Какво запазихте/изхвърлихте за следващото бебе?

  • 1 368
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Аз дрешките и обувчиците съм запазила!
Играчките още ги подмята,но здравите ще запазя!

Бибки и лигавници съм изхвърлила!

Чудя се с шишетата, бибероните и четките какво да правя?

Всичко е изпрано(но не гладено) в кашони с ароматизатори лавандула!

Всякакви идеи са добре дошли  Mr. Green

ПП Уточнение,че не става въпрос за четките за зъби  Crazy



Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 17:56 от Kaлa(Bella13)

# 1
  • Мнения: 5 362
И аз като теб.Само счупени играчки съм хвърляла до сега.Всичко друго пазя Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 43 904
шишета, биберони и четки не е хигиенично да ползва същите евентуално и второто ти дете. Също и обувки не бих пазила. Както и гризалки.дрехи, играчки, колички, столчета и др такива да, но има неща, които според мен трябва да са индивидуални - заради здравето и хигиената.

аз лично нищо непазя.засегапланове за второ дете нямам, а и ще ми е омръзнало, поне за дрехи да го гледам в същите, а и мисля, че ако нямам възможност на него да си му купя негови си неща, значи изобщо не е време да имам второ....

# 3
  • Мнения: 1 666
Изхвърлям шишета, биберони и т.н. подобни неща, чието ползване от друг не е добре от здравословна гледна точка. Както и счупените играчки.
Но всичко останало, което е в добро състояние, го пазя. Колички, креватчета, столчета, люлки, дрешки, обувки (въпреки че и за тях четох, че е хубаво да се носят чужди), всичко.... Ако не ми трябват за мое следващо бебе, то мога да ги подаря на някоя мама, която не може да си позволи или на някой дом за деца.

# 4
  • София
  • Мнения: 368
Аз смятам да запазя всичко, а живот и здраве като си имаме второ детенце естествено че и на него ще си му купим новички неща. А междувременно мога да подаря нещо и на някоя приятелка с бебе. Със сигурност съм на мнение обаче че шишета, залъгалки, биберони и т.н. трябва да са индивидуални.

# 5
  • Мнения: 397
Бях запазила много неща от баткото, но в един момент започнах да ги раздавам. Малко след това забременях и родих второто си детенце. На практика купувах всичко от начало. Количка, креватче, аксесоари, дрешки.

# 6
  • Мнения: 2 891
Всичко пазя, но то не е кой знае колко. С доста неща ми помогнаха приятелки.

# 7
  • Мнения: 2 529
Тъкмо съм извадила някои неща, които много ми харесваха и съм запазила - предимно дрешки, малко играчки, уред за затопляне на шишета и бебешка везна - всичко друго като обувки, повечето дрешки, стерилизатор, помпа, шишета и подобни съм ги раздала мноооого отдавна и си имам новички  Party. Раздавах, а не хвърях, защото много хора нямат възможност да купуват всичко ново и ползват неща втора употреба. Не съм продавала нищо, защото се чувствах по-добре да подарявам, а и нямам нужда от тези пари Grinning

# 8
  • Мнения: 3 425
Ох, за бибероните е ясно  ooooh! къде съм бляла пак като пусках темата  Whistling

# 9
  • Мнения: 1 273
Аз лично  смятам да запазвам всичко без шишетата и залъгалките. И тъй като зълва ми ще ражда другата седмица ще и давам нещата, които са малки на бебо - на нейния бебок. Между другото, някои от нещата  са от нейното предишно дете, така че се получава един кръг... Mr. Green Дай Боже след някоя годинка ,пак да се върнат при мен Praynig

# 10
  • Мнения: 469
Аз запазих по-хубавите дрешки и кошарата.
Иначе за голямо мое удоволствие второто е момченце и ми се наложи да си купя всичко ново.А дрешките ще пазя за бебето на сестра ми .Дано да е момиче. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 757
Някак си ми е съвестно да давам стари бебешки дрехи на децата на приятелите ми. Ако бяха поискали обаче щях да дам. Само че преди това да се случи забременях отново и сега смятам да си ползвам всички неща които са запазени. Дори обувките - не сме имали гъбички и не са омирисани. Биберони разбира се не, но не виждам защо шишетата не могат да се ползват след изваряване  newsm78. Играчките могат да се измият и също да се ползват.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 904
NikiFin - защото ако са пласмасови самата пласмаса "остарява" и се захабява и не е хубаво стари шишета да се ползват.
Обувки също не е хубаво да се носят от др човек, защото всеки си има уникален, крак, стъпва по уникален начин и оформя малко или много обувката по собствения си крак и походка, дори когато става дума за бебе или дете. При ползване от следващ човек след него би могло  при новия собственик на обувките това да навреди и дори да доведе до изкривявания и травми.
Гризалките не бих ползвала повторно с др дете по същите причини , по които и бибероните, но др играчки ест не е проблем.

# 13
  • Мнения: 219
запазила съм си абсолютно всички прилични за носене дрехи/без петна,лекета и тн../ без биберони,шишета,обувки и тн...
Смятам,че не е до възможност тъй като в къщи никой от нищо не е лишен даже съвсем напротив-над средния стандарт сме но просто не си струва да давам пари за дрехи които тъй или иначе толкова бързо омаляват,бих купила нещо само ако ми хареса много.

# 14
  • Мнения: 5 391
Хубави и неносени дрехи ще запазя, имаме доста такива, които са подарявани без да са обличани.
Играчки-само някои, шишета, биберони, гризалки и други-не мисля да пазя.

Общи условия

Активация на акаунт