На ясла през пролетта

  • 8 245
  • 209
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Преди две седмици подадох документите на Малчо за ясла.
Възнамерявам да го пусна април или май. Тогава ще е на година и половина.
Интересно ми е на кои майчета им предстои да пращат дечковци на ясла.
Първо да се преброим, а после да обменим опит  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами ние почнахме сега от 1 февруари - може ли да се включим?

# 2
  • Мнения: 2 534
Другата седмица имаме среща с директорката на яслата . Най-вероятно ще я пуснем първите дни на април , а може и още края на март. Поли март навършва десет месеца

# 3
  • Мнения: 811
Цитат на: jutoo
Ами ние почнахме сега от 1 февруари - може ли да се включим?


Може, може  Grinning
Въпросите ще бъдат първо към теб  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 187
Аз съм подала молби в 2 ясли още през декември миналата година, но още не ми се обаждат, но се надявам да е скоро, ако не ще говоря с директорката дали ще я вземат на пролет или на есен.Ще пиша какво става, като имам резултат.

# 5
  • Мнения: 2 534
Яслата в `Лозенец` ги взимат веднага , слава богу . Аз и затова ще я запиша там , а не в `Овча купел`, където живея

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Beni
Аз съм подала молби в 2 ясли още през декември миналата година, но още не ми се обаждат, но се надявам да е скоро, ако не ще говоря с директорката дали ще я вземат на пролет или на есен.Ще пиша какво става, като имам резултат.

Ами то май ако не досаждаш и да им звъниш по телефона непрекъснато никой няма да се сети да ти отговори - затова моя съвет е да попиташ какво става. Simple Smile

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
dari, и нас ни брои тогава. Моите намерения са за 1.04.2005г.
Живот и здраве, дано ни потъгне  Simple Smile .
През март почваме изследванията...станат ли сме ТАМ!
Успех на всички  Grinning !

# 8
  • София
  • Мнения: 39 717
дали има смисъл да го пускате май месец? при положение, че градините работят до края на Юни и понякога някой деца не ходят до края на месеца

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние смятаме да запишем Мони в началото на юни - астрономически все още се води пролет... Wink  Та, ако може и ние да сме в групата!

# 10
  • Мнения: 1 187
Цитат на: jutoo

Ами то май ако не досаждаш и да им звъниш по телефона непрекъснато никой няма да се сети да ти отговори - затова моя съвет е да попиташ какво става. Simple Smile


Направо на място ще отида, защото са ми до блока и двете, ако може да ми кажат поне за кога да се подготвям.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Beni
Цитат на: jutoo

Ами то май ако не досаждаш и да им звъниш по телефона непрекъснато никой няма да се сети да ти отговори - затова моя съвет е да попиташ какво става. Simple Smile


Направо на място ще отида, защото са ми до блока и двете, ако може да ми кажат поне за кога да се подготвям.

Ами ти направо си кажи от кога искаш, поне при мен беше така - аз казах, че искам от февруари, защото ще почвам работа и те ми казаха - добре. Иначе мисля, че основния прием е от май месец и после септември - тогава местят и навършилите 3 години деца в градината и се освобождават места за по-малките Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: AnMary_
дали има смисъл да го пускате май месец? при положение, че градините работят до края на Юни и понякога някой деца не ходят до края на месеца


Яслите в София почиват ли лятото? Тук във Варна - не, само градините почиват по 1 месец.
Те говорят за ясла.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 679
Почиват и яслите в София, обаче има дежурна със сборни групи ако искаш - иначе почиват юли и август, а дежурната ясла почива само август. Нашата е дежурна тази година и затова ми обясниха и знам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 811
При нас яслата и градината почиват през м. август. Но и тогава има сборни групи.
Аз избрах ясла, която ми е доста далеч - при всички случаи ще го водим с кола.
А сега за подготовката. В яслата нямат никакви изисквания - за храненето, за гърнето, за говоренето.
Няма да го приучавам към гърне за сега, но правя опити да се храни сам. Гледката е неописуема  Sick
Трябва да реша и въпроса с плодовете. В менюто има два плода на ден. Естествено фреш не им правят. Та се чудя кога да вместя още два плода + двата фреша? Сигурно пак ще ставам с петлите  Imp

Общи условия

Активация на акаунт