Това е много опасно, защото може да бъде причина за инфекции за бебето - радвам се, че твоето мъниче е добре.
Честито бебче!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен ми обясниха, че водите ми зеленеят, вследствие на страдание на плода, причинено от високото кръвно, което си имам по принцип наследствено. Наистина е опасно, защото води до инфекция на бебчо, за щастие раждах с уговорка при лекар, на който гласувах пълно доверие. Той много държеше бебето да се роди максимално бързо, именно поради тази причина - да изключи риск от евентуална инфекция, доста ме пребърка  Sick докато получа разкритие, нямаше време нито за упойки, нито да нищо. Но родих бързо за сметка на това, само с 2 вътрешни шева. А Бебко беше здрав, жилав, нищо че се роди мъничък, никакви проблеми не сме имали, дадоха ми го веднага за кърмене, и ни изписаха след 2 дни.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт