Колко кърма на един прием

  • 532
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Има ли някъде из нета таблица за това, колко трябва да изпива бебето. В моя случай, колко трябва да изпива 18 дневно бебе на едно ядене?

Може би е имало вече такава тема, обаче нещо не мога да намеря отговор вече 15 мин, а ми е спешно.
Бебето ми е на 18 дни и е изключително на кърма от първоизточника  Laughing. Проблемът е, че преди няколко дни се сепна по време на кърменето и при рязкото дръпване ми отръфна едно зрънце от зърното. Въпросът е че не минава, а и на всичкото отгоре като че ли набира и става по-голямо. Мажа го с Гармастан, ама файда още невиждам. А малката като суче от тази гърда после повръща на фонтан, съответно или огладнява, или просто не е успяла да се наяде - незнам, но после имаме час и половина два друсане, рев, даване на вода и така докато не й предложа ядене от другата цица и после си спинка спокойно 3 до 4 часа.

Реших да изцеждам няколко пъти и да й давам от шише, когато се пада ядене от въпросната гърда, но незнам до колко трябва да докарам млеконадоя.

# 1
  • Мнения: 1 008
Мисля около 100 мл. Поне моето толкова изяждаше като беше на 20 дни, то и сега толкова яде, де... Но всяко бебе си е различно и при всяко хранене е с различен апетит. Но горе-долу толкова би трябвало да изяжда  Rolling Eyes

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Манго, вече ти писах и в мартенския форум. Не се притеснявай, а си купи протектор на Авент, кърми с него от гърдата и след 5-7 дни ще се оправиш!!

# 3
  • Мнения: 857
много е различно ние приемахме от 40 до 90мл първия месец

# 4
  • Мнения: 326
90 грама

# 5
  • Мнения: 59
Наистина е различно, а и аз никога не съм мерила колко изпива.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Има ли някъде из нета таблица за това, колко трябва да изпива бебето. В моя случай, колко трябва да изпива 18 дневно бебе на едно ядене?


Може би това ще ти помогне. Другото, което знам е следната формула: килограмите на бебо х 160мл, разделено на броя на храненията, който имате обикновено.

Иди обаче на лекар за гърдата, ако набира. Ако има гной Гармастана няма да помогне.
Бързо оправяне ти желая.

# 7
  • Мнения: 128
И аз много търсих материали по тази тема когато Влади се роди. От всичко прочетено запомних това: на колкото месеца е бебето + 100 мл. пример: ако е на 1м. трябва да яде около 110 мл., на 2м-120мл. А за горна граница се слага още 20мл. Понеже не обяснявам добре пак давам пример: ако бебето е на 1месец трябва да яде от 110 до 130 мл. на ядене, на 2м. от 120 до 140 мл. Понеже твоето бебче няма месец мисля че трябва да яде до 100 мл. (80-100 мл.) Успех с кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт