Детето ми глътна стотинка ...

  • 15 865
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Изцяло аз съм виновна , защото го оставих да си играе с нея.
От пирогов ни казаха да не се притесняваме, но ще се побъркам от мъка а и става дума за монета от 20 стотинки и как ще ги изака немие ясно . ДАНО Praynig Praynig Praynig да стане по бързо а ако нестане....представям си лоши неща като операции и т. н.

# 1
  • Мнения: 539
Единственото което знам, е че при гълтане на нещо се дава картофено пюре.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
и аз го знам това за картофеното пюре- капсулирало се около монетата и излизала по-лесно и е по-безобидна Praynig
давай разхлабващи храни и напитки на детето- пюре/ сок от круши, сини сливи, дано изкара по-лесно монетата
Случват се такива работи, не се разстройвай, до колкото е възможно, за да не нашашкаш детето!
И моят син си играе с монети, но му давам само от 1 лв. и много разчитам,че е голям  Praynig
Разрови с търсачката- има такива теми, по-назад, може да прочетеш полезни неща!
Стискам палци бързо да изака монетата човечето! Peace

# 3
  • Мнения: 1 896
Хич да не ти пука - ще ти я върне!  Laughing
Сериозно, в Пирогов са ти казали - даваш картофи под всякаква форма и ровиш като иманяр в това, което излиза.
Моят син беше глътнал трисантиметрова метална пръчица, малко по-дебела от игла. Това беше оста на колелата на една пластмасова играчка-кола. Много ме беше страх, но лекарите ми казаха, че дори игли изаквали децата без проблем. При нас желязото излезе на третия ден.
На още сума ти познати децата са гълтали звънчета, фиби, а стотинките са просто класика. Не знам някой да не си е получил съкровището обратно.
Не се тревожи, мачкай картофи и имай едно наум да следиш детето - ще излезе стотинката!  Peace

# 4
  • Мнения: 275
 n@ti   Gena  благодаря за вниманието . Нямах време да направя картофеното пюре( или от готовите ) а купих някакво ганчев за вечеря  с  картофи.
Намерих с търсачката нещо по темата и май се шашнах още повече....ставаше дума за някаква скопия, ако неизлезе стотинката ....за 1 и 2 стотинки е по логично да излязат, но  за 20 ст .......е страшно. Няма да спя въобще тази нощ...

# 5
  • Мнения: 275
basilisk   размях се за малко..
Баткото имал идея- да  хванем бебето  за краката  с главата на долу и така щяла да излезе стотинката  и после казва какво да сме си купили с нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Спокойно, не се тревожи - ще я изкара. Следете на изхода, до няколко дена трябва да има резултат. Вече са ти писали за картофеното пюре.
Успех и стискам палци всичко да е наред  thumbsup

# 7
  • Мнения: 1 896
n@ti   Gena  благодаря за вниманието . Нямах време да направя картофеното пюре( или от готовите ) а купих някакво ганчев за вечеря  с  картофи.
Намерих с търсачката нещо по темата и май се шашнах още повече....ставаше дума за някаква скопия, ако неизлезе стотинката ....за 1 и 2 стотинки е по логично да излязат, но  за 20 ст .......е страшно. Няма да спя въобще тази нощ...

Сигурно става дума за ендоскопия, но при вас най-вероятно вече е късно за това, защото се прави само докато чуждото тяло е още в стомахчето, а вашата стотинка трябва да е отишла в червата досега. Вкарва се някаква сондичка вътре и с нея се изважда през устата. Не се тревожи, ако се налагаше, лекарите щяха да ти го предложат.
Ще я изака бе, какво са 20 стотинки, едни солети не може да си купиш, не са нещо голямо.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 264
Ще си я изака, не се тревожи! По-добре, че не се налагат манипулации. Щом лекарите са ти казали, че ще излезе, не се безпокой!

# 9
  • Мнения: 416
Излезе ли стотинката?
Не се притеснявай.Моят син е гълтал 50ст. и ги изкара след 2 дни.Веднъж го оставих на баща му,малкия глътнал стотинки,но не ми казали....След 3 дни видях в гърнето монети от 1,2 и 5ст. и се шашнах. smile3556Това си беше като касичка...Добре че не съм знаела - щях да умра от притеснения Ill Ill Ill!А на таткото му го изкарах през носа!!! smile3512 smile3512 smile3512

# 10
  • Мнения: 625
Тази седмица и нас ни споходи същото-синът ми глътна 5 стотинки.Днес е 5-ти ден,но още не ги е изакал.Ако и до утре не стане ще ходим в болницата.Но аз не знаех за картофеното пюре,а реших,че е по-добре да давам разхлабващи и леки неща и май за това не стана работота.Вчера четох и аз за пюрето и за щастие Георги го изяде почти всичкото,защото по принцип е много капризен и обича малко неща.Освен пюрето давай хляб  и тестени(макарони например)-все неща,за които стотинката може да залепне и да излезе заедно със храната.
Не се притеснявай,почти на всеки се е случвало.

# 11
  • Мнения: 2 386
Излезе ли стотинката?
Не се притеснявай.Моят син е гълтал 50ст. и ги изкара след 2 дни.Веднъж го оставих на баща му,малкия глътнал стотинки,но не ми казали....След 3 дни видях в гърнето монети от 1,2 и 5ст. и се шашнах. smile3556Това си беше като касичка...Добре че не съм знаела - щях да умра от притеснения Ill Ill Ill!А на таткото му го изкарах през носа!!! smile3512 smile3512 smile3512


Извинявам се,но не се въздържах
 Joy Joy Joy Joy
С глас се смея, много колоритно си го описала......
Сигурно като ми опре до главата няма да ми е до смях,ама.....
 hahaha

# 12
  • Мнения: 416
Права си,спор няма.За това го и написах - да се поразведри малко притеснената мама.Определено беше шокиращо,но важното е че всичко отмина!Има и по-фрапиращи ситуации,които са се разминали без оперативна намеса - нашият пример е точно такъв!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Веднъж го оставих на баща му,малкия глътнал стотинки,но не ми казали....След 3 дни видях в гърнето монети от 1,2 и 5ст. и се шашнах. smile3556Това си беше като касичка...Добре че не съм знаела - щях да умра от притеснения Ill Ill Ill!А на таткото му го изкарах през носа!!! smile3512 smile3512 smile3512


Извинявам се,но не се въздържах
 Joy Joy Joy Joy
С глас се смея, много колоритно си го описала......
Сигурно като ми опре до главата няма да ми е до смях,ама.....
 hahaha

Аз пък след тоя пост му четох конско на моя, че това мъжете са страшно шантави и безотговорни...  umnikuu Още ме гледа виновно... hahaha

# 14
иаз глътнах като малка 50ст от старите бях на около 9 год. исках да ме обърнат на долу да паднат,сутринта ме заведоха на ренген,и ги видях как мърдаха като дишам.докторкатаказа ,,няма страшно ще ги изсери''/те се смяха ,а намен ми се плачеше каза да ям само картофи и да гледат нашите в гърнето,маика ми 2 дни беше като златотърсач.излязоха лесно но със сменен цвят жълти.СПОКОЙНО ЩЕ ИЗЛЯЗАТпосле и ти ще се посмееш ,че детенцето ти е пестеливо.УСПЕХ!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт