Може ли бебе над 4200 да се роди нормално?

  • 4 058
  • 96
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 097
Има ли изобщо някакви плюсове за нормално раждане при тази ситуация или по-добре секцио?

# 1
  • Мнения: 1 032
Аз по принцип подкрепям нормалното раждане, но в този случай щях да предпочета секциото. Особено пък ако е първо раждане.

# 2
  • Мнения: 576
И аз мисля, че по-добре е секцио,...... но няма невъзможни неща! newsm12

# 3
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Да, може!

# 4
  • Мнения: 1 273
Да може!
Много зависи и от физиологията на майката.
Ама аз като гледам на теб ти остават два дена, не е ли трябвало до сега да е решено как ще раждаш? newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 368
Когато аз раждах, в стаята в която бях настанена имаше една жена, която роди момиченце даже май беше 4500 по нормален път. Беше й второ раждане. Според мен също много зависи от физиологията на майката. Успех!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 272
Естествено че може да се роди естествено. Каква тафталогия се получи Joy Joy Още повече, че мерките и теглилките в късната бременност са много относителни.
Леко раждане!

# 7
  • Мнения: 262
Моя приятелка роди преди 40 дена -4 400, нормално, без упойки, за 3 часа.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Естествено, че може. Друг е въпросът дали трябва. Лично аз бих предпочела секцио.

# 9
  • Мнения: 2 891
Предполагам, че може, но зависи от габаритите на майката ако може така да се изразя

# 10
  • София
  • Мнения: 9 097
Ами габаритите са големи Sad - моите де, но то за отдолу има ли значение това... И не ми остават два дни, а преносвам с два дни- тъпото е, че до сега като го мериха, го изкарваха, че си върви с нормални размери- там където ми следяха бремеността. А днес ме застреляха в Шейново. Ехографът отчита до 4200. А бебчо е повече- не е ясно колко. Не знам какво да правя. Толкова ми се искаше да родя нормално  Sad Но при това положение не знам дали не е безумство  smile3518
Лошото е, че и не се е засилило да излиза. Нямам никакво разкритие,  а имам достатъчно води и плацента 2 степен. Може да откара до юни така и да стане 10 кила. Много съм объркана и ми е криво.  Weary Не знам какво да правя. Утре ще ходя пак на запис и ще решаваме тогава май как ще се действа, но аз съм объркана- МНОГО.

# 11
  • Мнения: 3 447
Зависи дали е първо, зависи на колко години си... А и външните габарити не са сигурен показател,  може да има вътрешни стеснения на таза. Аз почти до последно мислех, че ще раждам естествено, но като се разбра, че бебето ще е над 4 кг, плюс възрастта ми (32), лекарят препоръча секцио. Каза, че мога да пробвам по естествен начин, но е много вероятно да се наложи да ползват форцепс. Така че... моят съвет е да си родиш секцио, за да си спокойна. И за него по-добре, и за тебе. Не е страшно.

# 12
  • Мнения: 750
И мен в Шейново накрая ме просветлиха, че бебчо е 4000 кг, но второ раждане  и съм имала "данни " за нормално,  е не че важи за всички  но аз в крайна сметка родих секцио, след пълноценно изживени болки на нармалното раждане  ooooh!

# 13
  • Мнения: 2 677
Начинът, по който ще се роди бебето, не се определя единствено от неговите размери.
Конкретно на въпроса ти - да, може. Моя близка приятелка роди нормално дъщеря си, която беше 4900.  Peace

# 14
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Предполагам, че може, но зависи от габаритите на майката ако може така да се изразя
Би ли пояснила  в какъв смисъл зависи от "габаритите " на маиката?
Благодаря ти
Вили

Общи условия

Активация на акаунт