Въпрос за ширината на таза !

  • 2 216
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 499
Здравейте !

Искам да попитам знаете ли когато ви мерят  колко е широк таза  какви са стойностите за тесен таз и какви трябва да са стойностите  на таза за естествено раждане !

Предварително благодаря !

# 1
  • Мнения: 207
И мен много ме е страх, защото съм с малък таз.Моля някой ако знае да пише. Praynig

# 2
  • Мнения: 22 521
Никога не са ме мерили,казаха ми,че на ехографа се вижда всичко и няма проблем.Това при положение,че се знаеше,че ще разждам доста едро бебе.За сведение виж в подписа ми коло е бил голям. Grinning Осведомиха ме само,че е взжен отвора на вътрешния/малкия таз,а не колко голям ни е ханша.

# 3
  • Мнения: 81
Аз знам със сигурност, че нормата за нормално раждане е 20. Но не немже да се прецени на око, таза че изглежда малак или широк нищо не означава. Става дума за вътрешен таз. Аз на вид не съм с малко дупе,но като ме замериха се оказа че тазът ми е 18. Те мерят с едно нещо като голяма ножица.Един път странично, и втори път през чатала. Втория показател е по-важен. Точно той ми беше 18. Препоръчаха ми да раждам с операция, но моят лекар беше против. Добре че бебето беше малко-2,800 и нямаше никакви проблеми. Е, няколко шева не са от значение Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 865
Наистина има голямо значение вътрешния размер, това зависи и от факта дали една жена е с тънки кости или по-масивни има значение и височината. Все пак лекарите ще преценят най-добре. Към края на бременността обикновено се разширява таза. И на мен в началото ми бяха под норма някои от мерките, но съм раждала два пъти нормално без проблеми.
А ето и статия на руски по въпроса:
http://www.9months.ru/press/1_02/14/index.shtml

# 5
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Таз под 18 се счита за тесен (и ти го записват в ЖК картона), но за определяне начина на раждане се взима предвид и големината на беборанчето (а и много други фактори, разбира се)!  smile3504

 newsm23Моят таз е под 18 и ме секцираха набързо-набързо, но съм мнооого доволна и щастлива от случилото се newsm44.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
принципно мерят в началото и в 9-тия месец, знам че 17-18 е тесен. Но знам, че и ако се промени от началото до края това са мазнини, а не е ширината на костите. За да се премери реално колко се прави с ренген, но това вече не се практикува или в изключително редки случаи. Също има значение за това дали ще е ест раждането или секцио и големината на бебето. Която също не  винаги е особено точна. Моя беше под 18 и родих нормално, очакваше се бебето да е 2800 най-мн , но беше 3100, нямах проблеми и епизиотомия нямах, само малко ест разкъсмвания, главно на шииката на матката. И то заради бързо разкритие заради окситоцина.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
Ох, и аз се притеснявам, защото моята докторка каза, че тазът ми е стеснен, но не разбрах колко е точно, а вчера на ултразвука каза, че бебето е към 3 500 вече. Shocked Тя мисли, че ще мога да родя нормално, но нищо не се знае и аз се притеснявам. Явно на място ще се решава, като отида да раждам. Дано всичко мине нормално. Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
ами не точно на място, явно като мен ще те пуснат нормално и ще имат готовност ако нещо се обърка или закучи за секцио по спешност... то по принцип си е така...дано си родиш нормално и леко  Успех, гледам, че съвсем е наближило вече Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
Благодаря ти много! Hug Наистина не остана време, чакам го всеки момент. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 120
Аз се водя с тесен таз. Това го разбрах когато ме мериха 2сед.преди термина. А видимо не изглеждам с тесен таз.Напротив винаги съм смятала ,че съм с широк. Оказа се че съм 17см , а бебка беше към 3,400.Затова решиха да съм секцио. Доктора ми беше казал ,че нормално е тазът да е над 18см. Много съм доволна от това решение да съм секцио. Мисля че е важно и родилката и бебето да не се мъчат, когато настъпи важния момент.

# 11
  • Мнения: 3 161
Моят таз е много тесен - 16.5 беше в началото на бременноста; стигна 17 - 17.5 точно преди раждането.

Но аз бях твърдо решила да родя естествено втория път (първото ми е секцио). Изчетох доста литература, подготвих се сама за раждането, знаех, че по-важна е позицията, отколкото ширината на таза - при легнало положение родовият канал допълнително се стеснява. И родих естествено, напълно необезболено, горе-долу така, както си мечтаех. Бебето беше 3.100. Повече за моето раждане можеш да прочетеш тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135444.120 Пожелавам ти да постигнеш и ти раждането на мечтите си!

# 12
  • софия
  • Мнения: 25 202
Аз знам със сигурност, че нормата за нормално раждане е 20. Но не немже да се прецени на око, таза че изглежда малак или широк нищо не означава. Става дума за вътрешен таз. Аз на вид не съм с малко дупе,но като ме замериха се оказа че тазът ми е 18. Те мерят с едно нещо като голяма ножица.Един път странично, и втори път през чатала. Втория показател е по-важен. Точно той ми беше 18. Препоръчаха ми да раждам с операция, но моят лекар беше против. Добре че бебето беше малко-2,800 и нямаше никакви проблеми. Е, няколко шева не са от значение Simple Smile

 newsm10
И аз бях така. В началота на бременността бях с таз 18, но до края се разшири до 20 и си родих нормално. Мина се роди 3,250 и имам 3 шева.

Общи условия

Активация на акаунт